Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Hazudj; ha tudsz c. amerika...

A Hazudj; ha tudsz c. amerika sorozat főszereplője a sorozatban ilyen CIA-es féle igazságügyi elme orvos szakértőt játszik. Megmondja az emberi arcokbol; rancokbol H ki mikor hazudik?

Figyelt kérdés
A valósághoz ennek mennyi köze lehet? Létezik ilyen szintű emberismeret? Vagy csak a szokásos hollywoodi nagyzolas

2021. nov. 7. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen létezik. Imadtam asorozatot es annyira sajnaltam h vege lett.

Rengetek könyv van ebben a témában. Személy szerint a kedvencem Alan es Barbara Peace hazaspar testbeszed című könyve [link]


(a többi könyvük is zseniális)


Másik : Joe Navarro, az egykori FBI-ügynök, a viselkedéselemzés nemzetközileg elismert szakértőjenek a könyve.

Elkepesztően jó.

2021. nov. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik. Néhány esetben nem is olyan nehéz, szinte bárkinek menne.
2021. nov. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az előző is írta,ez nem egy nagy vasziszdasz.Nekem is szokott menni,bár én inkább a hangokból hallom ki jobban a hazugságot,meg egy picit az arcából is,de ez csak azért van,mivel én annyit hazudtam már régen,hogy csak na,ez alapján tudok tájékozódani.
2021. nov. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha már ez a sorozat, akkor Paul Ekman.
2021. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
letezik ilyen, de azert a sorozatban elegge kiszineztek, felnagyitottak a dolgokat a show kedveert
2021. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy nagyon picit is utána olvasol, hamar kiderül, hogy a sorozatot alapvetően a való életben hasonló dolgokkal foglalkozó Dr Paul Ekman munkássága ihlette, az ő személyéről mintázták a Tim Roth által alakított Cal Lightmant, nem csoda, hogy a hangzása is hasonló.


Paul Eckman valóban a mikro arckifejezésekre specializálódott, tényleg tanulmányozta az afrikai törzsek és sok más társadalom arckifejezéseit és megalapozta mindazt a tudományos hátteret, amire a sorozatban is hivatkoznak. Nem mellesleg a sorozat szakmai konzultánsa is volt, hogy ami a képernyőn megjelenik az tényleg minél hitelesebb és tudományosan megalapozottabb legyen.


Természetesen a történetek kitaláltak, megrendezettek. Ahogy az alábbi videóban maga Paul Ekman is mondja, a fő különbség, hogy itt egy epizód alatt meg kell fejteni egy ügyet, ami a valóságban sosem megy ennyire gyorsan és ő sosem ennyire biztos az eredményben. Viszont az nagyon tetszik neki, hogy ennek a sorozatnak a készítői ennyire figyeltek rá, hogy szemben a legtöbb bűnügyi filmmel/sorozattal szakmailag helytálló, megalapozott legyen a kivitelezés.


Érdemes megnézni ezt is, meg a többi videót és írást is Paul Ekman csatornáján és weboldalán. Több könyve megjelent magyarul is.

https://www.youtube.com/watch?v=WNHmIn99W7Y


[link]


A magyar wikipédián is egész részletesen írnak róla, de szokás szerint az angol változat jóval alaposabb és részletesebb.

2021. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!