Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nekem mindig is tanulási...

Ha nekem mindig is tanulási nehézségeim voltak, ne eröltessem az érettségit?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon nehezen ment a tanulás, már általános iskola 7 osztálytól kezdve fel voltam mentve matek osztályzat alól, meg aztán késöbb idegennyelvből, mindig keservesen meg kellett küzdenem a tárgyakkal, hogy meg legyen a kettes. Most egy 2 éves okjs szakmába vágok szeptembertől amihez nem kell érettségi, de még magához a szakmához sem feltétel munkahelyeken. Ebben reménykedem hogy ez beválik. Utána esetleg tervezem hogy meg szerezzem az érettségit. De minden egyes nap eszembe jut meg gyötröm magam ezzel az érettségi témával gondolatban már egy jó ideje, hogy milyen sz.rnak érzem magam miatta hogy nincs meg. Volt is hogy esti gimibe próbálkoztam érettségivel 11 osztályba, de annyira nem ment a tanulás hogy mindenből 1est kaptam. Ilyen rossz tanulási képességekkel ne eröltessem ezt az érettségit? Fogadjam el hogy ez van, nem nekem való a tanulás? Most inkább a szakmára koncentráljak? Meg lehet élni érettségi nélkül is? 29f
2019. júl. 5. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Van élet érettségi nélkül is. Remélem, a szakmát meg tudod tanulni.
2019. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem én is
2019. júl. 5. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
milyen szakma? Mert nem mindegy hogy azon kell-e tanulni
2019. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van olyan szakma amihez nem kell tanulni? Egyébként asztalos. Szakközép iskolába asztalosnak tanultam, viszont otthagytam 11 osztály után, így nem fejeztem be. Amit bánok így utólag. Ja és ha bárki azt feltételezné hogy oda milyen matek kell, hát emlékeim szerint nem kellett annyi matek. Még a bizonyitványba sincs 11 osztályba a matek tárgy. Ami kell azt meg csak megtudom tanulni felzárkozással
2019. júl. 5. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:
sikerülni fog, az érettségin meg keményen kell tanulni...
2019. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval inkább az erettsegi nem fog menni sztem
2019. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked van kitalálva a fejlesztő pedagógia. Az iskolánkban is dolgozik egy fejlesztő pedagógus és tényleg csodálatos dolgot hozott már ki gyerekekből. Egy hasonló kislánynak, aki állandóan keservesen küzdött a kettesekért is, legutóbb négyes kémia témazárót sikerült írnia.

Kérj segítséget!

Keresd fel a közeli Nevelési Tanácsadót - a neten keress rá hol van a közeletekben és mikor van nyitva, mert most sokan vannak szabadságon. Hívd fel őket és kérdezd meg hogy ők tudnak-e neked tanulási problémákban segíteni vagy tudnak-e ajánlani fejlesztő pedagógust. Egy volt osztálytársnőm ezt tanulta ki magánszorgalomból már családanyaként és ő is magán úton dolgozik gyerekekkel, biztosan van valaki a közeledben is aki hasonló és felnőttekkel is foglalkozik. A tanulást is meg kell tanulni és nagyon sokféle módja van, a többségnél működik amit az iskolában mutatnak neki, de sokaknál meg nem. Nem egyformán működik az agyunk, ahogyan az egyik ember könnyen megtanul dolgokat az a másiknak teljes káosz.

Amúgy meg lehet élni érettségi nélkül is.

Ha nem szeretnél már tanulni érettségi tárgyakat (őszintén, én már nem szeretnék még egyszer irodalmat meg törit tanulni, pedig diplomás vagyok), akkor tanulj szakmát és abban legyél jó. Sok ember van a környezetemben akinek nincs érettségije és mégis jól megélnek. Van köztük asztalos, műkörmös, zöldséges, kőműves is.

2019. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!