Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az érretségi?

Mennyire nehéz az érretségi?

Figyelt kérdés
Egész évbe tanulok de azt hallom hogy nehéz
2019. júl. 21. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem az lesz, de nagyon komolyan vettem, na hát nem kellet volna, sikerült, figyel tudni fogod és sikerülni fog, ha esetleg valami nem jönne össze, ott a pót érettségi szóval no problem, mondjuk azt hiszem az májusban és októberben van.
2019. júl. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hány emeltre mész. Az idei matek, kémia és biosz emelt pl halál volt, az angol meg gyerekjáték. Egyébként egyik sem olyan nehéz, ha tanulsz rá (mármint a sima, alap érettségik). Az angolra heti egy órát, németre mondjuk hármat négyet, matekra öt hat órát tuti szántam hetente. Törire megszámlálhatatlant, heti öt órát aludtam végig töri fakton, de meg is lett az eredménye, konkrétan csak négyes lettem emelten, mert lehúztam a szóbelivel. ( :'c ) A magyar írásbeli könnyű, a szóbelire meg rá kell szánni két hetet amikor minden nap megtanulsz négy tételt, azt jó'van, nem több egy óránál akkor se, ha lassan tanulsz. Ezekkel nekem mindegyik 80% fölött lett, kivéve a töri, amin ugye mint említettem korábban, sajnos aludtam.


De ha csak az a cél, hogy átmenj, akkor elég, ha magabiztosan elmész rá, és nem utál az összes tanár.

2019. júl. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha becsületesen tanulsz egész évben, akkor meg lehet csinálni. Az a lényeg, hogy írj egy kettest, a szóbelin meg átrugdosnak.

A lényeg, hogy ne kelljen póttételt húznod érettségin. Azt max akkor huzatnak veled, ha szó szerint meg sem szólalsz és mindenre azt mondod, hogy nem tudod.


Nekem törim úgy lett hármas, hogy írtam egy kettes szintű írásbelit és szóbelin meg csomó bázisszöveg volt, amit csak át kellett fogalmazzak és újra elmondani ami ott van, és hozzákapcsolni a térképből kinézett adatokat mondatba foglalva. Esküszöm neked, hogy már semmire nem emlékeztem abból a tételből és csak azt mondtam el nekik, ami a papíron volt eleve, és amit a térképből kinéztem. Kellett hozzá fogalmazási készség meg egyáltalán észrevenni, hogy milyen adatokat tudok felhasználni.


Matekom úgy lett meg, hogy mindenhová írtam valamit. Komolyan emiatt lett meg és a tanárom jóindulata miatt. Szó szerint mindenhova írtam több képletet is és az alapján számolgattam. A lényeg, hogy semmit ne hagyj üresen. Ja és kitolás az egész, mert az első 40 perces részből meg tudsz oldani párat, de csak kapkodva és lehet nem is marad mindenre időd pedig megtudnád csinálni. A második feladatrész meg becsapós. Nagyon odakell figyelni.


Magyarom úgy lett ötös, hogy reggel még gondoltam megnézem zanzatv.hu oldalon azokat a videókat, amelyik költőket nem tudom annyira. Na pont azt a költőt húztam, akit nem tudtam, de mivel reggel még megnéztem róla a videót így emlékeztem pár dologra. Szöveggyűjteményben ott vannak a kötetei elmondasz párat. Ott van hogy meddig élt. A lényeg, hogy helyezd el időben/korban. Utána rátérsz arra, ami a tétel. Nem kell tudni az életrajzot, de illik mondani a költőről pár szót. Nekem itt is volt bázisszöveg és azt átfogalmazva elmondtam. A vers/novella elemzés meg ha neked nem megy, akkor bukta van. Ha szeretné valaki abban is tudok segíteni. Ötös voltam verselemzésből. Nem nehéz szerintem.

2019. júl. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy egyetemi félévhez képest egész könnyű, hiszen míg ott csak pár hónapod van felkészülni, addig az érettségire 4 éven keresztül történik ez. Vagy ha 1980-as jelölés a születésedre vonatkozik, akkor picit más a szitu, de most nem kezdek el találgatni 😃


Nyilván a legnagyobb gond ilyenkor már a felejtés. Rengeteg dolgot újra kell tanulni, újra kell írni a vázlatot, és a többi...


De mindenképp érdemes energiát belefektetni, mert a továbbtanulásnál jöl jön.

Munkaerőpiacon is jelent valamit...


Nyelvtan rész lesz nehéz neked, ezt előre mondom! Aki az érettségi szót nem tudja leírni, az nagy bajban van 😃 Szerencsére nem önálló tárgy, hanem az irodalomba van beépítve.

És a vesszők használatát is tanuld meg!

Helyesen: Egész évben tanulok, de azt hallom, hogy nehéz.

(Illetve az is hiba, hogy azt írtad, „évbe”. „Évben” a helyes.)


Gondolom a többi tárgyból nem állsz ilyen szarul. Akkor csak készülgess, és menni fog! 🙂

Mondogasd fel magadnak mindig a tételeket! Dolgozz ki műelemzéseket, magold be az évszámokat, gyakorold a matekműveleteket!

2019. júl. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyelvtannak mindenesetre alaposan ess neki
2019. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az érettségi nem arról szól, hogy egy-két óra anyagából fel tudsz-e készülni. Ez arról szól, hogy a mögötted levő 4 (vagy inkább 12) évben mit csináltál? Odafigyeltél és tanultál, vagy csak melegedni jártál be?

Ha előbbi igaz, akkor az érettségi majdhogynem semmiség. Persze, az ötöshöz, vagy egy jobb emelt eredményhez így is keményen kell tanulni, de akink egy sima közép érettségin a kettes is nehezen megy, annak el sem szabadott volna jutni odáig.

2019. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Helyesírásod alapján készülj fel a magyar nyelvre.
2019. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!