Ti bemernétek vállalni egy rész munkaidős állást egyetemmel párhuzamosan?
Az első fél évben még én is gondolkoztam a diákmunka vállalásán. Szüleimtől mindig kapok egy hétre pénzt ami elég a szükséges dolgokat megvásárolni viszont úgy éreztem, hogy jól jönne egy kis extra kereset. Ebben fél évben több szaktársam is elkezdett dolgozni az képzésükkel párhuzamosan. Nagy részüknek romlottak a tanulmányi eredményeik teljesítenek és állandóan fáradtak mivel csak éjszakai műszakot tudnak vállalni vagy délutánost. Például az egyik csoport projektnél ugyanazzal a 3 emberrel(+én) dolgoztam mint a tavaszi szemeszterben viszont ez egyikük most már dolgozik. Én rendszereztem és egységesítettem a beadandót a végén, ellenőriztem a számításokat egyik barátommal. Mint legtöbbször azért voltak mindenkinél hibák (sajnálatosan nálam is) viszont a dolgozó kollégáé szinte értékelhetetlen volt. Látszott rajta, hogy jól tudja az elméletet viszont egyáltalán nem ellenőrizte a számításait, olyan zavaros volt az elvárthoz képest a szöveges kiértékelése, hogy az oktató 3 mondat után visszadobta volna. Én értem, nincs sok ideje a munka miatt de erre színvonalra lezuhanni a többiek munkáját és után benyögni, hogy "Mert én dolgozok és nincs elég időm ilyenkre! É nem lesz időm mert elválaltam 3 éjszakét tehát máshogy kell megoldani...". Gyakorlatilag a nulláról újra írtuk a munkáját a 2 csoport társammal roham tempóban. Ezt csak azért kellett mivel összességében értékelik a munkánkat és ez volt a saját érdekünk is. Viszont ezután megváltunk a kollégától. A másik probléma az, hogy mivel vagy dolgoznak vagy nagyon kimerültek a munka miatt ezért nem tudnak teljesen aktív szociális életet élni. Itt nem a töménytelen alkohol fogyasztásra gondolok. Én ezen tapasztalataim miatt nem fogok dolgozni jelenleg egyetem mellett. Viszont teljes mértékben megértem azt akinek dolgozni kell tanulás közben és ha mindent bele tesz akkor segítek is neki ha tudok (jegyzet mindig átküldve ha korábban be kell menni dolgozniuk).
/Bocsánat a hosszú szövegért
Attól függ milyen egyetem milyen szak, mennyire vagy elcsúszva, mennyi a szabadidő.
Pl. Egy BME, SZE stb mérnöki szakon 1-4 félévben kb esélytelen annyi óra, labor, gyakorlat beadandó stb van. Valami büfészakon ahol két szép szemért, meg halandzsázva át lehet menni ott meg simán
Én vállaltam, és életem legjobb döntése volt! (Másodévben kezdtem, első évben hagytam időt arra, hogy "belerázódjak" az egyetembe).
RENGETEGET tanultam belőle (pedig nem szakmai munka volt).
Persze, nem szabad ezzel visszaélni, és folyton ezzel takarózni, és legfőképpen nem szabad cserben hagyni egy közös munkánál a csoporttársakat - meg nem szabad túlvállalnod magad, és csúszni az egyetemen miatta.
Én hétköznap heti 3*4 órát vállaltam be, és heti egy teljes hétvégét.
Az egyetemen emiatt pár órára valóban nem jártam be, és egy barátnőm odaadta a hiányzó jegyzeteket. Egy oktató szívatott meg a vizsgán emiatt, de így is simán átmentem az adott tárgyból. TDK-t is írtam, ami több díjazásban is részesült.
Egy félév volt nagyon nehéz, akkor valóban kivoltam, de akkor még pluszban egy tanfolyamot is elvégeztem, és azzal már egy kicsit tényleg túlvállaltam magam:S - de végülis nem bántam meg azt sem, ki lehetett bírni, és hasznos is volt, meg élveztem is.
Neked kell érezned, hogy mennyit bírsz el. DE! ne döntsd el elsőévesen, hogy bezárod magad előtt ezt a kaput! Ha jó munkát találsz, és bírod, akkor csak ajánlani tudom - más évfolyamtársaim, akik görcsösen csak az egyetemi pályafutásukra koncentráltak, sokkal stresszesebbek voltak, mint én néha:)
Attól függ, milyen egyetem, hány órára kell bejárni. Van olyan szak, ami mellett totál felejtős (vegyész, orvos), van, ami mellett rohadt necces vagy a szakmai dolgok miatt 8pl. egyes műszakiak, pont a példád miatt... elszámolja, mert fáradt stb.), van, ahol az adott illető nem tudna (pl. bölcsész szakok közül ami durvább egyetemen van vagy csak nehezebben tanul) és ami mellett lehet és az adott ember tud is (pl. kevés bejárós tárgy van, meg lehet tanulni diákról és jegyzetből, vagyis az illető képes rá).
Én az utóbbi szakon voltam melóban, nekem nem látszott meg a teljesítményemen. Mondjuk akkor épp tűrhető volt az órarend, és nem éjszaka dolgoztam.
DE. Aki emellett nem tud tanulni vagy a társait hagyja cserben, az válasszon a kettő között, könyörgöm. Ez így rohadtul nem fair, ráadásul passzív-agresszívkodni is. Volt olyan csoporttársam, aki óra közepén! felvette a telefont és hangosan dumált a főnökének, és ő volt felháborodva, amikor a tanár is szólt már neki, nemcsak mi, hogy "DE A FŐNÖKÖM HÍVOTT!!!!!!". Meg amikor egy csoportos projektben a dolgozó ember mocskát kell a többinek eltakarítani - gyakran szintén dolgozóknak, ekkor nem ér rá, akkor nem ér rá... de persze a jó jegyet ugyanúgy megkapja vagy lehúzza a többiekét, vagy kiakad, ha árulkodni akarnak a tanárnak a "többiek".
Amúgy akinek van igénye rá, az munka és meló mellett is tud szociális életet élni (én is jártam suli és meló mellett színházba, moziba... buliba ritkábban, de azért, mert nem az volt a közegem...). Aki erre fogja, hogy nem tud, az amúgy is punnyadna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!