Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok egy emberről,...

Mit gondolnátok egy emberről, akinek így néz ki szobája? (Hosszú leírás)

Figyelt kérdés

Tegyük fel a személy, akinek a szobájába belépsz, A esetben egy egyszerű ismerős, B esetben az új barátod / barátnőd. :D


A szoba leírását úgy írom, ahogy azt egy olyan ember látná, akinek nincs semmiféle háttértudása a dolgokkal kapcsolatban.


Tessék:


"Mielőtt még belépnél a szobába, már kintről érzed az eukaliptuszos párologtató illatát. Belépsz. A bútorok régiesek, díszesek, a színűk sötét bordó. Egy vörös perzsa szőnyeg van a padlón, a szőnyeg alatt sötétbarna parketta. A szoba egy boltívvel ketté van osztva, a boltív másik felét sötétbarna, levél- és indamintás függöny takarja. A szoba egyik oldalát padlótól plafonig (2m+ belmagasság) egy könyvespolc borítja, tele könyvekkel a legkülönbözőbb nem-ponyva témákban. Túl messze van, hogy láss címeket.

A fal papírusz színű, rajta kézzel igényesen megfestett dolgok: a többségük skandináv és görög mitológiai események részletei, északi/germán rúnák külön és néhol szövegszerűen egymás mellé írva. Látsz egy vörös szemű szarvas fejet hatalmas, girbe-gurba agancsokkal, az agancsok között egy újabb rúnával. Egy régies íróasztal felett, ami szintén tele van pakolva könyvekkel és jegyzetekkel, három portrét látsz: Középen fenn Hitler, balra lent Himmler, jobbra lent Dr. Goebbels. A képek közé kézzel egy díszes horogkeresztes zászló van festve.

Az íróasztal mellett az ablak, amiről tudod, hogy a szoba tulajdonosa legnagyobb bánatára funkcionális szempontok miatt kénytelen volt modernre cserélni; redőnyös, de az mindig le van húzva. Alapvetően a nap legnagyobb részében sötétség vagy félhomály van a szobában. Az ablak felett egy idézetet látsz, festve, díszes gótikus betűkkel: "In Nomine Dei Nostri Satanas Luciferi Excelsi!"

A boltív felett, a tetejénél a tipikus egyiptomi szem ábrázolást látod, a szem a boltíven felfelé haladó két kobra között van (eszedbe jut, hogy a kobra a fáraók fejdíszén is rajta van). Belépsz a függöny mögé.

A függöny mögött a szoba még sötétebb. Egy egyszemélyes ágyat látsz, ami bár modern, látod, hogy a fejtámla faragott és díszes. A színe vöröses-barna. A szoba ezen részén olyan jeleket látsz a falon, amiket még - jó eséllyel - sehol máshol nem láttál. Néhány:


[link]


[link]


[link]


[link]


A szoba ezen részében is van egy egész falnyi könyvespolc. A könyvek többsége történelemmel, filozófiával, mindenféle politikával és annak értelmezésével, pszichológiával (főleg Jung), jógával, meditációval, asztrológiával, ezotériával, okkultizmussal foglalkozik, de látsz drága szótárakat, köztük több olyan nyelvét is, aminek a létezéséről sem tud az átlag ember, látsz kinyomtatott és befűzött könyveket, vastag, fekete, cím nélküli könyveket, elnyűtt lassan szétfoszló, vastag füzeteket.

A könyvespolcról kiálló egyik könyvről lelóg egy keresztény rózsafüzér, de a kereszt helyett egy pentagramm van a végén, és kétszer olyan hosszú. A szoba másik oldalán rengeteg kisebb polc van, rajta színes gyerták, füstölők, több illat a párologtatóhoz...

A másik falra két íj és egy tegez van felszögelve, illetve egy dísztőr. A tőr véggombján újra a lefelé mutató pentagrammot látod. Természetesen van villanykapcsoló; köré feketével egy díszes nap van festve

( [link] - > a napkorong közepén a kapcsoló)."


Nem tudom mit felejtek ki, valamit biztos. Később lehet még kommentben írok hozzá. :) Mit gondolnátok, ha egy új ismerősötök / barát/ barátnőtök szobája így nézne ki?



2016. szept. 1. 21:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ősi pogány nyelvek szótárai illetve értelmezései illetve ezekkel kapcsolatos iratok. Szanszkrit, enochian (nem tudom mi lenne a magyar megfelelő), asszír, hieroglifák (értelmezései), sumér / ékírás és hasonlók.


Egyébként az én szobámról van szó. :)

2016. szept. 7. 13:29
 12/14 anonim válasza:
48%

Végig sem olvastam, de én menekülnék :D

Amúgy tök egyértelmű volt, hogy a te szobád :) a válaszaidból meg főleg érződött...

2016. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nácival barátkozzam, ki van zárva, az meg főleg, hogy több is legyen köztünk. Nem azért, mert félek tőle, hanem mert hányok az ideológiától. A többi elképzelve nem vészes, viszont a leírás elitizmusra, sznobizmusra vall, ami taszít. Mert olyan baromi fontos megemlíteni ám, hogy húúúú, én aztáááán nem olvasok ááám ponyváááát, meg hogy mi mennyire igényes. Azt majd én eldöntöm, mennyire tetszik, amit tudni kell az az, hogy mi van felfestve.
2016. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesnek tartanám, beszélgetnék is vele a náci nézeteiről. Mivel -a leírás alapján- nem szűklátókörű ember, így sok dolgot magyarázna a sátánizmusról is.

A linkelt jeleket a barátnőmnek hála felismertem :D ő olvasta a sátán bibliáját és magyarázta is sokszor, hogy ez nem kecskeáldozásról szól, és jobban hasonlít inkább az ateizmushoz.

Szóval érdekes. A nácista nézeteket nem preferálom én sem. Nem látok értelmet benne, és én nagyon liberalista vagyok, aki szivárványos lobogóval szalad a városokban és hirdeti a békét xD.

De ha a szoba tulajdonosa értelmes ember akkor normálisan lehetne vele erről is beszélgetni

2016. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!