Mégsem nekem való ez az egyetemi szak? Mennyi idő múlva mondhatom ki, hogy na, tényleg jobb lenne máshol?
Mérnöki szakon vagyok elsőéves hallgató, és nem igazán találom a helyemet... Alapjáraton szeretem a tárgyak nagyrészét amit tanulunk, de nem igazán érzem azt, hogy éveken keresztül én tudnék, szeretnék ilyesmikkel foglalkozni. Egyetem utáni kilátások sem kecsegetőek számomra: nem szeretnék egész életemben alkalmazottként másnak dolgozni számítógép előtt vagy laborban, sem tanítani egyetemen. Régen nagyon vonzó volt számomra az, hogy valami új megalkotásán, az emberiség megsegítésén dolgozzak, de egyrészt eléggé középszerűnek érzem magam az egyetemen, plusz mostmár sokkal fontosabbnak tartom, hogy magamnak ki tudjak építeni egy harmonikus, békés életet, amibe nem igazán fér bele a nagyvárosi élet, sokkal inkább egy természetközeli...
Nem tudom mi lenne a helyes megoldás, az első vizsgaidőszakot biztos végigcsinálom, de ha egyszerűen nem okoz örömet az, amit tanulok, nem tudom érdemes-e itt maradnom.
Az egyetemen tanultaknak jó eséllyel alig veszed majd hasznát egy mérnöki munkahelyen, az egyetem arra jó, hogy tényleg ad egy alap ismeretet, aminek a segítségével könnyebben el tudsz majd új dolgokat sajátítani, meg egy szemléletmódot, gondolkodásmódot kapsz, ami szintén a további fejlődést segíti.
A mai világban semmi sem megoldhatatlan, nyugodtan válthatsz szakmát is, olyat tényleg felesleges csinálni, amihez semmi kedved. A harmonikus, békés élethez viszont sajnos, mint mindenhez, pénz kell, amit egy jól fizető mérnöki pozíció meg tud adni.
Nem tudom milyen mérnöknek tanulsz, de ha úgy gondolod, hogy vidéken nem találnál megfelelő munkahelyet, akkor lehet, hogy valóban érdemes lenne elgondolkodni, hogy olyan pályát válassz, ami jobban összeegyeztethető az általad kívánt életmóddal.
Köszi a válaszokat.
Tudom, hogy a harmonikus, békés élethez pénz kell, de engem egyáltalán nem vonzz "egy jól fizető mérnöki pozíció" hosszútávon, sokkal inkább egy magánvállalkozás.
Legyél akkor vállalkozó, de ahhoz tőke is kell, meg rengeteg munka és valamennyi szerencse is. Haladj az álmaid felé, de azt ne feledd, hogy nem mindig egyenes az út, vagy ideig-óráig olyan dolgokat is meg kell tenni, amihez semmi kedved, viszont közelebb visz a céljaidhoz.
Ne érts félre, nem erőltetni akarom ezt a mérnökösdit, csak tény, ami tény, egy mérnöki fizetésből könnyű félre rakni, tőkét gyűjteni pár évig, amiből aztán vállalkozást is indíthatsz, pláne, ha maga a vállalkozás beleillik a szakmádba is valahogy. De ha már most tudod, hogy mire vállalkoznál, akkor érdemes lenne azt tanulni, ami abban segítene.
Az írás meg tök jó hobbi, manapság az interneten még egész szép kis pénzt is lehet vele keresni.
Én azt mondom várj még az első vizsgaidőszakig. Lehet nem leszek népszerű ezzel, de akkor is ezt gondolom.
És hogy miért? Amikor szakmát választunk, az ismeretlenbe ugrunk bele. Hiszen a kevéske kis ismeretünkből felépítünk egy szivárványos világképet, de általában sosem látjuk a hátoldalt. Azt gondoltad a mérnökről hogy jaj de jó, újat alkothatok és jól kereshetek. De nem láttad (hiszen nem voltál soha benne) a sok fölösleges tárgyat, korrupt oktatót, éjjel-nappal tanulós időszakokat (amik ugye nem mindig eredményeznek sikeres vizsgát...), és ha elvégzed és dolgozol, akkkor is van bőven negatívum. Bizonyos cégek csak x egyetemet preferálják, jó oké a diploma de hol a tapasztalat, inkább technikust alkalmazunk mert neki kevesebbet kell fizetni, stb.
Ezzel most nem akarom elvenni a kedved. Ez MINDEN szakmában megvan (sőt, ennél több is..), akár a tanulás akár a munka világában. Te ezt most megtapasztaltad, berezeltél és kifogásokat keresel, amik nem is feltétlen igaz dolgokon alapszanak (egész életemben alkalmazottként a gép előtt, csak nagyvárosban lehetsz mérnök,...). Ilyenkor kell időt adni a dolgoknak, és gondolkozni magadon. Miért ezt választottad? Mi okoz benne örömet? Mi lenne ha egy gyakornoki/diákmunkán keresztül megnéznéd mit is csinálnak a mérnökök? Beszélgess végzettekkel, felsőbb évesekkel. Türelemmel, tapasztalattal, informálódással és önreflexióval majd el fogod tudni különíteni, hogy csak megijesztettek-e az egyébként teljesen reális, minden szakmában és suliban előforduló nehézségek, vagy valóban nem neked való a mérnöki szak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!