Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kellenek ezek a papírok...

Miért kellenek ezek a papírok a nyugdíjhoz?

Figyelt kérdés

Szeretném összeszámoltatni a ledolgozott éveimet, és ehhez be kell nyújtanom pl. a legmagasabb iskolai végzettséget igazoló bizonyítványt, amit nappali tagozaton szereztem.

Mért nem mindegy, hogy jártam-e iskolába és hova a 40 év ledolgozott időt ez nem befolyásolja, a 40 évbe nem számít bele!

Kérik még a gyerekek születési anyakönyvi kivonatát! Minek?

Befolyásolja a nyugdíjat, hogy gyereket szültem?

Esetleg hányat neveltem fel, de az sem befolyásolja a nyugdíjat.

A gyesen töltött időt beszámítják a 40 évbe, de ezt nem a születési anyakönyvi kivonattal igazolom.

Mért kell ilyen semmit sem befolyásoló papaírok után futkozni? És mi van ha nem sikerül valamennyit beszereznem?


2015. okt. 27. 08:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt a statisztikákhoz.

Másrészt amíg nappalin tanultál, addig nem dolgoztál, teljes munkaidőben, tehát az az időszak is kiesik.

A gyest a gyerek születésétől számolják, tehát azzal igazolod, hogy mikortól voltál otthon a gyerekkel.

2015. okt. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, de: az számít mikor kezdtem el dolgozni, hogy előtte mit csináltam, az nem számít.

Lehet 1 évig kórházban, szanatóriumban voltam, lehet semmit nem csináltam, persze lehet, hogy tanultam, de ez a nyugdíjat nem befolyásolja, csak a ledolgozott évek számítanak.

Az, hogy gyerekem született, nem bizonyítja, hogy gyesen is voltam, főleg nem azt, hogy mennyi ideig.

2015. okt. 27. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!