Van itt olyan maximalista, aki legyőzte a maximalizmust?
Maximalista vagyok. Így hogy már tudom, könnyebb rajta változtatni, mégsem ment eddig.
Jelenleg megint egy mélyponton vagyok. A fő gond a maximalizmus, abból pedig ágazik a többi. Megfelelési kényszer, önbizalomhiány, félelem a sikertelenségtől, ezáltal nem cselekvés, motivációhiány.
Tudom, hogy az első lépés a cselekvés! Vagy mégsem? Azt hittem ez egy jó szokásom, meg tulajdonságom, hogy kíváncsi személyiség vagyok, mindennek szeretek utána olvasni, utána járni. Nagy a tudásszomjam, sok mindenhez értek, de igazából semmihez. Mert felületesen tanulok. Mindenbe belekezdek, de nem fejezem be, mert nem tudnám tökéletesen. Van, hogy bele se kezdek. Csakhogy a tökéletes nem létezik. Tele a fejem információ áradattal, ötlettel, tervezgetéssel. A baj csak az, hogy ez mind marad a fejemben, mert lépni nem merek, nem tudok..
Kérlek titeket! Csak azok válaszoljanak, akik értenek a témához, esetleg átéltek hasonló dolgokat, nem kell hogy még mélyebbre taszítsanak a negatív válaszok. Persze építő kritikát elfogadom :) Köszönöm!
A kérdésem szóval, aki szintén maximalista és tudott rajta változtatni, hogy csinálta, hogy győzte le?
26/N
Amikor tanulok valamit én is azt érzem sokszor, hogy nem tudom még elég jól ráadásul még felejtek is, de ezek természetes dolgok eleinte. Meg lehet valamit tanulni tökéletesen de ahhoz idő kell (sok esetben évek) és kitartás, olyan dolgok amiket te eddig még nem tettél meg gondolom ezért nem is érezted még azt, hogy meg tudod csinálni. Ha csak egyszer kivárnád-végigküzdenél valamit már nem lenne ez többet.
Egyébként nem hangzik jól, hogy 26 évesen még így kipróbálgatod magad, ilyen idős korra már tudja az ember, hogy miben tehetséges.
Volt valami múltbeli sikertelenséged ami ide vezetett?
"ilyen idős korra már tudja az ember, hogy miben tehetséges."
Erre rácáfolnék. Tudod mennyi 40-es 50-es ember van, aki kiégett és jelenleg ott tart, hogy azt se tudja mihez ért, mi lelkesíti és eddig olyan munkahelyen dolgozott, ami igazából sosem érdekelte?
Én tudom mi lelkesít, nem is ez a gond. Olyan dolgot tanulok, amit imádok.
Szerintem semmivel sem vagyok elkésve. Sőt. Pont erre vagyok büszke, hogy rengeteg mindenben kipróbáltam magam és mertem lépni, ha valami nem tetszett. Ezt most a munkára értem. Nem maradtam ott, ahol nem éreztem jól magam. De ez nem függ össze a maximalizmusommal. Ezeket nem azért hagytam ott.
A maximalimzus a hétköznapi dolgaimban készít ki. Írok példát, hogy értésétek.
Rendmániás vagyok, szeretem ha rend van, ha a bútor, szőnyeg egyenesen áll, ki vagyok, ha lábnyomok vannak a padlón, mert felmosás után valaki végigjárta. A törölközőket mindig ugyanúgy hajtogatom össze és újrahajtom,ha épp párom csinálta meg, mert nem bírom elviselni, hogy összevissza áll. És erre nem elég, hogy fogadd el, mert nem ment..b*szta a szemem. PLusz ezek csak ilyen mini példák. Ott van az öltözködés, jól nézzek ki, ez meg ugye megfelelés és önbizalomhiány. Átfogó probléma.
Alapvetően ilyen vagyok/voltam, de önmagában a tudat nagyon sokat számít. Pl. ha kedvem lenne azonnal kipakolni a törölközőket, mert a párom össze-vissza hajtogatta be őket, akkor érzem, hogy most jön az a kényszeres pont, amit el kell engedni. Csak visszacsukom a szekrényajtót, nyugtázom, hogy majd megcsinálom valamikor és megpróbálom tudatosan átformálni a gondolataimat arra, hogy tulajdonképpen örülnöm kellene annak, hogy olyan párom van, aki ha nem is "az én elvárásaimnak megfelelően", de megcsinál olyan dolgokat, amiket más férfiak lehet, hogy sosem tennének. Részletkérdés, hogy ő nem látja, hogy nem így kéne állniuk. A kapcsolatunk megtanított arra, hogy nem mindig az a tökéletes, ahogy én látom és nem támadhatom le mindenért, amivel ő próbálkozik, csak nem úgy sikerül, ahogy én "elvárom". Idő közben rájöttem, hogy az én elvárásaimnak valószínű lehetetlen megfelelni és ennek tudatában ismét sikerült lazítani.
Nagyon képes vagyok elveszni a részletekben, ilyenkor is emlékeztetem magamat rá, hogy igazából ez rajtam kívül kit érdekel?
Ha érzed, hogy ez az a pont, ami a problémáddal összefügg, akkor kérdezd meg magadtól, hogy tényleg ér ez a kérdés annyit, hogy feszülj rajta?
Ezen felül pedig javaslom Brian Tracy Maximális teljesítmény című könyvét. Ez ugyan pont arra hegyezi ki a mondanivalóját, hogy hogyan hozd ki magadból a legtöbbet, szerintem segít a megértésben is, hogy hogyan kell kezelni, vagy éppen elengedni dolgokat, amik tőled függetlenek (pl. más véleménye rólad). Én kb. 10 éve olvastam először és azóta is gyakran előveszem és elolvasok csak egy-egy fejezetet, ha úgy érzem, hogy némi támaszra lenne szükségem.
Az ember egy idő után megtanítja magát tudatosan szelektálni. Mi az, amiben nem ad a 99%-nál alább és mi az, amiben elnézi a 60%-ot is. Így szépen lassan a görcsös akarásból egy nyugalmas egyensúly alakul ki. Megjegyzem én magamon azt vettem észre, hogy az önbizalom igenis nagyon összefügg a maximalizmussal. Minél nagyobb az önbizalom, annál inkább képes vagy elfogadni, hogy nem tudsz mindenhol 100%-ot nyújtani, vagy ha igen, akkor az valószínű az önbizalmad rovására megy, mert fáradt leszel, kialvatlan és dekoncentrált. Egy idő után hibázni fogsz, szétesel. Belefutsz egy olyan ördögi körbe, amiből nincs kiút.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!