Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti eldobnátok azért a pincér...

Ti eldobnátok azért a pincér állás lehetőséget, mert remegne a kezetek? Többi lent

Figyelt kérdés

Fiatal koromban 18-19 évesen már pincérkedtem. Jó volt. Később lett egyéb munkám, nem ezt csináltam, majd megint jelentkeztem felszolgálói állásra. 1 hétig csináltam, mert azt vettem észre, hogy stresszhelyzetkor, vagy mikor sokan jöttek, vagy szép lányok, akkor remegett a kezem. Leginkább a kávéscsésze+csészealj kombinációban ahogy emeltem le a tálcáról nagyon rezgett és minnél jobban rezgett annál jobban ráfokuszáltam, még cikibb lett áh.., vagy pezsgőspoharakat vinni..


A két pincér pozíció között azért közrejátszott pár magánéleti dolog. Kisebb szorongással társulva. És jó pár évig nem is dolgoztam szociális, nyüzsgő közösségben.

De pont ez az, hogy én erőt vettem magamon és megpróbáltam.

A referenciáim miatt sok helyre mehetnék, leginkább külföldre is.

Azzal nyugtatom magam, hogy nem muszáj ezt örök életig csinálni, más is pályaelhagyó stb..

De én meg szeretném csak ez a szar gátol. Ha ezt nem csinálhatnám akkor mindig is ott maradna egy űr, hogy nem mertem.

Talán most magammal harcolom, hogy bizonyítanom kellene magamnak, még hanem is csinálnám sokáig. De megpróbálni megint és legyőzni ezt a félelmet. És utána lehet maradnék ebben, de lehet hogy nem.

Csak most mint egy tüske bennem van ez a dolog, vagy el kellene engedni és nem rágörcsölni ennyire? Mit gondoltok?


2020. jan. 11. 11:08
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy mintha már mentálisan úgymond kinőttem volna ezt a szakmát. Nincs meg hozzá az kellő lazaság, önbecsülés.

Inkább egy felvett erőltetett szerepnek érzem.

2020. jan. 11. 11:21
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Ha tudsz remego kezzel dolgozni, akkor hajrá.
2020. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mért olyan fontos ez a pincéri munka? Az ember nem olyan munkát vállal, amire alkalmatlan. Nem bizonyítani kell magadnak értelmetlenül, hanem a neked való helyen dolgozni.
2020. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan tudom, miről írsz. Ha stresszhelyzetbe kerültem, elkezdett remegni a kezem. Hivatalos helyen sokszor írni sem tudtam, mondjuk egy bankban kérdőívet kitölteni. Ezt a kézremegést a szorongás, stressz okozza, ha nyugodt körülmények között (mondjuk otthon egyedül próbálva nem remegnek a poharak). Igen, sokminden fejben dől el, lehet tréningezni magad lelkileg, de ez a munkakör pont olyan, hogy minél többször rezzennek össze a poharak, annál jobban idegesíteni fog. Amíg ez nem oldódik meg (orvoshoz fordulni), addig te magad nem fogod tudni megoldani. Nem tudom, hány éves vagy, de először keress más munkát, és utána ha még mindig felszolgálóként akarsz dolgozni, de már meggyógyultál (igen, lehetséges), akkor térj csak vissza az eredeti szakmádhoz. Addig ne.
2020. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!