Miért van az, hogy a bűnügyi filmek nézésekor legtöbbször nem az áldozattal, hanem a bűnözővel tudok azonosulni, együttérezni?
Figyelt kérdés
2018. máj. 26. 10:05
2/6 anonim válasza:
Ha a gyilkos elméket nézed és úgy is tudsz azonosulni akkor vannak bajok.
Ha valami átlagos krimi sorozatot, akkor pedig valamennyire érthető, a legtöbb gyilkosság nem ok nélkül történik, ha bosszúról van szó akkor én is jobban tudok azonosulni a gyilkossal.
3/6 anonim válasza:
Egy jól felépített bűnügyi filmben jó karakterek esetén nagyon könnyű szimpatizálni a rosszakkal :)
Hannibál
Moriarty
Voldemort
Vader - Anakin
...
4/6 anonim válasza:
Csomószor az áldozat karaktere nincs is felépítve. Van egy szép, vidám csajszika, jön a gyilkos, puff megöli. És innentől csak gyilkosról szól a film, hogy mit művel utána, meg mitől lett ilyen, stb.
5/6 anonim válasza:
Ez a narráción múlik, van olyan film ahol inkább a semlegességen van a hangsúly, ezt az emberek nem is szeretik. Mindig kell egy jó és rossz oldal, legyen az a hatóság vagy a bűnöző.
6/6 anonim válasza:
Mert olyat tesz, amit a hétköznapi életben nem/nem feltétlen tesz meg az ember, és talán ez izgalmas, imponáló lehet valakinek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!