Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem akarják a...

Sokan miért nem akarják a maszkot hordani (normálisan)?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát nyitni, de miért zavarja ez egyeseket ennyire? Tesómat az is zavarja, hogy ÉN NORMÁLISAN HORDOM. Egyik nap azt mondta, hogy "férges" a maszkom. Nincs semmi baja ami miatt légzési nehézséget okozna számára a maszk helyes viselése. Minden maszkját tönkreteszi, lyukakat csinál bele, boltokban pedig megfogja az alját, elhúzza a szájától. Képes így bemenni az üzletekbe, ugye így meg nem szólnak rá az ott dolgozók, kínos. Ha már a körülötte lévők hordják normálisan, ő is tiszteljen már meg minket...


Ti erről az egészről mit gondoltok?



2021. ápr. 5. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Mert gyökerek.
2021. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
A tesóddal értek egyet. Én is ma biciklizni voltam, levettem. Alig kaptam levegőt benne. Az arcom már hamlik és viszket, mindenük rajtam van. Munkahelyen napi 8 óra, bkv, volt. Egyedül már csak a lakás ahol nem kell. Hát nem. Leveszem ott ahol nincs ember körülöttem.
2021. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert iszonyúan gyökerek.


"Leveszem ott ahol nincs ember körülöttem."

Elvileg rendben lenne, de pár percig még a levegőben marad a vírus.

2021. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Biciklizés közben nem is kell hordani, eddig sem kellett (egyéni sporttevékenység). Biciklin még veszélyes is, ha emiatt nem kapsz rendesen levegőt és lefordulsz egy kocsi alá vagy elcsapsz egy gyalogost, szintén ha szemüveges vagy és a párától nem látsz. Össze nem hasonlítható maszkban sétálni (és van, aki ezért is hisztizik), meg futni vagy biciklit tekerni.
2021. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

"Alig kaptam levegőt benne"

Megsúgom, ez is tévképzet.


[link]

2021. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
én hordom rendesen, de keskeny az arcom, gyerek méretű maszkom van, de ha beszélek, így is mindig felcsúszik a szememre, vagy le úgy, hogy pont kilóg az orrom. oké, megigazítom meg minden, de roppantul zavaró, amikor másfél-két percenként igazgatni kell
2021. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem tévképzet az "alig kaptam levegőt". Van akit nem zavar, van akit igen. Engem borzasztóan zavar. Rosszul vagyok egy idő után a meleg levegőtől, a szaunát is ezért nem birom, mert meleg párás, rosszul leszek.

Szemüveges is vagyok, folyamatosan párásodik. Annak meg mi értelme, ha egész úton nyúlkálok az orromhoz, számhoz? Maszk nélkül meg nem.

Arról nem is beszélve, hogy nagyon rossz a bőröm, amúgy is sok pattanásom meg mitteszerem van, de végre találtam egy olyan tonikot ami jó rá, de a maszk alatt a párás levegő miatt full tele van az orrom miteszerekkel megint.


Természetesen zárt térben felveszem, de mondhat bárki bármit, nem vagyok hajlandó kint a levegőn felvenni, úgy hogy senki nincs körülöttem. Baromság. Nincs értelme.


(Nem mellesleg a maszkokra még mindig rá van írva, hogy vírus ellen nem véd)

2021. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is próbálom rendesen hordani, de van, mikor muszáj kicsit levenni az oromról, mert 3 hónapja covidos voltam, azóta nem 100% a tüdőm kapacitása :((
2021. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

5

Érdekes, nekem maszk nélkül 99% SpO2, FFP2 maszkkal 93%.

2021. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

En azert nem hordom normalisan mert beparasodik a szemuvegem ha az orromra teszem. Ha meg teljesen feltolom majdnem a szememig es ugy ra a szemuveg, hogy ne parasodjon annyira akkor meg a szememmel folyamatosan a maszk tetejet latom, ami zavar. Ha beszelek akkor beparasodik a szemuveg, barmit is csinalok.

Az orromat is piszkalja a maszkbol kijovo gyosz.

Engem amugy nem zavar ha mas normalisan hordja, felolem akar 2 maszkot is hordhatsz.


Nalunk szerencsere a legtobb helyen nem szolnak erte ha nem normalisan hordom, sot vannak boltok ahol egyaltalan nem szolnak ha maszk nelkul mesz be.

Nalunk elvileg kotelezo csak van olyan bolt amelyik nem tartatja be.

Nem buntetnek erte egyebkent.

2021. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!