Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs egy cseppnyi onbizalmam...

Nincs egy cseppnyi onbizalmam se, mit tehetnek ellene?

Figyelt kérdés

Egyszeruen nincs onbizalmam. Nem merek masoknak nemet mondani mert felek hogy mit szolna ra. Nem merem elmondani hogyha utban van hogy mennyen arreb inkabb en szukolkodom. Nem merek az emberekre ranezni mert felek hogyha a szemukbe nezem akkor elkezdenek velem kotekedni hogy mit bamulok. Nem merek bambulni mert az rittig ugy tunik mintha egy masik lany feneket neznem es akkor meg az jon le hogy lezbikus vagyok. Hiaba nezek reggel a tukorbe es veszem fel a kedvvenc ruham azzal a tudattal hogy jol nezek ki, mire beerek az iskolaba csak azt erzem hogy mindenki rolam beszel mennyire csunya es undorito vagyok. Nem mondom hogy teljesen megvagyok elegedve magammal de azt sem mondom hogy csunya vagyok. Viszont az osztalytarsaimhoz kepest mintha egy trabantot guritanank egy ferrari mellett. Hiaba mosom vagy kondoritem meg a hajam akkor is ugy all hogy attol felek az emberek amiatt beszelnek rolam. Meg egy nyomorult baratom sincs aki talan azt mondana hogy ma jol nezel ki vagy legalabb ontene belem a lelket mert mindig olyanokat fogok ki akik csak atvernek. Kerlek segitsegek hogyan javitsak ezen? :((


16/L


2020. okt. 9. 00:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ember alapvetően ha másokra néz kevesebb jibát lát mint saját magán.

Hisz egy barátotis csak futólag és felszínesen mérünk végig látványilag, magunk hibái meg mindig ott vannak.


Nem tudom hogy nézel ki de ha azt mondod mem vagy csúnya, valójában csinos lány lehetsz.


Azt mondod nem vagy csúnya, csak nagyon szép osztálytársaid is vannak.

Biztos vannak nállad kevésbé szebbek, és gondolom őket sem beszélik ki, akkor a te szépségeddel miért tennék?



Nem tudsz nemet mondani.

Először próbálkozz apróságokkal, mondjuk zavarj meg vlakit egy apró kéréssel.

Kérj egy radírt egy kissebb segítséget, hogy érezd, nem gond ha másokat megzavarsz az igényeiddel.

Aztán apróbb dolgokra mondj nemet. Gyakorolj, az ember elméje tanulékony, és ez is tanulható kézség.


És egy nagyon fontos dolog.

Húzd ki magad.

Apróságnak tűnik, de a szervezeted szerotonin háztartására kihatással van.

Fejet fel, vállat hátul leeresztve.

Nehéz lessz tömegben megtartani, de tanuld meg ezt is, mert segít.

2020. okt. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Erre nagyon nehéz jó választ adni, ha valakinek sosem volt önbizalom problémája. Én ilyesmin sosem gondolkoztam, felvettem ami tetszett, nem érdekelt ki-mit gondol, a hajam mindig is extra rövid volt lányként, mert tetszett, és zavart a vállig érő is, bárki szemébe belenézek, ő fog előbb visszavonulni, eszükbe sem jut kötekedni... Ne azon gondolkodj, hogy mit láthat más, hanem mit akarsz mutatni, te irányítasz! Nyugodtan mondj nemet, ez csak azt azt jelenti, hogy tudod ki vagy és mit akarsz, soha nem gyengeség.
2020. okt. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!