Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi valaki szükségét...

Miért érzi valaki szükségét annak, hogy állandóan beszéljen valamiről?

Figyelt kérdés
Alapvetően csendes típus vagyok, de szeretek beszélgetni, viszont ok nélkül nem szövegelek és nem magyarázom meg a legalapvetőbb dolgokat is. Épp ezért nem bírom felfogni, hogy valaki, akárki miért vagy hogyan bír beszélni nonstop, szünet nélkül. A legalapvetőbb apróságokat is képesek elmagyarázni, leggyakrabban nekem, mintha hülye lennék csak mert nem mondom. Sokan ha kell 4szer elmondják ugyanazt egymás után, csak másképp megfogalmazva. Számomra eléggé idegesítő ez és nem értem, hogy képes valaki a leghétköznapibb dologból is kiselőadást tartani. És hogy állandóan beszélni kell valamiről.
2019. dec. 10. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ezt én sem értettem soha, de rém idegesítő. Édesanyám klasszikus példája ennek, sőt magas szintre fejlesztette. ha én már elballagtam onnan, akkor a macskáknak magyaráz valamit. És ha már a macskák is megunták és elmentek, akkor egyedül folytatja. Pedig nincs semmi mentális betegsége a közléskényszeren kívül.
2019. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Én sem szeretek egyfolytában beszélni, például ha többen utazunk valahova, sokszor csak "elvagyok" nem érzek kényszert hogy állandóan járjon a szám. Emiatt néha megkérdezik, hogy történt-e valami baj. Az esetek többségében semmi az ég világon, egyszerűen csak jól érzem magam és kész :D
2019. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért, mert az emberek többsége extrovertált, ezért szükségük van ezekre a könnyed csevegésekre (még akkor is, ha nem hordoznak magukban túl sok gyakorlatban is hasznosítható információt) ahhoz, hogy feltöltődjenek és lendületben maradjanak. Egy introvertált ezt a feltöltődést az egyedüllétben és a csendben találja meg.

Másrészt egy idő után a háttérzaj nélküli csend igazán kínos tud lenni, főleg ismeretlen személyek társaságában; nem véletlen, hogy sok nyilvános helyen (pl. liftekben, bevásárlóközpontokban, fodrászüzletekben) gyakran zene szól a háttérben. Sokan azért beszélnek rengeteget, mert nem akarják, hogy a közösség szemében unalmasnak, zárkózottnak, esetleg félénknek tűnjenek, ezért inkább az életük minden apróbb részletéről beszámolnak, hogy felkeltsék és fenntartsák mások érdeklődését. Emellett egy laza beszélgetés gyakran nyitottságot és a másikkal szembeni rokonszenvet, bizalmat is feltételezhet: "kitárulkozom előtted, mert megbízom benned, te is megteheted velem ugyanez”.

Az is lehet, hogy az illető pozitív visszajelzésekre vágyik: "elmondom a véleményemet az adott témában, kérlek, érts velem egyet és erősíts meg a hitemben, hogy ne érezzem magam egyedül."

Persze vannak szélsőségek is, például egy nárcisztikus, egoista ember esetében, aki önmagát tartja a világ közepének és elvárja, hogy mindig az ő élete legyen a beszédtéma és mindenki hallgassa végig az ő aprólékos beszámolóját, bármi is legyen az.

2019. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Lehet munkahelyi ártalom, vagy gyerekkorából valami rossz tapasztalat is. Mármint az a fele, amelyik próbál huszonöt barokkos körmondatban elmagyarázni valamit, amit két szóban is el lehetne mondani.

A férjem is felvette mostanában ezt a stílust, én általában csúnya, nem csúnya, bele szoktam kérdezni, hogy akkor most mit is akar mondani, mert nem bírom sokáig elviselni. Ő nagyobb gyárban mérnök és a nap nagy részében gyártósokkal dolgozik össze. Ők meg hát, finoman szólva általában nem a legélesebb kések a fiókban. Kénytelen volt megtanulni szájbarágósan kommunikálni.

Ugyaninnen hozott egy időben egy ilyen "igen, értem mit akarsz mondani és tiszteletben tartom a véleményed, de ne sértődj meg kérlek, mert nem bántásból mondom, hanem azért, mert én úgy látom, de lehet nincs igazam, mert mindkettőnknek lehet igaza, mert más szemszögből nézzük, de azért el kell mondanom, hogy tudd - és nem sértésből -..." görcsöt. Basszus hónapokig tartott, mire kineveltem belőle. Kiderült, hogy jött egy agybajos, hisztériás kolléga, aki mindenkivel összerúgta a port, aki bármiben más véleményen mert lenni, mint ő. Így meg ugye képtelenség volt dolgozni. Egyszerűen elkezdte felvenni mindenki ezt az óvatoskodó hülyeséget, hogy haladjon a munka.

Imádom a férjem egyébként, akkor is tudom, mi folyik odabent, ha valamiért nem mondja el :D

2019. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Veleszületetten gyengék vagy az agyi leépülés miatt gyengülnek a gátló funkciók és fellép a logorrhaea.
2019. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet védekező mechanizmus is egy olyan közegben, ahol mindenki körkörösen vizslat mindenkit és sok az ellenségeskedés, sok a rosszindulatú, kétszínű gennyláda. Egy ilyen környezetben nem biztos, hogy túlzás a folyamatos "utóvéd-harc". A másik aspektusa az ennek a dolognak, hogy nem ismerhet mindenki olyan szinten téged, hogy biztos lehessen abban, mi számodra a "legalapvetőbb" kategória! - Van, akinek diplomás ember létére nem osztott elég intelligenciát, empátiát a természet és ezeket nem osztják a diplomával. Láttam én már számtalan diplomás farönköt, - aki lehet, hogy x területen "A Világegyetem Zsenije", de jaj mindenkinek, ha emberekhez kell szólnia, emberekkel kell bánnia.
2019. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!