Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez létezhet? Nos ez nem lehet...

Ez létezhet? Nos ez nem lehet valami átverés, de lényegében mi a legrosszabb ami történhet? Megadjam a címemet meg a paypalomat?

Figyelt kérdés
Fezladtam egy apróhirdetésben a bútoraimat.Egyszer csak jön egy sms egy olyan számról ami már bent volt a telefonomban, méghozzá egyik alkalmazás küldött megerősítő kódot. Az üzenetben az állt, hogy a bútoraidat szeretném megvásárolni, légyszi írj az email címemre, és ott volt egy mail cím. Írtam neki. Kért fotókat, és árat usadollárban. Visszaírt, hogy kell neki és írjam meg a paypal azonosítómat, és a pontos végösszeget, és a lakcímemet, mert ideküldi a a futárszolgálatot és elshippingeli (nem tudom hova).Mégcsak azt sem tudom honnan írt, de tuti hogy másik földrészről mert éjjel írt angolul.

2015. okt. 2. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor adtam el a motorbicigliket akkor kaptam ilyen jellegű mailokat a lenyeg az amit kideritettem, hogy a paypallon vissza tudja venni a penzt es a büdös eletbe ki nem derited ki volt az persze a cuccaidat elhordja ... Ennyit sikerült kideritenem anno, ilyenre ne is valaszolj mert csak atveres
2015. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem nigériai véletlenül? Helyesírási hiba van az angoljában?

Egyébként 99% hogy átverés. Vagy fizetés nélkül akarnak hozzájutni a bútorokhoz, vagy valami nagyon értékes darabod van, amiről te sem tudod hogy az.

Minek rendelne valaki külföldre használt bútort? :D Amikor ott ingyen se viszik el a használtat.

2015. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha közvetlen paypalodra utal, nem aukciós oldalon keresztül, akkor egyébként nincs lehetősége chargebackelni.
2015. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mond, hogy rendben, küldheti a pénzt.

Ha nem a lakcímed a paypal jelszód akkor nem húzhat ebből semmi hasznot.

2015. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak sima bútorok nem olyan értékesek viszont szep újak.

A PayPal direkt arra lett kitalálva hogy biztonságos legyen és ne kelljen banki adatokat megadni másoknak.

1# visszavetheti a pénzt? Akkor te is kaptál ilyen megkeresést? Akkor viszont még gyanúsabb. Gondolom halásszák a naivakat. De akkor sem ertem hogyan tudna itt átverni.

2015. okt. 2. 22:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok ezt hallottam, de nemtudom, hogy hogyan működik az egesz paypall mivel nekem nincs fiokom, de amugy csak valami atveres lesz igy is ugy is
2015. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

vannak trukkok amivel ki lehet deriteni, hogy mi az email kuldojenek az ip cime, ami alapjan az orszagot legalabb be lehet hatarolni

lefogadom hogy Nigeria


Ne add meg a cimedet es a Paypal emailedet se!!!


El nem tudod kepzelni milyen okos/ugyes trukkoket tudnak. Most nem akarok belemenni a reszletekbe, eleg ha elhiszed nekunk, hogy ez nem biztonsagos.


Ne kerd, hogy megmagyarazzuk miert nincs ebben semmi riziko, mert sokkal tobb a riziko mint hinned, csak nekem nincs idom ezeket most leirni.


Jot akarunk, hidd el!!! Ne akarj direkt aldozatul esni egy csunya atveresnek!!! Ne foglalkozz vele!!!!!!!

2015. okt. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én azért kíváncsi lennék mi lenne ha válaszolnék, bár nem válaszoltam neki, gyanús ez így ahogy van. Nem tudom mi a legrosszabb ami történhet, szerintem csak az hogy mondja hogy ő elküldte a pénzt vagy majd küldi, én meg küldjem a bútoraimat, esetleg a shippinget is velem fizettetné ki.

Tényleg kíváncsi vagyok, ha lesz időd azért fejtsd ki, ez másnak is tanulságos, bár aki naiv annak meg fel sem merül ez a kérdés.

2015. okt. 6. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok trukkot ismernek. Legutobb a haverom egy ekszert arult. Nigeriai uriember azonnal megtalalta, termeszetesen sokkal tobbet igert erte, mint amennyi a hirdetesben szerepelt. Haverom kivancsi volt mint te es amolyan mit veszithetnek alapon elkezdett vele beszelgetni (emailben).

Amikor lezsiroztak hogy mennyi az annyi, a haver kapott egy emailt, ami a Paypaltol jott, legalabbis o szentul azt hitte, ami igazolta, hgy a penz a szamlajara erkezett. Ha olyan buta mint a sokezer masik aki aldozatul esik, akkor rohan a postara feladni a cuccot.

Persze mellesleg megjegyeztem neki, hogy azert a Paypalba is be kene jelentkezni, hogy ott mi ujsag. Termeszetesen az egyenleg nulla.

Mikor a gep ele ultem es megvizsgaltam a feltetelezett Paypal emailt, kiderult, hogy hamis, de egy lajikus latja a logot meg a penzt es mar be is dolt. Amugy az email cime, amirol kuldtek a Paypalos levelet, valami@paypal.com volt feltuntetve, de ha tudod mit kell nezni, akkor latni fogod, hogy bizony az nem @paypal.com csak ugy nez ki...

Termeszetesen az uriember utana fenyegetozni kezdett, meg az FBI-t is ide rangatta, de amikor atkuldtem neki az en FBI-os igazolvanyomat, tobbet nem jelentkezett. Amugy ezt kuldtem neki: [link]


Weboldalakat is olyan pontossaggal kepesek hamisitani, hogy atlagember sosem jon ra, hogy nem az igazi bankjanak az oldalan lep be a netbankba, hanem valami kamu oldalon, ahol mar meg is szereztek a belepesi adatokat es mar szippantjak is le a zsozsot.


Tovabba: a Paypalnal lehet olyat csinalni, hogy a penzt visszahivod, meg akkor is ha "friend/family" kuldesi opciot valasztasz. Hianyzik az neked, hogy vigan varod a futart, mert a Paypal egyenlegeden tenyleg ott van a penz, es miutan a butortol megszabaditottak, a Paypal kuld egy emailt, hogy bocsi de a kuldo visszakerte a penzt es ezert meg azert visszaadtuk neki?


Csak felesleges fejfajasnak teszed ki magad a kivancsisagoddal!

2015. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!