Tényleg eléggé fontos a karrier és a pénz vagy én látom per pillanat így?
Az utóbbi pár évben úgy gondolkoztam, hogy majdnem mindegy, mit dolgozom, csak ne legyen szörnyű és a munkatársak legyenek jófejek. Sohasem akartam gazdag(abb) lenni, a középosztály közepével (ez jól hangzik :D) megelégedtem volna.
Aztán tapasztalatok útján rájöttem a következőkre:
- Irtó sok időt töltünk a munkahelyünkön és nem mindegy, hogy érezzük magunkat. Talán az átlag a 42,5 óra, ez hétfől-péntekig az ébren töltött idő tekintélyes része (pluz még az utazás is...).
Közel 3 évet dolgoztam úgy egy munkahelyen, hogy már-már fájt.
- Rájöttem, hogy igénylem a tanulási lehetőséget, a kreativitást, a változatosságot.
- Ahhoz, hogy az ember normálisan keressen, ne legyen borzasztó a munkahelye (akár csak maga a munka), ha mégis az, váltani tudjon, ne adj' Isten kreatív és legalább minimálisan hasznos is legyen a munkája -- tudás kell.
Nyelvvizsgák, diplomák, képzések, önképzés.
Máris ott tartunk, hogy karrierépítés kell... Vagy jó monotóniatűrés és az, hogy az ember beérje kevéssel + a pénz nagyon jó beosztása.
A telet végigjártam sportcipőben, többször varrt kabátban, azért, hogy minimálisan-nagyon keveset félre tudjak tenni. Egy háztartási gép elromlott, még nem pótoltam, pedig elég fontos gép.
Közben vágyom egy kicsit több cipő, nadrág után így nőként (nem nagy ruhatár, de kis változatosság), egy kisebb fittneszgépre és pár egyéb extrább dologra.
Szóval pénz is kell....
Ott tartunk, hogy pénz és karrierépítés.
Mit látok rosszul?
1-es: Ezt egyedül sikerült kitalálni? :D
Mondj már egy bármilyen történelmi kort amikor nem lett volna igaz, hogy "sokat számít ha sok pénzed van".
Zseniális, meg lett fejtve a rejtély, feltaláltad a kereket!
Kérdezőnek:
Eléggé általános igazságokat fogalmazol meg, de mind igaz.
De a lényeg hogy ezek fényében tervezed a jövődet.
Ha nincs szülői háttered, vagy nagyobb félretett összeged, amire támaszkodhatnál egy egyetemi-főiskolai-okj képzés alatt, akkor alaposan válazd meg hogy milyen képzésre mennél, biztosan végig tudod-e csinálni, és valóban lesz is vele lehetőséged elhelyezkedni.
Amúgy: Szép és jó ez a karrierizmus, de ha nem alakitasz ki közben emberi kapcsolatokat akkor első sorban te fogod baromi rosszul érezni magadat, tökmindegy hol tartasz a karrieredben, ami pedig idővel a produktivitásodat, munkabirásodat fogja rombolni.
Másodsorban, egy sok kapcsolattal rendelkező ember mindig nagyobb biztonságban van. Ha megszorulna akkor tud segitséget kérni, ha költözködne tud segitséget kérni, ha állás után keres sürgősen akkor körbe tud kérdezni az ismerőseinél.
A legjobb oldala persze egy párkapcsolatnak van, mert feltölt lelkileg, és támogatást, segitséget nyújt az életben. Pl fele annyiból elvan mindkét fél ha összeköltözik.
Na ne ezekért a praktikus szempontokért keress párt, de jó tudni, hogy jobb, élvezetesebb és könnyebb az élet egy párkapcsolatban. (Persze ha jól működik...).
amúgy meg külföld, EU-n belül szabad munkaerő áramlás, használd ki ha nagyon nem köt semmi se.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!