Hátrány e nőnek lenni a mai világban? Milyen volt régen?
Már a kezdetektől fogva, kevesebbnek tartották őket. (természetesen a férfiak, ugyanis nem gondolnám, hogy a nők definiálnták magukat mint alávalóbbak)
Miért tekintettek rájuk alacsonyabbrendűként, esetleg tárgyként vagy tulajdonként?
Miért gondolták, hogy a nő nem ember, egyedül a férfit illeti meg ez a titulus?
És ma miért olyan nehéz elfogadni a nők feltörekvését?
Szeretsz e nőnek lenni, hogyan éled meg a társadalom bánásmódját?
Férfiként, hogy tekintesz a nőkre, zavar e a feljebbjutásuk?
"A jó princípiuma teremtette a rendet, a fényt, a férfit, a rossz princípiuma a káoszt, a sötétséget és a nőt."
"Áldassék az Örökkévaló, a mi Urunk és minden világok Ura, hogy nem teremtett asszonynak."
"Helyzetfüggő."
Egyetértek.
Férfiként úgy gondolom, hogy nem hátrány, sőt. Ahhoz képest pedig amilyen régen volt, egyenesen a Mennyország.
Egyébként nem minden kultúrára volt jellemző ez a hozzáállás amit felvázoltál.
eleg osszetett kerdest tettel fel . miert olyan nehez ma elfogadni a nok feltorekveset? nem nehez elfogadni szerintem, csak sokan tullonek a celon, es az egyenjogusagot atforditjak, elferditik feljebbvalosagra ( rengeteg karrierista no van, aki lenezi kb azokat, akik a hagyomanyos szerepekre vagynak, es nem karierre).
en szeretem , hogy nonek szulettem, meg van a maga szepsege es nehezsege, de szeretem a hagyomanyos szerepeket is, amikor a ferfi a csaladfenntarto es a no a haztartast viszi ( persze kooperacioval). a tarsadalom ugy erzem egyenloen banik velem, meg nem ereztem megkulonboztetest a nemem miatt. ill de, de az nem volt hatranyos.
Az első válaszoló kérdését bóknak veszem, mert azt jelenti, hogy sikerült úgy megfogalmaznom a kérdést, hogy komolynak hangozzon. És az is. Ez a kérdés nem a házi feladatom, az életemben olyan helyzetbe keveredtem, ahol nőnek lenni csak is hátrány lehet. Ilyennel eddig még nem találkoztam, nagyon fáj, hogy nem vesznek komolyan, vagy szabályosan ember számba sem, mert nekem nincs ott keresni valóm, nő létem miatt.
Igen, az egy dolog, hogy helyzet függő, mikor jó nőnek lenni. De mégis milyen helyzetbe jó? Én azt mondom inkább ne nyissák ki előttem az ajtót, csak a szavamnak legyen értéke...ha ezen múlik.
Ha férfiként azt gondolja valaki, hogy nőnek lenni maga a mennyország, akkor nem lát tovább annál, mint hogy elég csinosnak lenni, bedobni magunkat, és megkapjuk amit akarunk a külsőnk miatt, aztán majd valaki eltart míg neveljük a gyereket és vásárolgatunk.
Azonban az a nő aki önállóságot akar, és karriert és megbecsülést annak ez még mindig maga a pokol. A férfi társadalom szereti a nőket, és tiszteli őket, amíg megmaradnak a nekik szánt helyeken. Amíg óvónénik, anyukák, tanárnénik, fodrászok akarnak lenni. Viszont egy súlyosabb pozícióért legalább kétszer annyit kell letenniük az asztalra mint férfi társaiknak, a bérezésekről nem is beszélve
Komolyan irigylem azokat akiket még sosem ért hátrányos megkülönböztetés a nemük miatt, és őszintén szólva eddig bennem sem merült fel ilyesmi. Azonban most megpróbálok kilépni a tipikus női szerepből, ami nem tetszik mindenkinek.
Tudom, hogy ez egy összetett kérdés, és nincs is rá jó válasz vagy megoldás.
De köszönöm az eddigi válaszokat!
Szerintem a nyugati országokban alapvetően már sikerült elérni a nemek közötti egyenlőséget. Vannak még mindig különbségek, de ezek vegyesen pozitívak és negatívak. Pl. a statisztikák szerint a nők ugyanazért a bűntettért kisebb büntetést kapnak a bíróságokon, szintén a bíróságokon a gyerekek elhelyezésénél is előnyt élveznek. A férfiak körében magasabb a hajléktalanok és az öngyilkosok száma. Csak a férfiak hadkötelesek. Annak ellenére, hogy a legtöbb vezető beosztásban férfi van, ezzel egy időben a legszarabb és veszélyesebb munkákat is a férfiak végzik el. Bizonyos munkaköröknél a férfiak hátrányt élveznek, elég sok eladó vagy pultos munkánál láttam már, hogy csak nőket keresnek. Albérletkeresésnél szintén rengetegszer belefutottam abba, hogy csak nőknek adják ki a lakást.
Most csak hirtelen kiragadtam néhány példát, mint korábban írtam szerintem a nemek között alapvetően egyenlőség van, egyszerűen csak az élet más területein kerülnek szembe problémákkal a nemükből kifolyólag. Én egyébként ténylegesen az egyenlőség híve vagyok és abszolút pozitívan tekintek rá, ha egy nő sikeres karriert fut be.
"Már a kezdetektől fogva, kevesebbnek tartották őket." Ez viszont nem igaz. A felső paleolitikumtól kezdve a neolitikumig szinte biztos, hogy matriarchális társadalmak voltak a jellemzőek. Az idolok alapján női vezetőik lehettek az akkori embereknek vagy/és női isteneket imádtak. :)
Szia!
Eloszor is a 8-as valaszolo sok igazsagot leirt ami ramutat, sok olyan szituacio van ahol pont a noknek van elonyuk vagy a ferfiaknak hatranyuk.
Masodszor meg plusz sajat velemenyem, hogy szerintem nem problema ha egy no vezeto pozicioban dolgozik, viszont sajat tapasztalat, hogy sok kozuluk "lelkileg" alkalmatlanabb ra, mint egy ferfi.
A nok sokkal gyakrabban viszik bele az erzelmeiket, ha eppen olyan periodusuk van, hogy nincsenek kielegitve, vagy ingadoznak a hormonjaik miatt vagy barmi tortenes van munkan kivul ami az erzelmi vilagukra hat, azt a munkjukba is bele viszik.es ez szerintem eleg nagy hiba. Egy ferfi altalaban (van negativ kivetel sajnos) jobban kezeli az ilyesmit.
Udv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!