Ha valakinek e-mailben odaigérsz egy nagyobb értékű
dolgot amihez ügyvéd jelenléte kell , de utána
visszavonod, indíthatnak pert ezért azok akiknek
odaígértük azt a valamit ?
Joga van meggondolnia a magát bárkinek.
Egy e-mail nem szerződés!
2022. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem illegális hazudni, max. erkölcstelen. Szerződés kötelez, email nem.
2022. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
"egy nagyobb értékű dolgot amihez ügyvéd jelenléte kell"
Vagyis kizsaroltatok valakitől egy házat és most be akarjátok perelni, mert idő közben megjött az esze, vagy csak kijózanodott?!
2022. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
Amennyiben közvetlen kár éri őket abból kifolyólag, hogy jóhiszeműen számítottak az általad ígért dologra (pl. ígérsz nekik egy lakást, ők pedig kötbér ellenében felmondják az aktuális, határozott idejű bérleti szerződésüket), akkor bíztatási kárról van szó, a bíróság meg fogja ítélni számukra (a példában a határidő előtti felmondás miatti kötbért meg kell térítened).
2022. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 A kérdező kommentje:
Apukámtól örököltem egy ingatlannak egy kicsi részét mint tulajdonos. emailben odaígértem a testvéreimnek, de meggondoltam magam. Ezért beperelhetnek ? Ez a sztori.
Nem, nem perelhetnek emiatt. Mondjuk, szerintem jobban jársz, ha eladod neki, mintha van egy 1/32 rész házad, amivel semmit nem tudsz kezdeni.
2022. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
#5: Ez a hagyatéki eljárás előtt vagy után történt? A neveden volt már a tulajdonrész?
Ha nem, semmiképp nem perelhetnek be. Ha igen, akkor bizonyos esetekben van rá lehetőségük (megbíztak egy ügyvédet, hogy készítse el a szerződést, amiben te elajándékozod a tulajdonjogod és azt szét kell osztani a többieknek - ekkor a munkadíjat állnod kell, vagy mondjuk felújíttatták a házat, akkor a te tulajdoni hányadodra eső részt ki kell fizetned). Pontosabban beperelni bármikor beperelhetnek, itt az a lényeg, mikor ítélhet ellened a bíróság.
2022. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 A kérdező kommentje:
A múlt héten volt a hagyatéki, még meg sem kaptam a közjegyzőtől a papírokat. De sajnos leírtam a tesóimnak, hogy elajándékozom nekik a részemet. Nem tudnék mit kezdeni vele, mert van egy nő aki haszonélvező, a haláláig ott lakhat és Balassagyarmaton van az ingatlan. Azt elmondta a közjegyző, hogy ha bármi történik azzal a lakással a tulajdoni hányad részben kell fizetnünk a javítást, én meg nem állok úgy anyagilag. Inkább megszabadulok tőle, nem egy nagy érték 1 millió forint Persze jól jönne a pénz, de az, hogy ott viharkárt vagy bármit fizessek az nekem nem lenne jó. Ezért megírtam a tesóimnak, hogy elajándékozom nekik, de még vacillálok.
A hagyatékin hogy nyilatkoztál?
A részletek ismerete nélkül én azt mondom, szerintem jobban jársz az elajándékozással. A haszonélvező haláláig (vagy a haszonélvezeti jogról való lemondásáig) valóban viselned kell terheket, utána pedig kérdés, mennyire könnyű eladni az ingatlant, és mennyit is érhet valójában. A visszatáncolás pedig sosem jó, hidd el, később még jól jöhet a nagylelkűséged.
2022. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 A kérdező kommentje:
A hagyatékin még azt mondtam, hogy elfogadom az ingatlan hányadot, de aztán átgondolva, nem lenne jó. Ráadásul mivel azzal a nővel nem nagyon tartjuk a kapcsolatot a tesóimmal ezért nem tudjuk mire képes. Talán jobb most megszabadulni a részemtől.
Kapcsolódó kérdések: