Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez csak szerintem bunkóság?

Ez csak szerintem bunkóság?

Figyelt kérdés

Osztálytársnőm. Kb a pszichológusának felelek meg, tehát a nyűgjeit nekem írja, mert szerinte jó tanácsokat adok, jó lelkizni velem. Már idegesít, hogy ebben a szerepben vagyok nála ragadva, ugyanis a jövőben készülök pszichológusnak tanulni, nem most, és nem őt akarom páciensemnek, ugyanis mindig csak a rinya, de tenni semmit nem tesz legtöbbször, aztán jön azzal, hogy milyen xar az élet, közben magának generálja. Ez megy három éve, és még két évig osztálytársak leszünk az érettségi miatt.


Lényeg: én írom neki, kicsit hosszabban, de nem vészesen hosszan, hogy nekem mi a gondom, mert sajnos a barátnőim általános után lassan de biztosan eltűntek, más utakra mentünk. Én pedig nem gyakran adom ki magamból a xart, mert utálok másokra rakni az én gondjaimat, főleg, hogy nem barátokról van szó. Leírtam neki, elküldtem. Erre a válasz: Nem tudom elolvasni.


Ez annyit tesz, hogy nem fogja elolvasni, mert lusta hozzá. Amikor pedig azt írja, hogy holnap válaszol, nem szokott a hosszú üzenetre válaszolni, belekezd a sajátjába.


2020. jún. 18. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Világméretű problémákat olvashattunk. 😏
2020. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha kerdes lenne benne arra lehet tudna irni reagalni is.

De egy hosszu monologgal en sem tudnék/akarnék mit kezdeni.

2020. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kinek mi a hosszú. Nem kell válaszolni a kérdésre, aki nem érti. Le van írva a probléma.
2020. jún. 18. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a megoldás: ne reagálj te se a picsogására és akkor majd megunja. Nyilván azért csinálja, mert ápolgatod a kis lelkét, ami neki jól esik.


De egyébként ha téged zavar mások rinyálása, akkor ne menj pszichológusnak később se. Nehogy azt hidd, hogy majd minden páciens nagyon együttműködő lesz.

2020. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az.

Ez oda vissza megy, ha te patyolgatod akkor neki is illene legalabb meghallgatnia téged. Ugy erzem csak lelki szemeteskent használ, es ha neked valami problémád van nem lehet ra számítani ugye?

Legszörnyűbb

2020. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a megoldás : Mondd el neki, hogy nem szeretnéd tovább hallgatni a nyűgjeit, és zavar, hogy ő fordított esetben nem hallgat meg téged. Voilá.


A nyílt kommunikáció nagyon sokat tud lendíteni egy egy helyzeten :D


Amúgy azt én sem értem, hogy miért pont pszichológiát szeretnél tanulni, ha unod, hogy valaki állandóan a problémáival "traktál".

Képzeld el a páciensek között is akad bőőőőven olyan aki akár évekre benne ragad egy problémába, amiből egyszerűen képtelen kijönni, és a végtelenségig azt kell hallgatnod.. :)

2020. jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az ilyen emberekkel nem kell egyenesen bánni. A mai divsatos kifejezéssel élve: ghostingold. Vagyis hanyagold el, építsd le. Valszeg az osztálytársad is olyan ember, hogy kimegy a szobából és többen lesznek utána bent.
2020. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyen olyan a mosdó, amilyen a törölköző!
2020. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!