Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban gáz az, ha fiúként...

Valóban gáz az, ha fiúként (21) nem tudom az autó kerekét kicserélni, vagy hegeszteni, mert nem csináltam még?

Figyelt kérdés
Mindenhol eléggé azt a sztereotípiát látom, hogy a férfiaknak ezekhez a dolgoknak érteni kell, különben nem férfiak. Beleértve ebbe az, hogy szeressék a focit, stb.
2016. jún. 10. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Sajnos nagyon sok ember rengeteg energiát fektet abba, hogy beleilleszkedjen ezekbe a sztereotípiákba, és "férfiassá" váljon. Engem nem érdekel a foci, az alkoholt (beleértve a sört is) utálom, autók sem érdekeltek soha, mégsem vagyok meleg vagy bármi hasonló. Szerintem sokkal fontosabb, hogy foglalkozz inkább olyan dolgokkal, amik érdekelnek, legyél egyedi, és mindenekelőtt legyél jó ember.
2016. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha legalább annyi eszed van, hogy legurulj az útról vagy kirakd az elakadásjelzőt akkor nem gáz.

Ha te voltál az a tegnapi fogyatékos aki egy sima defekttel minden jelzés nélkül vagy másfél órát állt az egyik úton akkor ásd el magad.


Nem kell mindenhez érteni, de nem kell síknak sem lenni. Ha csőtörés van elzárod a főcsapot. Ha defektet kapsz akkor elgurulsz a 3 méterre levő szabad parkolóig.

A minimális józan paraszti ész mindenkitől elvárható. A foci szeretete és az autószerelés nem.

2016. jún. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért egy kerékcserét még egy nő is simán el tud végezni józan paraszti ésszel. :) Neked is simán menne, ha szükség lenne rá. Hegeszteni én sem tudok, mert sosem kellett még ilyeneket csinálnom.
2016. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell olyan nagy dobra verni. Egyszerü.

Defektet kapsz útközben, benyomod az elakadás jelzőt, lehúzódsz, kiszállsz, kinyitod a csomagtartót, ott is az alsó részt felhajtod, megkeresed a csőkulcsot,emelőt kiveszed a pótkereket, odamész a defektes kerékhez, alvázon kimérsz a keréktől 15 cm távolságot, de általában érezni lehet gyárilag hol van a helye, beteszed az emelőt, tekered, amig fel nem emeli, aztán csőkulccsal elkezded tekerni a csavarokat, leszeded a kereket, felteszed a pótkereket visszacsavarod, leengeded az emelőt, visszateszed helyére a dolgokat. ennyi. nem nagy tudomány

2016. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

A kerékcserés történet szerintem gáz. Egy nő meg tudja csinálni,te pedig férfi létedre nem? Mi lesz ,ha a családdal mész és defektet kaptok? Anya kereket cserél apa meg pislog?


A hegesztés más világ. Egy kiskaput vagy hasonlót azér csak meg tud heftelni egy férfi,de a hegesztés messze nem itt kezdődik.


Én 24 éves léremre tudok hegeszteni,kereket cserélni,járólapozni,csempézni,gipszkartonozni,festeni/tapétázni,fát vágni,parkettát lerakni,kisebb asztalos munkák és had ne soroljam még. Úgy gondolom,hogy ezek azér függenek,hogy hol,milyen apa mellett nő fel egy gyerek.


Lényeg a lényeg,egy kerékcsere alap.

(A focit én se szeretem..)

2016. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akkora nagy gáz, a hegesztés az egy külön szakma, szakmunkásképző intézetben tanulják a munkásgyerekek éveken keresztül, főleg ma amikor digitális vezérlésű gépekkel dolgoznak. Erte a szakmára is szükség van, de nem mindenkinek kell, hogy ezzel foglalkozzon. A kerékcsere tényleg nem valami bonyolult dolog, teljesen biztos, hogy neked is menne ha nem lenne más választásod. Abban igazad van, hogy ne legyen feltétlenül elvárás az a férfiak irányába, hogy mindenképpen fizikai dolgozók legyenek. Fizikai dolgozó az legyen aki egyébként többre nem képes, bőven vannak ilyenek nem kevés számban pl. a futballrajongók között is. Aki pedig a szellemi hozzáadott érték előállításában jeleskedik, az igenis legyen orvos, programozó, mérnök vagy éppenséggel designer, filmes, fotós, zenész, színész, újságíró stb. Focista meg az legyen aki szeret rúgkapálni, én a magam részéről irtózok az ilyesmitől, pedig nem mondanám hogy valami törékeny alkat vagyok.
2016. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Én 24 éves léremre tudok hegeszteni,kereket cserélni,járólapozni,csempézni,gipszkartonozni,festeni/tapétázni,fát vágni,parkettát lerakni,kisebb asztalos munkák és had ne soroljam még"


Én pedig 21 éves létemre minden egyes házimunkában be tudok, és be is segítek a szüleimnek, anyámnak főképp, ezzel napi több óra takarítástól, főzéstől, mosástól, stb.-től megkímélve őt. Nem értem ezeket, amiket írtál. Ha vannak erre szakemberek, akkor egyrészt ők is jól járnak, mert kapnak pénzt a munkájukért, másrészt én is, mert sokkal alaposabb lesz a munka, amit ők végeznek, mintha én magam tenném.

2016. jún. 10. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hittem,hogy a házimunka természetes.


Miért nem érted? Ha magamnak csinálom, amit szakemberre adnék ki,az a zsebemben marad.

A másik,hogy olyan szakmunkák ezek,amit egy olyan férfi,aki fel tudja találni magát és van kézügyessége meg tudja csinálni olyan minőségben,hogy nem lehet belekötni. Vagy te ezeket nehéznek gondolod? - ha igen,mi a nehéz bennük?

2016. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért annak szokott vicces vége lenni, ha az ezermester munkájába senki nem köthet már bele. Maradva a szakmámnál: hegesztesz magadnak egy lépcsőszerű padlásfeljárót. Szép varratok, megfelelő varratalak, jó beolvadás, minimális elhúzás a megfelelő sorrenddel. Aztán egy kemény télen még rá se kell lépj, több helyen elpattan. Nem megfelelően választott hozaganyag, senki nem mondta, hogy az ütőmunkáját nézned kéne. És ez azért nem ritkán fordul elő. Sokszor szakikkal is, persze ők vagy a "jóvanazúgy" réteg, vagy a feledékenyek, akiknek tanítottak sokmindent, de csinálni jobban szerették, ezzel nem is nagyon húztak el a gyakorlott laikus szintjétől.


Kerékcserénél is vannak hibalehetőségek azért. Már a csavarok kilazításánál el bír kezdődni a pechszéria... :D

2017. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!