Miért félünk erdőben jobban mint városban?
Futni járok erdőbe és sok ismerősöm mondta hogy jaj az olyan félelmetes lehet egyedül erdőben.
Logikusan nézve pl. este egy városban 1000x nagyobb veszélyek vannak, mint mondjuk erdőben lenni.
Ez valami ősi ösztönös félelem?
#1:
Aha, mert az úgy szokott lenni, hogy valaki a kisujját is megmozdítja majd érted, ha megtámadnak.
Az emberben alapból megvan az ismeretlennel szembeni félelem, plusz ugye a sok horrorfilm meg egész neveltetés azt a gondolkodást eredményezi, hogy az erdő rossz és veszélyes.
Nyilván megvan a veszélye olyan szempontból, hogy egyedül vagy, esetleg elérhetetnen úton, térerő nélkül. Elég ha kimegy a bokád és nem tudsz segítséget hívni. Viszont ez ugyanolyan, mintha otthon elesnél a fürdőkádban és senki nem jönne érted.
Az tény, hogy akármerre járok, túrázok, kirándulok, attrocitás mindig csak a lakott területek rossz részein (vasútállomás, vonatok) értek ahol részeg, drogos, agresszív emberek voltak.
Egy Budapest bevárost sokkal veszélyesebbnek tartok, mikor azt látom, hogy Király utca elején ott vannak az agresszív bedrogozott csövesek 10+ fős csoportokban, vagy jönnek szembe a kisebbségek szemmel láthatóan "idegállapotban" és amikor elsétálok mellettük akkor rám mozdul hogy "mindjárt ezt is leütöm".
Az erdőben ilyen nem nagyon van. Az állatok alapvetően kerülik az embert, nagyon kicsi az esélye, hogy egyáltalán találkozol velük. És ott is legveszélyesebbek a kutyák amit falu széli putriknál tartanak csoportosan, szabadon. De ez megint csak az ember hibája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!