Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj, ha a pszichiáteremre...

Az baj, ha a pszichiáteremre úgy tekintek, mintha a második apukám lenne?

Figyelt kérdés

Egy éve járok hozzá, és nagyon megszerettem. Rengeteget segít és törődik velem. Nem hagy sohasem cserben, mindig számíthatok rá.

Nem szerelemből szeretem, hanem úgy, mint egy nagyon jó apukát.

20L



2016. aug. 17. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, és egy jó pszichiáter fel van erre készítve, ahogy arra is ha a betege szerelmes lesz belé.
2016. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint arra hogy hogy kezelje.
2016. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Baj. Az jó, ha jó a viszony. De ezek a túlzott érzelmek lehetnek károsak is. Ő nem az apukád, nem is barát, nem is családtag. A munkáját végzi.
2016. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor mit tegyek? Ő egy nagyon jó szakember.

Volt már előtte két pszichológusom, akik nők voltak és nem bíztam meg bennük. Volt még egy pszichiáterem, aki fiatal és jóképű volt. Belé pedig beleszerettem, így inkább kértem, hogy ajánljon valakit. Így kerűltem őhozzá.

Eddig mind fiatal vagy középkorúak voltak. Az idősektől félek, mert bármikor meghalhatnak.

2016. aug. 17. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy bármikor meghalhatnak??? Bárki meghalhat bármikor. Fura gondolataid vannak.

Tedd helyre ezt a fejedben. Ne kötődj hozzá ilyen módon. Nem az a gond, hogy megbízol benne. Csak kezeld helyén a dolgokat.

2016. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz, hogy bárki meghallgat bármikor. Főleg nem évközben.

Reggel 7:15-kor indulok itthonról, suli, sport/különóra/szakkör és 7 óra körül érek haza, majd tanulás. Nővérem külföldön, húgaim iskolában majd edzésen és mivel ők messzire jàrnak, sok cuccal és este végeznek, anyukám viszi-hozza őket. Este 9 körül érnek haza. Apukám reggel megy és 11-12 között ér haza.

2016. aug. 17. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt írtad meghalhat. Nem azt, hogy meghallgat :D
2016. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy azt írtam. Direkt. Ha valaki idős. Akkor az bármikor beteg lehet és könnyen meghalhat.

Igaz, az egyik pszichológusom, amikor fiatalabb volt, akkor autóbalesetet szenvedett és kómában volt fél évig.

2016. aug. 17. 14:29
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem a dokimmal és erről is volt szó. Amikor erre rákérdezett, nagyon elkezdtem izgulni, hogy mit is szólna, ha megmondanám neki (amúgy köszönöm a negatív válaszokat, csak nehezítették a dolgomat). De mint mindig, hamar rájött. Még örült is, hogy így érzek, mert innen tudja, hogy amit csinál, az jó úton halad addig, amíg nem szenvedek tőle.

Elmesélte, hogy azt a terápiát, amit ő csinál velem, annak ez a lényege. Azokat a szükségleteket pótolja, amiket gyerekként valamiért nem kaptam meg. Azt a gyógyítási módot, amit ő követ az megengedi, hogy a beszélgetéseken nevessünk, telefonon beszéljünk (meghatározott időpontokban), külön időt adjon és ha nagyon rosszul vagyok, akkor még a kezemet is megfoghatja (ha hagyom). Ahogy ő fogalmazott, este hatkor nem hívhatom fel azért, hogy jöjjön el velem libikókázni. Ahogy ő sem hívhat fel, hogy menjünk el moziba, mert unatkozik.

Amiket megtesz értem, azt csak azért csinálja, mert borderline személyiségzavarom van. Szóval, ha valaki azért megy hozzá, mert van valamilyen fóbiája, akkor csak a megbeszélt időpontokban találkoznak, vagyis nincs semmi más.

2016. aug. 18. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!