Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék bátrabb és...

Hogy lehetnék bátrabb és kreatívabb, aki vissza mer szólni a vele bunkózóknak?

Figyelt kérdés

Az iskolában (szakmát tanulok, nincs lehetőség váltani) van 3-4 ember, akik még abba is belekötnek, ha zöld a fű.


Én kedves vagyok, mindenkinek segítek és jól kijövök másokkal, a tanárok kedvelnek, mert szorgalmas vagyok, odafigyelek másokra is és még munka mellett is igyekszem mindenkinek segíteni, ha kell korrepetálok.


Az osztály 3\4-e bír engem annak ellenére, hogy csendes és visszahúzódó típus vagyok, de 3-4 személy minden egyes nap beszól valami sértőt, leidiótáz, szerencsétlen hülye pcsának hív, és kibeszél a tanárok között engem mindennek, mindenféle hazugságot terjesztenek, hogy kicsapjanak az iskolából (pl eltűnik egy eszköz és rám fogják stb). Szerencsére sok tanár nem ül fel az ilyenekre, mert tudják, hogy normális vagyok, felnőtt ember, értelmes gondolkodással és családdal, de akad 1-2 hiszékeny tanár, aki pedig elhiszi mindezeket.


Hogy lehet leállítani az ilyen embereket? Mit szóljak vissza?

Kipróbáltam azt, hogy egy nagyon rosszindulatú és sértő beszólásra csak kedvesen visszamosolyogtam rá, mint akit tényleg nem érdekel az egész és letojja őket magasról. De nem számít, délután folytatják ahol abbahagyták.


24L,

az osztálytársaim 19-22 évesek.


2021. máj. 17. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül hogy azt írtad nem használt a figyelmen kívül hagyás, én mégis ezt javaslom. Gondolom ezek az emberek nem ismernek téged túlzottan, nyilván csupán annyi a céljuk, hogy kinevessenek, felbosszantsanak.

Azért se add meg nekik ezt az örömöt, még csak rájuk se mosolyogj.

2021. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem életed végéig maradsz ebben a suliban, hagyd őket figyelmen kívül..és azt is, hogy mások mint gondolnak rólad. Amint megvan a szakmád már nem is látod őket többé.
2021. máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szólj vissza valami lazát de ütőset :)
2021. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megpróbálom figyelmen kívül hagyni, de mindig gyomorideggel megyek be, esténként sírok is néha.


A tanárokkal mit csináljak, akik azt hiszik hogy loptam, vagy tönkretettem dolgokat?


Amúgy ha tudnék laza és ütős szöveget, már rég bevetettem volna, és lehet nem lenne ilyen gondom. Nem vagyok kreatív és bátor visszaszólni.

2021. máj. 17. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha lopással, rongálással vádolnak mások, például tanárok előtt, akkor tegyél feljelentést rágalmazás miatt. Majd ha megkapják az idézést a bíróságra, összetöpped kissé az arcuk.


Másik lehetőség, ha van 120+ kilós jóbarátod, megkéred, hogy beszélgessen el kicsit az illetőkkel. Bántani nem kell őket, elég, ha megértik, hogy a barátod eléggé neheztel rájuk, és gondok vannak az önuralmával.

2021. jún. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!