Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai világban ha este 8 és...

A mai világban ha este 8 és reggel 8 között felhívnak mobilon, kijelzi a számot is a mobil, egy normál mobilszámot vagy vezetékest jelez ki, honnan lehet tudni, hogy szélhámos e az illető?

Figyelt kérdés

Én fel szoktam venni, azért, mert előfordulhat, hogy egy rokon balesetet szenvedett és egy másik ember telefonjáról hív, esetleg egy kórházból hívnak fel vagy valami baj történt. (Nekem vannak SOS telefonszámok betéve az irataim közé és amikor kórházba kerültem, az egyi rokonomat így hívták fel és tudott rohanni hozzám)


De ugyanúgy előfordulhat az is, hogy szélhámosok hívnak, akik olyan meggyőzőek, hogy lehetetlen nem bedőlni nekik, sajnos egyszer már vertek át, amit azóta is szégellek és egy normál számról hívtak.


Mik azok a jelek amikor rögtön lehet kapcsolni, hogy szélhámossal beszélek vagy mik aok a trükkök, hogy ne legyek szélhámosság áldozata?


2022. márc. 9. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok elképzelni olyan élethelyzetet, amihez azonnal kell egy nagy összeg.


Ha balesetet szenved egy rokon.. ez a csalók szövege.. akkor is a mentők ellátják akkor is ha nincs a TB befizetve. A károsultat meg ne kp-ben akarja lefizetni a sötét éjszaka közepén (ha ő a baleset okozója).


Vadidegen XY helyében, aki nekem a rokonom, pénzt kér.. az már alapból gyanús.

2022. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%
Minden gyanús 16 óra után! Ha csapong a szöveg, nem hagy kérdezni, nem tud keresztkérdésekre válaszolni, pénzt kér, ő hív fel engem de adatot kér amit nem tudja megmondani mihez gyűjt, nem mutatkozik be. Bank, közüzem ilyenkor nem hívhat. Kórházból soha senki nem pénzt kérni hív fel.. Vedd fel, de ne mondd a neved. Ha ő akar tőled valamit, tudja. Ha nem azzal kezdi, hogy kitől és miért keres, kérdezz rá, majd mérlegelj, hogy meg akarod-e hallgatni.
2022. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!