Nemesi vonasok. Ha az àllatoknal is vannak nemesített fajok; akkor az embernél is? Mik a nemesi vonàsok?
ostoba KÉRDÉS: szóval az àllat/ növeny VILAGBAN vannak/ leteznek nemesített fajok; ill . azokhoz tartozó nemesi tulajdonsagok?
De az embernel nincs?
Minden ki egyenlő.... aha..
" elhiszem".
Az embert senki sem tenyésztette céltudatosan, egyedül az amerikaiak a kivétel, akik a rabszolgákat a fizikai munkára szelektálták. A növények között is csak azért vannak ilyenek, mert az ember úgy szelektált.
Azok a jegyek, amikről beszélsz, nem léteznek. Az emberek külömbözőek, de ez természetes változatosság.
8 helyesírási hibáig számoltam, alig tudtam elolvasni a kérdésedet.
Alapvető különbség van az állat/növény és ember között.
Maga a "nemes" szó is egész más értelmű mindkét esetben.
Állatnál, növénynél leegyszerűsítve az adott fajta legjobb tulajdonságú egyedeinek kiválasztása, esetleg más jó paraméterekkel való felruházása és csak azoknak a szaporítása.
Az embernél ezt hogy képzeled? Mi számít egyáltalán nemesnek?
Vagy esetleg úgy, hogy kiválasztod, csak a szőke/barna hajú, fehér bőrű, magas férfiakat szaporítod tovább ugyanolyan nőkkel. Volt már ilyen a történelemben, elég csúnya véget ért.
A nemes szó maga rangot jelent. A legrégibb nemesség megnevezésére használják a kékvérű jelzőt.
A magyar nemesség feudális előjogokkal rendelkező uralkodó nemesi társadalmi osztály volt a Magyar Királyságban. 1947-ben törvény szüntette meg a nemesi rangok használatát.
az utolsó mar konvergal...
de mêg így is messze.
nagyon messze..
Jó akkor szerinted embereknél mik a nemesi vonások?
A németeknél is az volt valaki ha szőke kékszemű... übermensch
Jesszusom, ha tudod a választ kedves "árja" faj tag, akkor mi a francért kérdeztél? Úgyis felsőbbrendű vagy mindannyiunknál..
Idióta....
Olyan, hogy "nemesi vonások" nincsenek.
Ha egy nemesi vagy uralkodói családban gyakrabban előfordul egy genetikai rendellenesség, vagy betegség(re való hajlam), azt nem nemesi vonásnak nevezik, hanem bizony a belterjesség eredménye. Régen pont az volt az elvárt és az elfogadott, hogy a nemesek, uralkodók csak a saját körükben házasodtak, sokszor első unokatestvérrel, nem ritkán testvérrel. Ez pedig megsokszorozza a genetikai degeneráció esélyét, akár belső szervi, akár külső testi adottságokban.
Uralkodói vonás az egyiptomi fáraóknál volt, de ott is azért, mert mesterségesen olyan fejfedőt tettek a csecsemőre, ami miatt a fej csúcsosan, néha felül laposan fejlődőtt, ezzel elérve a "királyi kinézetet".
Sima átlagembereknél a "nemesi" jelzőt inkább akkor használják, ha valaki nagyon tisztelettudó, választékosan beszélő, etikettet szigorúan betartó. A kinézetnek ehhez nulla köze van. Max az öltözködés számít valamennyire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!