Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van összefüggés az egyes...

Van összefüggés az egyes emberi külsőségek és a belső tulajdonságaik között?

Figyelt kérdés

Én személy szerint azt vettem észre, hogy van.


Természetesen általánosítani egyértelműen nem lehet, de nagy arányban illik egy bizonyos tulajdonság egy bizonyos külsejű emberhez.


Tehát a tipikus "infós kinézetű" emberek általában tényleg az informatikában és a matekban, vagyis a reál tárgyakban sokkal jobban teljesítenek. (Szemüveg, nem kimondottan szépfiúk/jóképűek, kicsit hanyag külső)


Míg egy emberről kb 80%-os pontossággal meg lehet állapítani, hogy sunyi, bűnöző, rossz helyeken mozog stb. Tipikus arcszerkezetük, zavart tekintetük stb.


Van valami összefüggés abban, hogy ki hogyan néz ki és hogyan viselkedik? Ha igen, akkor melyik van hatással melyikre?


2020. máj. 6. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen összefüggés, de inkább önerősítő folyamat.

Viszont mit mondasz a szélhámosokról?

Ők nagyon megnyerőek.

2020. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem van, ha a változtatható, alakítható tulajdonságokat nézzük. Pl. látszik ha vki sportol, akkor bizonyára kitartó, hiszen megdolgozik azért hogy jó teste legyen. Vagy aki ápolt, rendben tartja a haját, szakállát, fogait stb. az igényesnek hat. Nekem színes a hajam, tehát valószínűleg nagy ívben tojok mások véleményére akik kritizálnák. De ilyenből hogy szemszín, bőrszín, arcforma szerintem nem lehet megmondani, ezeket az ember nem magának csinálja, csak örökli.
2020. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira nincs. Viszont a stílus sok dologra utalhat. Hogy egyes emberek mit hordanak, stb. Nyilván ez is háttérinfókkal értékelhető igazán. Anno egyetemista koromban kellett felvenni ilyen nagyjából irányított beszélgetéseket önként jelentkező alanyokkal, ott például komoly hangsúlyt kellett szentelni a külső leírására is. Például ha valaki nagyon odafigyel a ruhájára, az egészen más jelentőséggel bír egy visszafogott embernél. Ha valaki szürkén öltözik, gyakran régi, gyerekes darabokat hord, az is utalhat dolgokra akár a nemiséggel (például az evészavarosoknál gyakori a nőiesség fel nem vállalása a ruhákban is), akár a felnőttséggel (magamat öltöztetni, magam dönteni arról, hogy milyen stílust képviselek és nem a szüleim által 20 éve preferált dolgokat követni veszettül). A testtartás is fontos, jelent valamit az, ha valaki begörnyed mindig, stb, stb...


Persze ezek csak spekulációk, amiket nem mondunk ki az alanynak, hagyjuk, hogy a történet kikerekedjen. De fontos dolgok. Az énreprezentáció mindig fontos üzenet lehet.

2020. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rólam meg nem mondanád, hogy infős vagyok. De ismerek olyan infósokat, akikre ráillik a sztereotipia, a túlsúly és a szemüveg.

Olyan összefüggés van, hogy az életmód formálja az embert. A leggyakrabban mutatott arckifejezés idővel maradandóan kiülhet az ember arcára, annak megfelelően alakulnak a ráncai.

Aztán vannak egybeesések is, hogy valakinek pimasz szemét ábrázata van és a viselkedése is pimasz és szemét.

2020. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!