Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kellene fészbukra...

Miért kellene fészbukra regisztrálnom?

Figyelt kérdés
Már unom, hogy minden ismerősöm, munkatársaim, de még a 82 éves nagymamám is azzal zaklat, hogy miért nem vagyok én fészbukon. Pár évig volt 2 profilom is, az egyiken 40-50 ismerősöm volt, a másik profilom egy játékhoz kötődött, és a karakter nevemmel voltam fent, ott közel ezer ismerősöm volt a világ minden részéről, de 5 éve töröltem mindkettőt. Hogy lehet úgy fészbukon lenni, hogy ne bántsak meg senkit, de ne is lássam azokat a tartalmakat, emberek, akikre nem vagyok kíváncsi?

2018. dec. 23. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Leiratkozol az emberekről, tartalmaknál meg csak azokat az oldalakat követed, amik érdekelnek.

Nem egy nagy tudomány..

2018. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha nem akarom, hogy valaki az ismerősöm legyen? Pl. pár unokatestvér.
2018. dec. 23. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
akkor nem jelolod be bagy nem jelolod vissza... komolyan, menj mar innen a hulyesegeddel. minek tetteted magad szellemi fogyatekosnak?
2018. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogy lehet elkerülni, hogy ne szemeteljék tele az üzenőfalamat karácsonykor, szülinapomkor, húsvétkor stb.?
2018. dec. 23. 22:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Olvasd végig a kérdést! "Hogy lehet úgy fészbukon lenni, hogy ne bántsak meg senkit". Azzal már megbántok bárkit, ha nem jelölöm vissza! Nem én vagyok a fogyatékos.
2018. dec. 23. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet állítani, hogy csak az engedélyeddel írhassanak a faladra, vagy oszthassanak meg rólad képet, stb.

Hogy mit tehetsz a sértődés ellen, amiért nem jelölsz vissza valakit? Leszarod.

2018. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem kötelez senki arra, hogy legyen fészbukod, sőt jól is tetted, hogy törölted magad, a Facebook csak szektásítja az embert, régen össze hozta ma már nem. Az hogy téged piszkálnak mert nincs fiókod, el magyarázod nekik mit miért, csak nem olyan sötétek!
2018. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy be lehet állítani sok mindent, ahogy be is volt valamikor, de ha már az 50 emberből 45-nél be volt állítva, hogy ne jelenjenek meg a hülyeségei, és alapból senki nem írhatott az üzenőfalamra, akkor már felmerülta kérdés, hogy így minek is vagyok ott. Pl. van pár unokatestvérem, akik több száz km-re laknak, 20 éve nem beszéltünk, nem találkoztunk, se egy telefon, se egy karácsonyi képeslap, de fészbukon ismerősnek jelöltek. Nem vagyunk haragban, de ha a többi kommunikációs csatornán nem kerestük egymást, akkor fészbukon se jelöljön ismerősnek, ahol ugyanúgy nem beszéltünk, csak épp látjuk egymás életét, tevékenységét. Természetesen ha elutasítom a jelölést, akkor én egy bunkó leszek a szemében.

Testvéremnek van fészbukja, látom, hogy így karácsony körül is mi megy ott, meg amúgy is. Amikor egy háztartásban élők a fészbukon köszöntik fel a családtagot, és az 1 éves gyereknek ott írják ki a tortás képe alá, hogy "Boldog születésnapot kívánunk a mi drága Babucikánknak! Anya és Apa", és az anya lájkolja a saját képét és irományát, utána még elvárja, hogy minden ismerőse lájkolja, és írjon alá valami nyálas megjegyzést, na én ebből nem kérek. Ezeknek nem lehet elmagyarázni, hogy miért nincs fészem, mert ők ott élnek, ezt szeretik, élvezik, nekik ez a természetes. Én nem szeretem a magánéletemet közszemlére tenni, nem akarok fotókat kitenni, max egy profilképet, nem akarok idézeteket, "bölcsességeket" megosztani, nem akarok lájkolni semmit, nem akarok kommentelni semmit, de akkor is én lennék antiszociális. Pedig nem vagyok antiszoc. Vannak barátaim, van sok ismerősöm, akikkel jókat tudunk beszélgetni, ha a bolt előtt, vagy a piacon, vagy bárhol összefutunk félévente egyszer, de nem szeretném, ha ez megváltozna, és napi szinten tudnánk egymásról mindent. Képzeljétek el, hogy nem rég volt a 30 éves osztálytalálkozónk, és azért nem hívtak meg, azért nem tudtam róla, mert nem találtak meg fészbukon! Kis falu, ugyanott élek, ahol 30 éve, pár volt osztálytársam még a telefonszámomat is tudja, pár volt osztálytársammal néha össze is futok, és arra nem volt képes senki, hogy személyesen megkeressen! Egyedül én nem voltam ott, mert "nem találtak meg". Most tényleg, aki nincs fészbukon, az eltüntnek van nyílvánítva? Amúgy tudom, hogy lenne némi előnye, de az a torz életfelfogás, az a nyálas, kétszínű, magamutogató világ nekem nem jön be.

2018. dec. 24. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!