Amikor nem léteztek okostelefonok, mennyivel másabbul nézett ki a társadalmi összkép?
Akkor a videojátékokban látták az ördögöt. Előtte a számítógépekben, azelőtt a filmekben.
Ez után is lesz más.
Amikor melózni kezdtem újdonság volt a mobiltelefon. Akkoriban még rádiótelefonnak nevezték, és táska méretű volt. A cégnél a főnököknek és az ügyeleteseknek volt, a többieket személyi hívón érték el, ha elérték.
Aztán jöttek a 900-as készülékek '94 környékén. Az emberek az első időkben beálltak a telefonfülkékbe az utcán telefonálni, mert még ciki volt a mobil. Egy időben bunkofonnak is nevezték.
Sajnos mára nagyon eluralkodott a mobil használat.
A mostani mobilos generációval nem az a bajom, hogy használják, hanem az ahogy használják! Sajnos van aki egy percre is képtelen letenni a füléről, amivel megint csak nem lenne baj, ha félreállna arra a fél percre. Aztán van aki másokat telibeszarva telefonál, megy mint a gép, nem lát nem hall, telefonál vezetés közben, a boltban fizetéskor,, és minden lehetetlen helyen. Kedvencem aki ha valamit akar se teszi le a mobilt, hanem inkább mutogat.
Ha betérek egy boltba és az eladó csicsereg, akkor illedelmesen várok amíg befejezi, és úgy teszek, mint aki nem érti, hogy miért vonja fel a szemöldökét kérdezés helyett, vagy miért mutogat.
:(
Na lehet lepontozni mobilosok!
U.i: Én is sokat telefonálok, de megadom a tiszteletet másoknak.
#2: Egyet értek. Mondjuk a telefonálás már a 2000-es években is elterjedt volt, de most már akkor is azzal vannak elfoglalva, ha nem telefonálnak. Nem az a gond, hogy feltalálták ezeket a készülékeket, sőt nagy előnyre is válhatna, de az, hogy az utcán nekem kell kikerülni őket, nehogy belém jöjjenek, meg láttam 6-7 éves kislányokat gördeszkázni, de közben a kezükben a telefon, ezt elég betegesnek tartom.
Lehet, hogy régen a videojátékokban volt az ördög, de gondolom, nem volt mindenkinek számítógépe akkoriban, és a TV-n is csak 2-3 csatorna volt, az azért mégsem volt ugyanaz.
Mindez csak azért zavar, mert nekem is ezekkel az emberekkel kellene szocializálódnom, de ez nem megy nekem.
Én már a javajátékok korában is a telót nyomtam órákon.
Sokkal jobb telón olvasni-játszani-barátokkal csevegni, mint a sok hülyét és érdektelen dolgot figyelni a környezetemben.
Szerintem hasznosabb...
Én is hasonlóan látom a helyzetet, nem is használok mobilt, csak ha nagyon kell, pl. elutazom. Sokan nem is sejtik, milyen veszélynek teszik ki magukat a mobiljuk mindennapos használatával.
https://www.youtube.com/watch?v=9VAoxYLDIzM
ui.: Az egyetértek egybeírandó.
#8: Igen, sajnos ez sem utolsó probléma, viszont a szellemi károsodást nem említi meg a videó, ugyan nem néztem végig.
#9: Én is pont akkor születtem, a gimis korszak vége felé kezdtek terjedni, előtte csak 1-2 embernek volt, mondjuk akkor nem gondoltam, hogy ez lesz belőle.
A java játékok korában én is játszottam, de akkor 12-13 éves voltam, persze néha most is játszok rajta, de az még is más, mint hogy óra hosszat egy kijelző felett töltöm.
A java-s korszak annyiból volt jobb, hogy akkor még csak a fiúk telefonoztak, most már a lányok is, sőt ez az egész rájuk jobban igaz. Plusz általánosba nekünk tilos volt még csak bekapcsolni is a telefont, így azért ritkábban játszottunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!