Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy mások számára furcsa...

Egy mások számára furcsa ember hogyan változtathatná meg magát, hogy elfogadják?

Figyelt kérdés
Egész életemben kerestem az okokat, miért nem sikerül sehol igazán egy csapatba tartoznom. Volt két igaz barátom (az egyik sajnos meghalt), illetve 1-2 ember időnként meghív valahová, ha nincs senki más, de pl. munkatársak, régen iskolatársak mindig kihagytak mindenből, nagyobb csapatba már nem kellettem. Visszahallottam időnként, hogy "fura" vagyok XYZ-szerint is, de szembesítéskor arra már nem tudtak soha érdemi magyarázatot adni, hogy mit is értenek pontosan ezalatt. Nem lennék alapból társaságkerülő, de valamiért irritálok másokat, úgy vettem észre. Arra gondoltam, talán az lehet a gond, hogy nehezen fejezem ki az érzelmeimet, nem bírom, ha megérintenek, a viccek értelmezése nem könnyű számomra (ha én próbálok humorizálni, azon nem nevetnek, de időnként ha komolyan mondok valamit, azon meg igen). Az arcvonásaim nem tükrözik az igazi érzéseimet (azt gondolják, szomorú vagyok, haragszom, pedig otthon próbáltam a tükörben, hogy ne vágjak olyan arcot, de kívülről nyilván nem látom magam). Hogyan lehet ezeket megtanulni, hogy olyan legyek, mint a "normálisak"? Könyv, videó, tapasztalat, bármi érdekel, akár gesztusokról szóló, akár megfelelő mondatok adott szituációkra (mit illik mondani és mit nem, ha valaki nagyon beteg/szomorú stb). Nagyon hiányzik a társaság.

2022. márc. 13. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Hidd el,ha megpróbálsz a sablon szerint élni sem leszjobb. Én os fura vagyok, de kívülről ezt leplezem. Mű mosoly, megjátszott gesztusok,cuki-muki vagy humoros viselkedés. Fárasztó, már-már fájdalmas. És nem is éri meg. Olyan emberek kedvelnek, akiket utálok. Azt hiszik bírnak,pedig nem is ismernek. Rémes, és márvissza se tudom csinálni. Szerintem te ne ess ebbe a hibába. Én inkább lennék mostmár egyedül őnmagam, mint ilyen nyomorékokkal csapatban.
2022. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is elég zárkózott vagyok, és kissé introvertált. Néhány éve még inkább az voltam. Én is kissé furcsának mondanám magam. Pár éve szerencsére találtam olyan barátokat akikkel megértjük egymást és ők se teljesen átlagosnak. Kb ekkor határoztam el hogy változtatni akarok. Bár eléggé lassan haladok, már változtam. Apró lépésekben haladtam. Alapjáraton még mindig kissé zárkózott vagyok de mostmár sokkal nyitottabb vagyok mint pár éve.
2022. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Aki nem kedvel,és nem tud magyarázatot adni arra,hogy miért vagy fura a szemében,annak a kedvéért ne változz meg.
2022. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!