Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Drasztikus hírtelen maggazdago...

Drasztikus hírtelen maggazdagodás (pl.: Lottón nagy nyereménnyel) vagy nagyon komoly gyors elszegényedés után, milyen szinten tud változni szerinted a gondolkodás. Miben változik, és miben ajánlott hogy változon?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 21:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
A miben ajánlott résszel szerintem Dunát lehet rekeszteni, de én úgy látom, hogy nem az ilyen nagy veszteségek/nyereségek miatt változik a gondolkodàs, hanem van, aki azért jut el oda, mert van egy alapgondolkodása.
2020. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőben van igazság, a drasztikus helyzetek csak felerősítik ezt. Nagyon ellentétes ugye a 2 dolog, az egyikre sokan vágynak, a másiktól meg rettegnek, bár az utóbbi valószínűleg gyakoribb jelenség. Írom a szegénységről a gondolataim: szerintem egyre jobban elkezded értékelni a kis dolgokat, az apró figyelmességet, a családot is össze hozhatja, összetartóbb lesz, depressziót is okozhat, motiváció elvesztése, öngyilkosság gondolata merülhet fel. A gazdagodásnál pedig pont, hogy egyre kevésbé értékeled a dolgokat, már sokkal nehezebb kielégíteni a vágyaidat, semmi nem elég jó. Amikről azt hitted, hogy attól boldogabb lennél, és valaminek a hiánya miatt nem voltál sikeres, elégedett most meg tudod venni, rajössz, hogy még sem ezek számítanak, ugyanúgy okozhatnak a szegénységnél felsorolt hatásokat. Lehet, hogy valaki akinek semmije sincs, csak valahonnan kap egy keveset, az azt is oda adja, annak akinek nincs,de akinek meg sok mindene van, még többet akar, kapzsilesz és hiába hitte azt, hogy ha sok pénze lenne, mindenkin segítene, mert most hogy megtehetné, csak magának akar mindent. De minden eset egyedi, és az általam leírtakra biztos, hogy vannak ellenpéldák, happy endek. Azt hogy miben kéne változnia, attól függ, hogy alakulnak a dolgok, de talán a legfontosabb a helyzet, változás elfogadása. Hiába nosztalgiázik, hogy milyen jó volt régen, amikor még megtehetett olyan dolgokat amit most már nem, vagy teljesen feleslegesen kap rengeteg pénzt, ha nem költ semmit sem, mert nem tudja megszokni, hogy már nem kell mindenen spórolnia. De ezt kb. könyv hosszúságban tudnám folytatni, úgyhogy most tömören legyen elég ennyi. :D
2020. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
#1 Tény, hogy a pénzt tudni kell csinálni. És használni is tudni kell. A pénz egy lehetőség. Bár ha nincs pénzed, nincs lehetőséged.
2020. júl. 1. 22:10
 4/33 A kérdező kommentje:

#2 Az elszegényedésben pont, hogy az elmagányosodás a legrosszabb. Számos embert ismertem akik elszegényedtek, és a legnagyobb segítő jószándék melledt is, az emberi kapcsolatok romlanak meg a legjobban ilyenkor. Sajnos téves regényekben írt idea, hogy ilyenkor majd jobban öszefognak majd az emberek. Hiába segítet ő másokat, ha azok megházasodtak utána, azok a házastársuk beleegyezésével segíthetnek csak.


Papám például három testvérét nevelte fel, és tartotta el a lebetegedett édesanyát is 1946-tól. Összetartás max. a nagyobbik húgával lett, aki amúgy főzött a családjukra, ha papám nem volt otthon, mert dolgozott.

2020. júl. 1. 22:22
 5/33 anonim ***** válasza:
75%
Egy hirtelen trauma, sokk alakul ki ilyen helyzetben, lehet, hogy idegösszeroppanás is szóba jöhet. A nagy sokk után segítségre van szükség, hogy a jövőben ez ne történhessen meg legközelebb, pl.: a tartalékolásra törekedni, vagy meg kell tanítani.
2020. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nem hogy a kis dolgokat, de még a közepes dolgokat sem tudja tapasztalatom alapján kellően értékelni, aki nagyon sokat vesztett el.

