Ti is lenézitek a tanulatlan egyszerű embereket?
Kollektíven nem nézem le őket, de nem is velük ismerkedem jórészt, mert nem lenne beszédtémánk. Akit lenézek ezek közül:
- akik büszkék arra, hogy tanulatlanok, faragatlanok
- aki emellett nem dolgozik, segílyből él és alkoholista
- aki a saját gyerekét visszafogja, ha az többet akar elérni
Kedves mindenki.
Azt kellene megérteni, hogy a történelem folyamán, rendszerből rendszerbe érve soha nem nézték le az egyszerű munkás embert olyan szinten, mint ahogyan teszik ezt a mai kapitalizmusban, más néven a felhőtlen demokráciában. De nem kell megijedni, ez csak kicsiny hazánkra, és hozzánk hasonló keleti országokra jellemző. Ezért tartunk ott, ahol. A nyugat cipője talpánál. Egy igazi, tanult értelmiségi pontosan jól tudja, hogy egy kétkezi munkás emberre épp olyan szükség van, mit egy diplomásra. Bocsánat, nagyobb. Egy működő rendszert tanulatlan (itt szakmunkásra gondolok) emberek fen tudnak tartani, míg diplomás értelmiségiekből álló országban összeomlana a teljes rendszer. Magyarország közelít ehhez az összeomláshoz.
Viszont a diplomás (nem papír, hanem valós tudással) nélkülözhetetlen a fejlődés tekintetében.
Az egyszerű ember ennek pontos tudatában van, míg ez fordítottan nem mondható el, az az csak igen ritkán. A normális az lenne, ha a tanult tisztelné a fizikai melóst, mert elvégzi a munka nehezebb, koszosabb, egészség károsítóbb részét, míg ez fordítva is igaznak kellene legyen, mert a valós diplomás megkönnyíti, automatizálja, leegyszerűsíti, környezet barátabb megoldásokat kutat, kiszűri, csökkenti, lehetőség szerint megszünteti az egészségkárosító hatásokat a munkás ember számára. stb.stb.
Persze, mindehhez tudás is kellene,nem csak valami papír szerűség. Hiszen valós tudás nélkül a diplomás annyit sem ér, mint a munkás ember félkarja.
Azt hiszem a #4/13 említette, hogy az egyszerű ember nem látja át... Ez nagy tévedés. Az egyszerű ember jobban átlátja a dolgokat a diplomásnál. Nagy általánosságot tekintve. Egy jó darabig nem értettem, hogy miért van az, hogy egy adott professzor, akit (akiket) tátott szájjal hallgatok miért nem akar, vagy képes az ország élére állni. Némely professzor, aki kultúrák tucatjaival találkozott és ismert meg, a kisujjában van minden szükséges -gondolnánk. Miért nincs így?
Mára megértettem a választ. Egyszerűen ők csak az adott témakörük specialistái. Abban lélegzet elállító a tehetségük, de viszont nagy hátrány, hogy képtelenek átlátni, összefüggéseket vonni az élet ezer másik területről. Itt több 100 ezer, vagy akár milliós nagyságrendről van szó. Kiemelve 1, 2 dolgot, pl. sport és család, szeretet és munka, válás és gyerek születés, katonaság és nevelés, politika és halál, tudomány és életkor határ, unió és függetlenség, elvándorlás, ... Valóban milliós tétel, amit egyazon pillanatban egyszerre kellene átlátni. Ne lepődjünk meg a párosításokon, minden szó (gondolat) több ezer másikkal is kapcsolatban áll (állna a valóságban, ha valaki oda akarna figyelni rájuk).
Mivel az adott kérdéstől már eltértem, nem folytatom tovább ezt a gondolatmenetet.
De. Addig míg mindenki lenéz mindenkit, amit szörnyű látni, hogy a családon belül is, addig soha nem leszünk egy fejlődő ország.
A kivételeknek szívből köszönet, és teljes tisztelet a részemről.
Köszönöm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!