Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A igazi művészek miért depress...

A igazi művészek miért depressziósak mind?

Figyelt kérdés
Sok költő, festő és író öngyilkossággal vetett az életének véget. Sőt, a legtöbb művész valamilyen lelki betegségben szenved. Ez valami jellemző tulajdonság rájuk? Vagy egy őket ért trauma miatt képesek csodálatos dolgokat alkotni?

2018. febr. 15. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Részben trauma, részben a művészi véna. Valószínűleg magasabb az érzelmi intelligenciájuk. De voltak egészséges írók és költők (Arany, Weöres Sándor)
2018. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Mert ez ad igazán ihletet.

Ha jól érzi magát az ember, akkor élvezi az életet, nem biztos, hogy tud alkotni.

Ha valami bántja, akkor ki tudja fejezni a művészet által.

Igazából, ha belegondolok, nem is ismerek igazán vidám verseket. Mind kicsit mélabúsak.

2018. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Ezek szerint számodra az az igazi művész, aki depressziós? :)

Számomra nem. Tapasztalatom okán.

2018. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Persze ez ebben a formában marhaság. Shakespeare, Jancsó, Milos Forman, Fellini, Berda József, Vergilius, Kosztolányi, Esterházy pl nem.
2018. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én úgy figyeltem meg, hogy a művészek többsége visszahúzódó, magányos és depressziós. Én régebben nem igazán szerettem rajzolni és festeni... azonban egy olyan traumát éltem át, ami megváltoztatta az életem. Elkezdtem firkálni és irogatni a trauma után és most gyönyörűen rajzolok, festek, nagyon szép verseket írok. Nagyon tehetségesnek tartanak, azonban még túl fiatal vagyok és nem szeretnék egyenlőre hírnevet.
2018. febr. 15. 15:53
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Úgy lettem lenullázva, hogy művészek között nőttem fel, tehát tudom is mit beszélek. Ennyit ennek a helynek a hitelességéről ;)
2018. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Bipoláris zavar. A legtöbbüknek, akikről beszélsz, bipoláris zavaruk van/volt. Ez nem igaz minden művészre - ahogy nem csak a depressziós művészek "igazi" művészek -, de a legtöbbjük érintett benne.

Rohadt egy betegség, de talán az egyetlen jó benne az, hogy a delikvens baromi fogékony minden művészeti ágra.

Nekem is az van, 3 hangszeren játszom és festek is. Állítólag jól, bár én az alap személyiségem miatt nem viszem túlzásba :) Azt kell mondjam, hogy nem is kell. Amikor dobolni tanultam, hetente egyszer jártam órára, azon kívül SOHA nem is voltam dobszerkó közelében. Talán a harmadik héten voltam ott, amikor bejött a helyettes tanár, meghallgatott és megkérdezte, hogy fél éve járok, ugye? :D

Szóval ja, ilyen előnnyel nem csoda, ha sok bipoláris kerül a reflektorfénybe :)

2018. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Az való igaz, hogy a művészet egyféle terápiás módszer lehet, ha az ember mentális problémakkal küzd. De ettől még nem lesz minden művész depressziós. Még az sem igaz, hogy a többségük az. Ez csak a te elfogult véleményed.
2018. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#5 A gyönyörűség szubjektív, tehát nem tudom, hogy miről is beszélünk. Mutasd meg a depresszív rajzaidat egy életvidám embernek, szerinted ő mit gondolna róla?

Valóban vannak kedélyesebb művészek is, egyik ismerősöm bevallása szerint csak az ilyenekhez vonzódik és elutasítja a borúlátó költőket, írókat.

Szerintem sok művész ehhez az általánosításhoz is alkalmazkodik, akiknek bele van táplálva a fejükbe ez, hogy a jó alkotás drámai, végzetes kell legyen, akkor szándékosan erre törekszenek. Erről eszembe jut a “Stranger than Fiction” film, ami épp erről szól: egy “irodalmi szakértő” szerint halállal kell végződjön minden nagy írás, de az író nem ért egyet vele, így átírja a mű végét egy pozitívabb befejezésre.


Másik szempont, hogy egy jó műhöz minimum izgalom kell, amit a pozitív-negatív történések váltakozása nyújt, mondhatni a “fény és a sötét egyensúlya”. Tehát én sem értékelnék egy teljesen pozitív, cukormázban úszó művet, kell bele szomorúság is ellenpontozásképp, de a boldogság érzete is fel kell villanjon benne.

2018. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"...kell bele szomorúság is ellenpontozásképp, de a boldogság érzete is fel kell villanjon benne."



"Utazás az éjszaka mélyére", "Hideg pokol", "Maldoror dalai", "Közöny"....


Tényleg, most ahogy mondod...

2018. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!