Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért idealizálok mindenkit?

Miért idealizálok mindenkit?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van is egy kis esztétikai hibája (bőrhiba pl) magamban teljesen úgy fordítom le, hogy ő ettől egyedi és szinte már irigylem. Magamon meg nem tudok megbecsülni semmit. Miért van ez?

2021. márc. 11. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Keress egy jó pszichológust.
2021. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
idk
2021. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem kerested eddig még a megbecsülni valóidat. Aki keres, talál!
2021. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 alletta ***** válasza:
97%
pedig te is egyedi vagy. még egy nincs aki úgy mosolyogna pl.
2021. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Fordítva szokott lenni.
2021. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerűen néhányan ilyenek vagyunk.

Ellenben, önmagadat olyan gyakran látod, hogy kiütközhetnek a hibáid, bármennyire is vagy "idealizálós típus" (nem tudok rá szakszót) és mindeközben másokat (azokat, akiket nem látsz naponta többször és nem ismersz mindent átfogóan) továbbra is csodálatosnak látsz. Így nem csoda, ha kevesebbnek érzed magadat.

Gondolj arra, hogy rengetegen téged is úgy látnak, mint ahogyan te másokat. :)

2021. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert te legalább keresed a másikban a jót.
2021. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fejlesztened kell az önbecsülésedet.

Kérdezz meg másokat, hogy szerintük mi az ami egyedi és szép rajtad, biztosan ők is tudnak mondani rólad ilyet és nem csak te róluk, és ezek után próbáld meg te is felfedezni magadban azt a szépet amit mások mondtak rólad.

2021. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom, arról van szó, hogy nem tetszel magadnak. Azért viszonyulsz így mások küllemében való tökéletlenségekhez, hogy a sajátodét jobban el tud fogadni.


Nem hiba, ha az ember nem született tökéletes adottságokkal. Szerintem az igénytelenség sem bűn - preferencia kérdése.

A szépségnek sok formája van; megnyílvánulhat az ápoltságban, a jó ízlésben és a jól öltözöttségben, a formás testalkaltban, a szimpatikus kisugárzásban és a kedves gesztusokban.


Személy szerint értékelem a kellemes látványt; magam sem vagyok tökéletes, és nem megyek el a végletekig sem ebben a kérdésben, de azért igyekszem egy picit adni is magamra. Tisztában vagyok az adottságaimmal és hogy mit tudok kihozni belőlük - és hogy ez NEKEM fontos-e vagy sem.

Ha számodra is fontos ez az érték, döntsd el, hogy mi az, amit érdekében meg tudsz tenni és nem is túl megterhelő számodra.

A szépség nem az egyetlen és legfontosabb emberi jellemző - hiba minden erőfeszítésedet erre fordítani.

2021. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy időt szánt a kérdésemre.

#6 Valószínűleg igazad lehet, viszont ezt nagyon nehezen tudom belátni.

#8 Ez jó ötlet, igyekszem kamatoztatni.

#9 Bálint, nem is gondolnád, hogy az első két soroddal mennyi mindenre rádöbbentettél. Ezt még így sosem gondoltam végig, de így van, ahogy írtad.

Azt hiszem még sokat kell dolgoznom magammal magamért.

2021. márc. 15. 00:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!