Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam az angol...

Hogy vegyem rá magam az angol tanulásra?

Figyelt kérdés
Pár hete ábrándoztam hogy milyen jó lenne angolul tudni, meg hogy elkezdem tanulni. El is kezdtem járni angol magán tanárhoz, adott írásbeli házifeladatot, ezen kívül mondta hogy ismételjem át amiket leírtam a füzetbe, tanuljam. Az írásbelit megcsináltam, viszont a többitől el ment a kedvem, nincs kedvem tanulni, nincs már akkora motivációm mint elején volt. Hogy vegyem rá magam hogy tanuljak?
2019. jún. 29. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Pofozd fel magad
2019. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:

Érzelmi motivációt kell találnod. Ez lehet az irodalom, kedvenc sorozat, jobban meg akarod érteni a külföldi szeretődet, stb.

Mi a célod az angol nyelvvel? Nekem pl. a munkahelyemen feltétel volt, hogy a német után ezt is meg kell tanulnom. Közben adták ki a Harry Potter könyveket. Amikor egy hétvége alatt ki tudtam olvasni az aktuális könyvet az hatalmas élmény volt. Ugyancsak nagy élmény volt, amikor németül néztem az X-aktákat, majd utána hónapokkal csodálkoztam, miért adják le azt a részt 2-szer magyarul. Akkor esett le, hogy olyan jól értettem, hogy azt hittem, magyarul láttam.

2019. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég ha arra gondolsz miért kezdted el, ha mégsem akkor nem is akartad, avagy a kitartás teljes hiányát élvezed.

Nyugalom, nem a te hibád, ez csak genetika vagy nincs nyelvérzéked.

Szedd össze magad, van elég idióta, lusta ember a földön.

Sok sikert.

2019. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Just do it!✔️
2019. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen programok, ahol vissza kell mondanod a gépnek. Az tökjó kezdőknek. Rosetta stone talán? Torrenten fent van. De sztem már vannak telóra ingyenesen ilyenek. Duolingo? Nem emlékszem pontosan, ne haragudj 🙂


Nameg érdemes meséket nézni angolhang angol felirattal, azoknak egyszerű a szövege.


Imterpalson találhatsz levelezőtársat angol nyelvhez.

2019. jún. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!