Bár segítségért az első nagy öszeomlás után, komoly hálát érezhet, bár sajnos sokszor úgyan ennyi indulat is kelletkezik, benne bár a dűh céltalan. Csak a kiszolgáltatotság szüli.

2020. júl. 1. 22:26
 7/33 A kérdező kommentje:

#5 Sok igazság van benne.


És hiába volt elötte takarékos, egész más dimenzióba kerül.

Bár a takarékoskodás leginkább tőke igényes. Kedvező áron venni többet például. Tartós, valóban jó mínöségű dolgok, egyszeri nagyobb kiadással járnak.

2020. júl. 1. 22:30
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
A saját környezetedben lévő példa alapján írsz úgy látom, és ezért is érdekel a téma, de nem mindenhol ugyanúgy reagálnak ezekre a helyzetekre, ezért is írtam le azokat amikkel én találkoztam idáig (kettes vagyok). Lenne konkrét kérdésed egyébként vagy csak a saját rossz tapasztalataidat akarod kiadni magadból? Ne érts félre, nem rossz indulatból írom, csak segíteni szeretnék, amit hallgatással is lehet, vagy ez esetben olvasással. :)
2020. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"Hiába nosztalgiázik, hogy milyen jó volt régen, amikor még megtehetett olyan dolgokat amit most már nem" - ez igaz. El kell engedni a múltat.


Viszont, ha semmi jót nem tehet meg ez után, nem olyant mint korábban, hanem kb. semmit. Akkor nagyon nehéz elengedni a múltat. Legfeljebb, fillérekért gürcölés után ehet egy jót. Ez kevés öröm egyvélethez. Jó nézhet filmeket, jobb sorozatokat és ha van idege hozzá olvashat. Zenét is hallgathat, bár ez nem ajánlot. Sőt a zene csak felkavarja az érzelmeket, ha minden téren hiányt szenved. Szegények ezért - is - hallgatnak sokszor együgyű dalokat, hogy kerüljék a komoly érzelmeket.

2020. júl. 1. 22:43
 10/33 A kérdező kommentje:

#8 Egyszerre írtunk.


Hát. Tény tapasztalatom is van erről. Aktuális eset 2012 és 2018 közt mindent elvesztett. Két közeli hozzátartózott tragikus hírtelenséggel. Egy anyagilag nem megterhelő szakítás. Nem voltak még házasok. A párjának is volt jó jövedelme és vagyona is. Szóval mind a ketten a magukét költötték. Mégha egymásra is, de könnyen lehet, hogy a párja rá többet. Gyerek csinálás, halasztva volt. Így legalább gyerek nem sinnylete meg a szakítást. Bár lehet, ha van, nem is szakítanak. A gyerek összetartó erő is.

Ezt követő három évben, 2015 és 2016 közt, komoly személyes vagyonát teljesen, ! egészségét ! és munkáit is elveszítette. Kereszt szülőkön kívül, néhány szingli ismeröse maradt, utóbbiak a házasságukig.

Másféléve dolgozik. Hiába volt takarékos gazdagon, ezt tanulta apjától aki szintén gazdag volt. Hiába dolgozott sokszor heti 50-60 órát. Most alkalmazottként annyit keres, hogy örül, ha hóvége elött nem kell kölcsön kérnie. Bármilyen kis váratlan kiadás teljesen felborítja a tervezett kölcségvetést.

Önbízalmát is lenullázta ez.

Tudja, hogy sokkal nagyobb eséllyel lenne újra gazdag, mert újra meggazdagodni könnyebb, mint valakinek elsőre egy családban. Bár arra is ismerünk példát. ...

2020. júl. 2. 03:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!