Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a személyiségtípusa?

Mi lehet a személyiségtípusa?

Figyelt kérdés

Extrovertált, az biztos, de nem annyira. Szeret ismerkedni, de kevés közeli barátja van. Kimondja, amit gondol, nem érdekli, ha megbánt másokat. Koránál jóval érettebb.

ESTP-nek meg ESFP-nek túl introvertált, ENFP se lehet, se ENTP, mert hozzájuk képest meg túl érett és komoly.

Ja és egy igen segítőkész, nyitott lányról van szó.

Én ENTJ-re vagy ESTJ-re tippelnék, de javítsatok ki, ha esetleg tévednék.



2021. aug. 23. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
ezek a személyiségtípusok nem jelentenek semmit, egy politológus és egy mezőgazdász találta ki, tehát semmilyen tudományos alapja nincs
2021. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Ott tévedsz, hogy ilyen bullshitekre időt fecsérelsz.
2021. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Ezek a kategóriák négy skálából állnak össze és attól függően leszel valami, hogy az adott skála melyik felén vagy.


Szóval igenis van, akinél nem markáns az, hogy pl extrovertált, mégis extrovertált.


Ezek nem jól elkülöníthető kategóriák. Egyébként van mögöttük tudomány és pszichológus dolgozta ki az alapjait, de az, ahogy pár idióta ostoba ember használja más önkényes elemzésére, az nevetséges.


Legalább ha foglalkoztok végre egy-egy dologgal, ne szarnátok bele ennyire....

2021. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Először is: ha valaki valóban érti, és helyesen használja az elméletet, akkor NEM bullshit.

Másodszor: Ennyi információból egyáltalán nem lehet megállapítani a típust.

Harmadszor: Mi az, hogy túl érett és komoly, ezért nem lehet ENFP vagy ENTP? A típusnak semmi, de SEMMI köze ahhoz, hogy ki mennyire “komoly” vagy “érett”. Ha ilyen sztereotípiákból indulsz ki (bár ilyen sztereotípiáról még nem is hallottam...), úgy tényleg bullshit lesz az egész.

2021. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

#3 Te csak a 16personalities oldalról beszélsz, ha szerinted “négy skála” van, pedig annak kb. annyi köze van az MBTI-hez és Junghoz, mint a mekis sültkrumplinak a valódi burgonyához.

A valódi MBTI elmélet a jungi funkciókon alapszik; 8 kognitív funkció létezik, ezeket pedig különböző sorrendekben használjuk, így jön ki a 16 féle típus. Nincsenek “skálák”. Pl. ha a legelső kognitív funkciód extrovertált, akkor az MBTI típusod is az lesz, ez még nem jelenti azt, hogy te vagy a világ legtársaságkedvelőbb embere.

2021. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

#5 jung elmélete alapján 3 fő dimenzió került meghatározásra, a negyediket myersék tették hozzá. Én pedig nem weboldalakról beszélek, hanem magáról a tesztről, az MBTI-ról. A nyolc funkció a négy dimenzió mentén különül el, azért ehhez nem kell agysebésznek lenned neked sem, hogy belásd.


Pszichológia szakon végeztem, ott találkoztam a teszttel, nem ilyen bulvár förmedvények kapcsán. Szerintem nem igénylem a kioktatást.

2021. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pontosabban nem myersék, hanem az elődjük, mivel ezzel a témával viszonylag sokan foglalkoztak. Magát az inventoryt rakták össze myersék.
2021. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem a te személyiség tipusod a SEGF. (seggfej)


:))

2021. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből senki nem tudja megmondani.
2021. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Talán csináljon tesztet és megtudjatok.

Főleg mert én nem úgy viselkedek, ahogy a szemelyisegtipusom jelzi hogy kéne. Pedig milliószor csináltam tesztet, gyorsan is, argondolva is, de mindig ESFJ jön ki, ami nem feltétlen igaz rám

2021. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!