A többség miért értékeli sokkal többre a fizikai munkát a szelleminél?
Facebook posztok alatt és egyéb fórumokon is csaknem teljes egyetértésben vannak az emberek abban, hogy a fizikai munka fontosabb a szelleminél, és jobban meg is kell fizetni.
Az idősebb korosztályról én nem tudom ilyen tekintetben nyilatkozni, de a sajátomban azt látom, hogy az ment el szakmunkásnak, fizikai munkásnak, aki lusta vagy buta volt tanulni. Tisztelet a ritka kivételnek, aki azért végez ilyen munkát, mert szereti csinálni. Ennek fényében szerintem nem kellene ennyire fontosnak tartaniuk a fizikai munkát, mert végülis csak kényszerből végzik azt.
Szerintem fontos a fizikai munka elvégzése is. De ezeknek a legtöbbje nem visz előre, csak fenntartja a jelenlegi helyzetet. A fejlődés motorja egyértelműen az oktatás és a szellemi munka. Nem beszélve arról, hogy az is fárasztó tud lenni, és sokkal többet kell hozzá tanulni.
Az emberek azt is megvetik, ha valaki sokáig tanul. Azt mondják, hogy az nem munka, csak lébecolás - akkor ők miért nem tanultak?
Azért hallok több ilyen véleményt, mert a fizikai munkások többen vannak, gyakrabban tárják a véleményüket a világ elé, vagy csak nem is értik, miért lehet fontos a szellemi munka?
Sok diplomás dolgozik fizika munkát.
Egyszerűbb a feladat, nem kell agyalni, nem terhel le "szellemileg".
Felháborodsz azon, higy ha efy fizikai dolgozó többet keres egy "tanult" irigy embernél?
Igazából ki a hūlye? A fizikai dolgozó, mert megy pénz után, vagy egy "tanult" irigy ember, aki a papirjain ülve sopánkodik higy miért nem keres annyit.
De egy kérdés, ha felháboríta fizikai dolgozó fizetése miért nem csinálod azt? Igy Te is jobban fogsz keresni.
Amennyire én látom, legalábbis körülöttem inkább a fizikai munkát nézik le. A takarítót, a mekis kiszolgálót, akármit.
Függetlenül attól, hogy egyik munkakör sem jobb vagy fontosabb a másiknál, mert szükség van orvosra, szükség van takarítóra, kertészre, mekisre, ácsra, elméleti fizikusra meg HR-sre is, szerintem sok esetben egy komoly fizikai munkát végző többet dolgozik és leterheltebb, mint egy irodai munkás, akinek pontban 4kor vége a munkaidejének, mégis lustának tartják, csak mert "nem tanult tovább", és nem is feltétlen keres annyit, amennyit a klímában a gép előtt ülő emberek.
De ez nem verseny. Minden munkát megfelelően kellene értékelni és megfizetni, mert mindegyik fontos, és egy normális országban alap lenne, hogy bármelyikből meg lehessen élni túlterheltség nélkül.
Kérdező:
Most a szellemi munka alatt érthetjük azt hogy pl. aki irodában dolgozik, nem pedig pl. műhelyben villanyszerelő?
Tehát egy ügyfélszolgálatos is, aki számítógépen és mobiltelefonnal dolgozik?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!