Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért isteníti mindenki most...

Miért isteníti mindenki most a rendőröket?

Figyelt kérdés
Mióta lezártuk a határokat és a magyar rendőrök nem engedik be a migránsokat mindenki dicsőíti a rendőröket, amikor meg valami olyan dolgot kell csináljanak, ami nem tetszik nekik, akkor meg elhordják őket mindennek. Pl. a jobbikos tüntetéseken, a melegfelvonulásokon meg a focimeccseken is ugyanezek a rendőrök voltak és ugyanígy parancsot teljesítettek. Viszont akkor közellenségek voltak, most meg hősök. Most is csak parancsot teljesítenek, jó nyílván ők sem szeretnék, hogy bevándorlók jöjjenek az országba, de a magánvéleményük nem érdekel senkit. Melegfelvonuláson is hiába ítéli el az egészet, akkor is meg kell védenie a melegeket az ellentüntetőktől, mert ez a parancs. Ha most azt a parancsot kapnák, hogy engedjenek be mindenkit, akkor beengednének, most akkor innentől kezdve tróger lenne az összes rendőr? Én nem azt mondom, hogy most érdemelnének kevesebb tiszteletet, hanem a focimeccseken és melegfelvonulásokon többet.
2015. okt. 1. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
talán azért,mert most a te seggedet védik,meg mindenkiét,hogy ne lepjenek el minket mindenféle emberek,akiknek ismeretlen a személyazonosságuk,és a korábbi tevékenységeik.Ezek a rendőrök nem határőrök,mert azok már nincsenek külön az összeolvadás óta,ettől függetlenül hetekig sokszor embertelen körülmények között étlen-szomjan állnak,gyalogolnak a kerítés mellett.Az egészségügyi veszélyekről nem is beszélve,mert lehet,hogy ők konkrétan nem betegek,de hordozók,és az európai ember meg könnyebben elkapja,amit ők nem.Most lehet azt mondani,hogy ezt vállalták,de szerintem ez nem ilyen egyszerűen ezzel a témával kapcsolatban csak azt tudom mondani,hogy aki nem volt ilyen helyzetben,az ne okoskodjon a fotelből.És nem tudom mi lesz,ha tél lesz...
2015. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazad van, bár én pont fordítva látom, mint ahogy a leírásodban szereplő emberek: Mikor egy-egy focimeccsel egy időben, melóból tartottam haza (20 éves lány vagyok, nem éppen erős testalkattal...), és konkrétan a rendőrök jelenléte miatt nem verték szét a villamost a csalódott szurkolók, na én akkor tartottam őket hősnek. (megjegyzem amúgy semmi bajom a focival vagy a fociszurkolókkal - csak picit ijesztő, amikor egyedül utazol este, és 60 illuminált férfi úgy méreget, mint egy darab húst)

A jelenlegi helyzetben is inkább azért tartom őket hősnek, mert például volt olyan, aki a saját pénzén vásárolt ennivalót és játékot egy migráns kisgyereknek - szerintem ez óriási emberi nagyságra vall. Plusz érdekesség, hogy egy ismerősöm teljesített szolgálatot a határnál, és egyáltalán nincs rossz véleménnyel a migránsokról. Azt mondta, egy-két hőzöngő idióta van, ők rendre fiatal férfiak, a családosok, vagy párok általában nyugodtan várnak: az ő véleménye szerint az egyedül érkező férfiakat kellene visszafordítani (más kérdés, hogy "miért nem harcol a hazájáért", de bevallom férfiasan, hogy ha itt bombáznának idióták, én is bäsznek harcolni velük... egy életem van)


Bocs az off topikért, de a kérdésedből az jött le, hogy főleg véleményt vársz.

De hogy válaszoljak is: az emberek azonosulnak egy-egy üggyel. A jobbikos tüntetésekkel a hangadó emberek tudtak azonosulni (meg a nem hangadók is; Feri bácsit azért nem lehet az ország kedvencének nevezni...), a focimeccsekkel szintén, így a tüntetés "jó", a rendőrök pedig ennek a jónak az elrontói. A migránskérdés kormányzati politikájával is tudnak azonosulni (menj végig bármelyik utcán, és nézd meg, mennyi "halál a bevándorlókra", meg "lőjj egy szar migránst" firka van), így a bevándorlók kint tartása is "jó", és a rendőrök ennek a jónak a támogatói. (Plusz példa: ha megbüntet a rendőr mert 70-nel mentem lakott területen, akkor nyilván nem isteníteni fogom a hősies cselekedetét, pedig, ha belegondolok, azzal, hogy engem pénzbírsággal ösztönöz a szabályok betartására, szintén életeket ment.

Röviden: mert az emberek lusták használni az agyukat.

2015. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

" hetekig sokszor embertelen körülmények között étlen-szomjan állnak,gyalogolnak a kerítés mellett"


A 2006-os TV székház ostromnál is több mint 24 órákat voltak fent, több napig távol a családtól ugyanígy parancsot teljesítve, de akkor ávósok voltak, meg párnak betörték a fejét a nagy magyar hazafiak. Értem én, hogy akkor úgymond a Fletót védték, most meg az országot, de ez így elég nagy képmutatás. Akkor rohadt tróger ávós most meg hős...

2015. okt. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!