Más is van, aki nem törölné el az évente kétszeri óraátállítást, hanem meghagyná a jelenlegi rendszert?
Véleményem szerint Magyarországon akármelyik is lesz meghagyva pár éven belül, mi egyikkel sem járnánk jól.
Az állandó télivel nyáron is legkésőbb este 8 körül már sötétedne, ellenben hajnali 3 után már kezdene világosodni.
Az állandó nyárival meg decemberben-januárban szívnánk, mert reggel 8-ig éjszakai sötét lenne (ezt nem ellensúlyozná, hogy du. 4 helyett csak 5-kor kezdene sötétedni, délután így is, úgy is sötétben érne haza a legtöbb ember, viszont a mostani rendszernél legalább munkába menet nagyjából már világos van).
Szóval meglátásom szerint nekünk pont a jelenlegi, évente kétszeri átállítgatós rendszer felel meg a legjobban.
Hát, én az őszit meghagynám, mert minden vasárnap dolgozom, és olyan jóó egy órát nyerni reggel :D
A tavaszit meg ugyanezért utálom.
Én is meghagynám. Újabb felesleges dolog, ami igazából nem is probléma, de az embereknek mindig kell valami, amin hisztizhetnek.
Ha a nyári időszámítást választjuk, akkor december végén és január elején 8-9 körül kelne a nap. Téli időszámítás esetén nyáron hajnal 4 körül... Minek ezt megbolygatni?
Mi jó helyen vagyunk, Spanyolországnak kellene a londoni időt használnia.
Miért nem lehet sötétben elmenni cukrászdába? Ezt nem értem. Az erdei túrán kívül semmilyen szabadidős programot nem tudok, amit kevésbé jó sötétben csinálni. Az áramot már feltalálták.
Erdélyben a nyári napforduló környékén éjjel 11-ig világos van, az sem normális. Romániának és Ukrajnának a mi időzónánkhoz kellene tartozni, Franciaországnak és Spanyolországnak pedig a britekhez.
#8 csak azért írok, mert tényleket próbáltál írni, amik mégsem teljesen úgy vannak, ezért pontosítom őket.
„Mi jó helyen vagyunk, Spanyolországnak kellene a londoni időt használnia.”
Az utóbbi félmondat igaz, az előbbi ettől még nem. Voltam Spanyolországban (igaz, hogy csak nyáron, de abban az időben is tudtam, hogy ugyanazon a napon mikor járt a nap hazánk fölött), és így tudom, hogy aközött, hogy mikor delel a nap Mo. és España fölött, nem 1 óra a különbség, hanem 2 is. Valóban az angol időzónában van az ország helye ahhoz, hogy az órájuk jobban közelítse a földrajzi időt (kicsit még nyugatabbi hosszúságon terül el az országuk mint Inglend), de ettől még mi se mentünk arrébb, vagyunk tőlük olyan messze, hogy mi meg keletre lógunk le a német zónáról.
„Az erdei túrán kívül semmilyen szabadidős programot nem tudok, amit kevésbé jó sötétben csinálni.” ‒ Én is szeretek túrázni, és szeretek egy másik dolgot is: úszni a tóban, azt is kevésbé tanácsos sötétben tenni. Tegyük fel 16 óránál nem_hamarabb jönnék ki a melóhelyről, és nem is sokat kell onnan utazni a vízhez, de azért kell egy kicsit. Jelenleg a legkésőbbi naplemente 20:45, de aug. 13-án már 20:00 (Pesten ennyi a napnyugta ideje), hát képzeld már el, hogy állandó téli esetén ez még eggyel kevesebb órakor lenne! Szóval a napfordulókor is este 20 előtt lenne vége a nappalnak, a nyár összes többi részében meg 19 körül. Hiába mennék reggel csak 8-ra, és virradna téli idő szerint a napfordulókor már valamikor 3 és 4 között, nem kelek csak azért keveebb órakor, hogy a munka elé kerüljön az úszás. Munka utánra teszi az ember a szabadidőt. Ha még nyáron is kevés órakor megy le a nap, akkor lehet kevesebbet tudok a vízparton helyben ott maradni, mint amennyi időt aznap összesen autóvezetéssel/utazással töltenék.
Inkább más és rövidebb mód, hogy azt tegyem helyre, hogy „hol is van a helyünk”: téli szerint 11:30-kor, nyári szerint 12:30-kor DELEL a Nap Pesten (is, meg Dunaújvárosban is), ennél a hosszúságnál az országnak nagyobb része van keletebbre mint nyugatabbra (a „földrajzi idő” nevű *eredeti* fogalom pedig az, ha akkor mutatna az órád 12 órát, amikor a Nap a saját pozíciód fölött delel); épp ma olvastam máshol valakitől, hogy Debrecenben ma 11:16-kor megvolt már a napdelelés. Nyárival ez 12:16 lenne. Melyik is van közelebb a délhez? NA ÍGY mondjuk meg, hogy hol a helyünk. (mielőtt az jönne, hogy de ez már nagyon keleti hely, hát éppen ugyanígy nem kell Sopronnal jönni, ami meg nyugat ‒ nézzük azt, hogy nagyobb az ország a Dunától keletre mint nyugatra, nem hiába említettem, hogy a 11:30/12:30-as napdelelés téli/nyári idő szerint éppen Bp-en van)
„Erdélyben a nyári napforduló környékén éjjel 11-ig világos van, az sem normális.”
CSAK aznap van úgy (és ezeken az országokon belül is CSAK a hozzánk közeli szélén, nekik is van keleti felük, és még nagyobb kiterjedésűek mint hazánk, mégse túl nagyok ahhoz, hogy náluk is az legyen a természetes, hogy az egész ország egy időzónában legyen)
„Romániának és Ukrajnának a mi időzónánkhoz kellene tartozni, Franciaországnak és Spanyolországnak pedig a britekhez.”
Erre válaszul csak ismételni tudom magamat: „Az utóbbi félmondat igaz, az előbbi ettől még nem.” (ha valamiért e 2 keleti szomszédunk is a mi időnket használná, az a legnagyobb jóindulattal is nagyonmax a hozzánk legközelebbi pár megyéjükben lenne elfogadható, míg az ország összes többi részében abszurd lenne; csaxólok, hogy Bukarest már van annyival messzebb Pesttől, hogy egy egész órával jár a Nap BuKaREst fölött)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!