Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Helytálló az alábbi két...

Helytálló az alábbi két testbeszédbeli megállapítás?

Figyelt kérdés

1. Emberünknek felteszünk egy konkrét kérdést és ő a ,,gondolkodási idő alatt'' balra néz, ezáltal igazat mond?


2. - || - jobbra néz, ezáltal hazudik?


Régen láttam egy előadásbeli részletet, abban volt ez benne. A magyarázat valami olyasmi volt h ha hazudik az agyának azt a felét használja ami a kreatív/képzelt dolgokért felel(ez volt talán a jobb agyféltek(?)), és ezért néz jobbra.

Ellenkező esetben pedig a másik agyfélteket használja, ami a racionális, konkrét dolgokért felel, és ezért néz balra.


2015. szept. 17. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mondható "helytállónak", mivel a testbeszédre vonatkozó megállapítások többnyire nagyon-nagyon általánossított dolgok, nem törvényszerűek.
2015. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek #1el.


Meg színészeknek nagyon jónak találom, mert kifejezheti vele.


totál nem hiszek benne.


Hajcsavarásra is tuti van valami hülye magyarázata. Én meg folyton tekerem, így születtem. :D Oviban egyszerűbb volt, mert volt vagy 5 centis :)))) Nem fejez ki semmit, nem csinálom semmi különös állapotban, hanem áltlaában....

2015. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként én pont úgy tudom, hogyha balra néz az illető, akkor hazudik...:)
2015. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem igazán helytálló.

Sajnos már nem találtam meg a videó gyűjteményt ahol, hazugság felismerő képességet lehetet tesztelni az egyik lány folyamatosan (neki) balra nézve hazudott, mint a vízfolyás, míg bőven voltak jobbra néző igaz mondók. Egyszer ha megtalálom majd belinkelem, mert tanulságos és egyben megmutatja a dolog veszélyességét is.


Először is tisztázzuk, ennek az elméletnek a hívei így gondolják: A megfigyelőnek balra a megfigyelthez képest jobbra.


Azt is elmondom miért, mert önmagához képest jobbra tehát a test jobboldala felé nézve általában jobbra fel vizuális képalkotás, jobbra oldalra auditív létrehozás. A koncepció pedig az, hogy ha például vizuális emlékezésre van szükség és valaki közben vizuálisan képet alkot, akkor több esély van arra hogy hazudik.


A dolog szépséghibája az, hogy a szemmozgások, nem feltétlenül mindenkinél ugyanazt a kognitív funkciót jelentik. Tehát előtte ki kell deríteni, hogy mely funkciókhoz milyen szemmozgásokat használ valaki. Van egy leírás a 80%-ban gyakori irányokra.


Ekkor azonban még csak azt tudod meg, hogy valószínűleg x éppen képet vagy hangot alkot, de azt nem hogy miért.


Amikor neked például el mondja valaki vagy elolvasod hogy a hazug ember x irányba néz, akkor egy érdekes dolog fog történni. Elkezded tudatosan figyelni. Ugye itt van mindjárt amit a 3-as mond, én ezt egy üzleti trénertől halottam, hogy a hazug ember balra néz és ez 80%-ban működik. –Hát nagyon nem, mert egy, nekünk balra neki jobbra és nem hazudik, hanem alkot és nem emlékezik és ez igaz 80%-ban.


Most ha ez az ember kihív egy festőt, elmondja mit szeretne milyen színbe, majd felteszi azt a rendkívül ravasz kérdést: De ugye jól fog kinézni, magukra bízhatom a munkát ? Akkor a festő lehet hogy elképzeli, hogy milyen lesz miután elvégezték a munkát és lehet pont hősünknek balra néz közben de nem hazudik. Míg eme remek üzletember 80%-eséllyel biztos lesz abban hogy hazudott.


Valójában a szemkontktus és ezek a szemmozgások egy jóval komplexebb rendszer részei, amit a legtöbb ember tudatalattija jól olvass.

Ha ezt ilyen fél információkra alapozva rábízod a tudatodra, akkor egyrészt a tudatban csak egy gondolat lehet jelen. Azaz vagy feleslegesen lefoglalod, vagy nem tudsz arra figyelni amire kéne. Másrészt javarészt elveszed a tudatalattitól a feladatot, amelyik meg sokkal jobb benne.


A szemmozgások valójában a neurodiverzív szinkron rendszer részei. Amikor te a barátodnak elmondod, hogy zöld színűre festetted a szobád, ha a barát jobbra és felfele néz, akkor a tudatalattid már tudja (korábbról) hogy ő valójában éppen a szobád képzeli el zöld színben.

Ám ezzel jelzi számodra, hogy még életben van, nem aludt el, figyel rád, a kommunikáció része és megértette amit mondtál éppen elképzeli azt. - Lead egy szinkron jelet.


Na most amikor legközelebb ennek a barátnak mondasz valami vizuális solgot és ezúttal mondjuk folyamatosan balra lefele néz vagy maga elé bámul, akkor tudud, hogy éppen csak a teste van ott. Hiszen már a tudatalatti tudja, hogy vizuális tartalomra a barát általában hogyan szinkronizál, hogyan dolgozza fel az információt. Tehát valahogy tudat alatt tudod, hogy az ő agya éppen nem azzal foglalkozik amiről rizsázol és ilyenkor ösztönösen megkérdezed : Itt vagy ? Figyelsz te rám ?


Tegyük fel azt mondtad a barátodnak, hogy kékre festetted a szobád, ő neked balra, neki jobbra néz és azt mondja : Hú az klassz. Akkor ő nem feltétlenül hazudik, hanem elképzelte, de ettől függetlenül amit utána mond lehet igaz vagy hamis.


Ahhoz hogy ezt hazugság vizsgálatra használd, ahhoz tehát ki kell derítened az adott személy szemmozgásaihoz tartozó funkciókat és olyan helyzetet kell hogy teremts, amelyben egy-egy funkció használata a hazugságot jelentheti. –És még akkor sem biztos.

2015. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!