Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az örök fiatalság titka?

Hugi94 kérdése:

Mi az örök fiatalság titka?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Kör alakú DNS.
2016. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Úgy kell élni mint a hunzák Pakisztán északi részén:

[link]

Eddig csak a sárgabarackmag és a sok nyers gyümölcs fogyasztásukról és a stresszmentes életmódjukról tudtam, de most olvasom hogy a vízük is lúgosabb az átlagosnál. Persze sok más tényező is lehet még.

De az Astragalus gyökér (kínai csűdfű) nevű növényben is találtak egy olyan hatóanyagot ami a kromoszómák végein lévő telomereket visszanöveszti vagy megvédi.

Ha nem is kell feltétlenül mindent szó szerint venni, de aki fiatal és biológusnak tanulna az dolgozzon például egy amerikai örök élet kutató magánlaborban, biztosan nem fog unalmas lenni a munkája.

2016. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Hegylakónak kell lenni, jó kardforgatóként, és vigyázni nehogy a vége felé az utolsóval összeakadjunk.
2016. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Ezen a 130-140-es életkoron meg 90 éves kori termékenységen akkorát röhögtem, hogy azt hittem leszakad a plafon :D Én elhiszem, hogy vannak népcsoportok amiknek az életmódja átlagosnál nagyobb életkort eredményez, de ilyet állítani, hogy átlagosan 130+ évig élnek enyhén szólva is röhejes.


Az örök fiatalság titka? Live fast, die young...

https://www.youtube.com/watch?v=A_SqnYJg-Ps

2016. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na igen, megvan miért élnek olyan "sokáig" ezek az emberek. Mindjárt gondoltam, hogy ez lesz az oka, már találkoztam ilyennel más népnél is.


"Dr. John Clark a hunzák között élt 20 hónapon keresztül, és a Hunza - a Himalája elveszett királysága című könyvében[48] azt írja: "Szeretném továbbá kifejezni sajnálatomat azon utazóknak, akiknek véleménye ellentmondanak tapasztalataimnak." Ami tévhit a hunza emberek egészségéről, John Clark azt írja, hogy a legtöbb beteg maláriás, vérhastól szenved, férgesség, trachoma sújtja a lakosságot. A betegségek könnyen diagnosztizálhatók és gyorsan meggyógyulnak, az ő első két expedíciójánál 5.684 betegnél talált ilyen eseteket.[49] Továbbá, Clark jelentése szerint a hunzák nem mérik az életkort, nem volt naptáruk, hanem személyes becsléssel állapították meg azt. Az átlagos várható élettartama becsléssel 120 vagy annál nagyobb életkor szerintük, a valóságban ennél sokkal rövidebb, ennek mintegy fele. Renée Taylor több könyvet is írt az 1960-as években a hunzák hosszú életkoráról.[41][50][51]"

2016. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sok nevetés, egészséges életmód (megfelelő táplálkozás pl), egészséges környezet :D (no dohányosok a közeledben, stb..)

Szerintem :D

2016. júl. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ponce de Leon...
2016. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Inessential ***** válasza:

Semmi.

Mivel ilyen nincs.

2016. júl. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kaptam már olyan választ is erre a kérdésre hogy fiatalon kell meghalni. :) ez örök relytéj marad :)
2016. szept. 30. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!