Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondolkodásbeli különbség...

Gondolkodásbeli különbség nemzetek között?

Figyelt kérdés

Megfigyeltétek már, hogy az átlag magyar rosszabbul teljesít kritikus helyzetben, mint a nyugat-európaiak, mondjuk britek?


Olyan kritikus helyzetekre gondolok, amikor minden mindegy alapon lehet próbálkozni, mert már nagyon veszettnek látszik egy ügy. Ilyenkor mintha jobbak lennének a nyugatiak.


Focimeccsen is a 92. percben, amikor vesztésre állnak, a magyarok leblokkolnak, nincsenek olyan merész terveik, amik nagy kockázatúak, de valami lelemény van benne, ami az esetek 99%-ban nem jönne be, de olyankor már érdemes azt is megpróbálni. Ilyen helyzetekben a borúlátó magyarok inkább elfogadják a sorsukat, mintha csak a rossz kimenetelekkel számolnának, mintha bele se gondolnának azokba az esetekbe, hogy hogyan lehet szerencséjük és ha szerencséjük lesz, akkor arra hogyan kell jól reagálni, hanem ehelyett csak azt nézik, hogy mi tudja elrontani, vagy ki tudja őket elgáncsolni. Mintha a 92. percben is arra játszanának, hogy ne kapjanak gólt, ahelyett, hogy szerencsés gólokon törnék a fejüket. Ötlettelenül, teóriák, szerencsés esetek nélkül a fejükben játszanak.


2015. nov. 17. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk a magyar foci alapján megítélni a magyar embert...no komment :D


Nézd meg inkább az egyetemeket. Ott általános dolog hogy mindent az utolsó pillanatra halogatnak az emberek, maga a rendszer is kb erre van kitalálva, és rövid idő alatt stresszhelyzetben készülnek ezerrel leadásokra, vizsgákra. Vagy az építőiparban is ez megy, halad a munka szép lassan, aztán mikor már érik a kötbér, akkor kézzel lábbal dolgozik mindenki hogy kész legyenek.


Ez nem gondolkodásbeli különbség, nemzettől függetlenül van aki nem képes teljesíteni ha vesztett pozícióban van és feladja a harcot anélkül hogy beleadna 110%-ot.

2015. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A focimeccs a hasonlat, a hasonlat arról szól, amit megfigyeltem. Valamennyire logikus, hogy elgáncsolni akarod az ötletet és nem meglátni benne az 1% jót, erről is szól a kérdésem. Attól, hogy az egyetemeken és az építőiparban az utolsó pillanatra halogatják a munkát, még nem azt jelenti, hogy jól teljesítenek. Érdemes volna összehasonlítani nyugati egyetemekkel meg építkezésekkel a magyarországit, hogy melyik teljesít jobban. Egy újabb kapcsolódási pont a kérdésem és a á válaszod között, hogy csakis úgy értelmezed a kérdésem, hogy nem lehetne-e a 10 millió ember körül olyat találni, akire nem igaz, mert akkor nem igaz az egész nemzetre sem, ahelyett, hogy mondjuk 60%-os korrelációt találnál és azt mondanád, hogy 60%-ára a magyaroknak igaz, amit írtam, vagy akár 1%-ra. Mert akkor leírhatnád, hogy melyik 1%-ra igaz, de mivel nem gondolsz bele a szerencsés esetekbe, így inkább gáncsolsz, mintsem építkeznél.
2015. nov. 17. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:

"A focimeccs a hasonlat, a hasonlat arról szól, amit megfigyeltem."

Ettől még rossz példa.


"Valamennyire logikus, hogy elgáncsolni akarod az ötletet és nem meglátni benne az 1% jót"

Hol van ebben a kérdésben ÖTLET? Ez max egyéni megfigyelés.


"leírhatnád, hogy melyik 1%-ra igaz, de mivel nem gondolsz bele a szerencsés esetekbe, így inkább gáncsolsz, mintsem építkeznél"

Ennyi f..szságot összehordani, komolyan. A kijelentésedben az áll hogy az "átlag magyar", holott az átlag magyar nem ilyen, de még csak nem is nemzethez köthető dologról beszélünk. Innentől nincs miről beszélni.

2015. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

""A focimeccs a hasonlat, a hasonlat arról szól, amit megfigyeltem."

Ettől még rossz példa. "


A hasonlat és a példa között az a különbség, ami a 90 percnyi foci és a 2 perc hosszabbítás között.



""Valamennyire logikus, hogy elgáncsolni akarod az ötletet és nem meglátni benne az 1% jót"

Hol van ebben a kérdésben ÖTLET? Ez max egyéni megfigyelés.

A 2 perc hosszabbításban kellenek az ötletek és az egyéni megfigyelések, a 90 percnyi fociban elég a betanult, kiszámítható játékot játszani."



""leírhatnád, hogy melyik 1%-ra igaz, de mivel nem gondolsz bele a szerencsés esetekbe, így inkább gáncsolsz, mintsem építkeznél"

Ennyi f..szságot összehordani, komolyan. A kijelentésedben az áll hogy az "átlag magyar", holott az átlag magyar nem ilyen, de még csak nem is nemzethez köthető dologról beszélünk. Innentől nincs miről beszélni."


Érdekes lenne tudni, hogy gondolod-e, hogy te most kritikus, vesztésre álló, úgynevezett 2 perc hosszabbításban vagy ellenem, vagy arra gondolsz, hogy ez még a 90 perc, ad absurdum te állsz győzelemre?

2015. nov. 17. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A magyar nemzet alapból pesszimista, szerintem ezért nem merünk kockáztatni az élet semmilyen területén, mert úgy gondoljuk, hogy úgysem fog sikerülni. A nyugati embereket meg úgy nevelik, hogy akkor tudsz sikereket elérni az életben, ha kockáztatsz, megpróbálsz magasabbra törni, és ezért bártabbak, mint mi.
2015. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!