Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon általában...

Magyarországon általában miért menekülnek az emberek a kamera elől?

Figyelt kérdés

Most nem kifejezetten a politikusokra gondolok, bár az is megérne egy misét. De most inkább arra gondolok, amikor az utcán megkérdezik Átlag Bélát bármiről, de Átlag Béla nem akar beszélni. Nem is feltétlenül politikai kérdést kell feltenni, megfigyelhető, hogy ha nyilatkoznak is, akkor is név és arc nélkül. Ennek csakis az lehet az oka, hogy a többség egyáltalán nem szívesen szerepel nagyobb nyilvánosság előtt, vagy lehet mögötte valamitől való félelem is?


Nem tudom, hogy külföldön is ez-e a helyzet, bizonyos beszélgetéseket olvastam, az alapján máshol inkább kihasználják azt, hogy felvétel folyik, aztán produkálják magukat, meg a kamerába integetnek. Nálunk nem annyira.


2022. febr. 8. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem vagyok bazári majom. Én szavazáskor is szóltam, hogy azonnal kapcsolják ki, ill. ne filmezzenek. Senkinek semmi köze ahhoz, amit csinálok. A Facebookra sem posztolok minden fingásról, mint az idióta agyhalottak.
2022. febr. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általában az lenne a félelmem, hogy megszolit egy riporter, és nem tudok válaszolni.


Pld. elég égő, amikor megkérdezi pld. hogy tudja - e, hogy szilveszter idén péntek 13 ra esik... És az ember zavarában elmondja, hogy nem babonás. 😂😂 Közben meg eszébe sem jut, hogy szilveszter nem 13-án van.


És utána pillanat alatt a YouTube-on talalod magad. Szóval elég ciki.


Meg amikor egyetemistákat kérdeznek pld. irodalmi vagy történelmi kérdésekről és fogalma sincs mi a válasz. Na az meg kínosabb.


Ilyenek miatt én se állnék meg egyetlen egy riporternek sem.

2022. febr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Szoci maradvány. Amikor nem lehetett szabad véleményed/akaratod, mert annak következménye volt
2022. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még egy kamera előtt megszokottan mozgó ember is úgy megy el egy riportra, hogy felkészül rá. De még őket is érik kellemetlen meglepetések, ha nem jól irányít a riporter, nincs felépítve a riport maga.


Átlag ember meg:

1. Nem szeret szerepelni.

2. Az utcán alapból egy zárkózott, védekező funkciót vesz fel a legtöbb ember, így az esetleges kérdésekre, megszólításokra is ennek megfelelően reagál.

3. Mivel zavarban van a váratlan riporttól, ezért nagyon kellemetlen helyzetbe lehet hozni. Ahogy előttem írták, senkinek nem esik jól, ha egy elszólás miatt közröhej tárgyává teszik.


Ráadásul benne van az is, hogy erősen el lehet ferdíteni a riportalany mondanivalóját. Egy ismerősömék dolgoztak egy projekten, történelmi jellegű videó. Felkeresték őket riport alanyként, műsorban is voltak vele. A TV felkeresett egy szakértőt, aki történelmi szempontból körülbelül porig alázta azt amit ők csináltak, de megjegyezte, hogy szép lett a videó.


Na a riportban pontosan ennyit vágtak be, hogy "szép lett a videó" :D


Vagy ha már egyetemisták. Beégetik szerencsétleneket, mert nem tudnak "alapvető" dolgokat. Innentől meg is van az alap a gyűlöletkeltésre, mert el lehet mondani, hogy ezek a mai fiatalok semmit nem tudnak. Holott ha ugyanazt a fiatalt a szakmájában járatos dologról kérdezed, akkor előadást tudna tartani róla.


Nálam egyszer egyetemen volt ilyen kellemetlen élmény. Kollégiumban döglöttem a gép előtt, ahogy felkeltem izzadtan, büdösen, erre berontott valami egyetemi TV-s csaj meg egy srác kamerával. Köpni nyelni nem tudtam, de már jött a kérdésekkel, a tanulási szokásaimról, közben meg tolták az arcomba a kamerát.


Alapból nem vagyok fotogén, plusz az egész hirtelen helyzettől leblokkoltam, szóval értelmes választ kinyögni nem bírtam, így mondtam, hogy ezt inkább hagyjuk.

2022. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!