Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez elhárító mechanizmus?

Ez elhárító mechanizmus?

Figyelt kérdés

Az pl elhárító mechanizmus, hogy gyűlölök valakit, mert szép, népszerű, sok barátja van, én meg nem vagyok az.

De mi van akkor, ha pl. én is szép vagyok, de nincs sok barátom, ugyanakkor gyűlölöm ezt a személyt, mert a sok barát csak felszínes kapcsolat, és szerintem ez a felszinesség undorító. Én inkább kevés, de mély barátság híve vagyok.

Hozzá tartozik a kérdésemhez, hogy igen, velem is próbált "barátkozni" egy konkrétan ilyen személy, de amikor rájöttem, hogy ez sose lesz igazi barátság, teljesen elfogott az undor.

Nem tudom eldonteni, hogy én próbálok valamit elháritani, vagy pont hogy nem szeretnék olyan lenni mint ez az ember?



2021. márc. 21. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Is-is?
2021. márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Ezt irigységnek nevezik. Irigyled a másiktól, amilye van, de gyáva és lusta vagy tenni azért, ha más módon is, de hasonló sikereket érj el ilyen téren.
2021. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2#, elolvastad a kérdés alatti szöveget?


Ez nem elhárító mechanizmus. Sztem egyértelműen taszít az efféle negatív kapcsolat. Mintha rohadt gyümölcsöket kéne egyél frissek helyett. Én inkább ennék pörköltet, mint szart. Hasonló a kettő, de még is más. Nem fura ha az egyiktől undorodunk. Téged extrémen taszítanak ezek. Ez is normális. Semmi elhárítás nincs itt.

2021. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Igen, elolvastam és értelmeztem.


Továbbra is fent tartom a véleményemet, hogy a kérdező rettenetesen irigy, de ahhoz meg lusta, hogy a saját szintjéhez és elvárásainak megfelelően ugyanazt létrehozta, mint azt, amit irigyek a másiktól.

2021. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jav.: irigyel a másiktól
2021. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ui. És ez nem elhárító mechanizmus.
2021. márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Annyira vegyesek, hogy nem lettem okosabb :)

Jöhetnek még :)

2021. márc. 21. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!