Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A társaság mennyire változtath...

Aliz2003 kérdése:

A társaság mennyire változtathatja meg az embert, vagy mennyire igyekezhet valaki "beilleszkedni" valahova?

Figyelt kérdés

Gólyatábor óta a húgom furán viselkedik, az előtt sokat beszéltünk vidámabb volt élénkebb stb..

Mostanra pedig hazajön csak bezárkózik a szobájába és ott van egész nap. Sőt mi több, bár lehet ez csak az én paranoiám még bántja is magát. Nem beszél róla, hiába kérdezem, de ilyen apró jelek vannak, mint zuhanyzás után reszket, a víz teljesen hidegre volt állítva, a fésűjében nagyobb csomókban van a haja, szerintem tépi. ÉS egyszer egyszer amikor olyan mozdulatot tesz és a ruha itt-ott nem takarja kék zöld foltok vannak rajta.

Tényleg bánthatja magát vagy csak én vagyok dilis? Mit tegyek vele?



2015. szept. 1. 20:18
 1/6 anonim válasza:
beszélj vele
2015. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia! :)

Nos szerintem a társaság nagyban befolyásolhatja valakinek a viselkedését, tulajdonságait. pl. lehet hogy valakit jónak nevelnek a szülei csak rossz társaságba kerül és elkezd cigizni, drogozni stb. Persze aki gondolkodik az tudja mi a jó és a rossz. De ezt csak felhoztam példának hogy lehetnek rossz és jó hatásai egyaránt, ez a társaságtól függ. Lehet hogy mivel gólyatábor ezért "szívatták" szegényt vagy valami ilyesmire tudok most gondolni, ami nagyon rosszul esett neki vagy valami lelkileg megérintette, akármi, de persze lehet tévedek csak segíteni próbálok. :)

Szerintem kérdezd meg tőle hogy nincs-e valami baja, nem-e bántja valami mert sokkal nagyobb életkedve volt a tábor előtt, viszont továbbra is tartsd szemmel hátha javul vagy valami, esetleg hívd el sétálni hátha jót tesz neki vagy akármi. Az is egy megoldás ha magára hagyod és egyedül kiheveri mert ilyen is van hogy valaki ilyenkor magányra vágyik de ha bántja magát szerintem inkább törődést igényel, esetleg vegyél egy csokit és mondd hogy elfeleznéd vele vagy csinálj bármit amivel úgy érzed javíthatsz a helyzeten! Na hajrá! :)

2015. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, elképzelhető, hogy valóban bántja magát. Én is így jártam anno gimisként, az első nap kinézett magának az új osztály és máshogy nem tudtam levezetni a feszültséget...
2015. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hiába, azt mondja, hogy minden oké, vagy hogy hülye vagyok és bevonul a szobájába.
2015. szept. 1. 20:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyan hülye látszik rajta hogy sírt de csak bezárkózik. Mit kéne vele csinálnom?
2015. szept. 1. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Kopogj be a szobába, ülj le melle az ágyra vele szembe és be hagyd addig békén addig nem mondja meg mi van. Mondd neki, hogy a bátyja/nővére vagy, benned megbízhat, nem mondod el senkinek, próbálod őt támogatni, segiteni, akarmi vam szóljon, mert te vagy a nagyobb tesó. :)

Győzd meg és el fogja mondani. mobdd, hogy nagyon aggódsz érte, öleld meg. Igyatok meg egy sört.

Ezek után jobb lesz. Sok sikert!

2015. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!