Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek, hogy az univerzumb...

Ti hisztek, hogy az univerzumban máshol is van élet?

Figyelt kérdés

Én pl. hiszek és tudományosan meg is tudom érvelni, hogy miért!


A világegyetemben becslések szerint 100-800 milliárd galaxis található. Egy tipikus galaxisban tízmillió és ezermilliárd közötti számú csillag található. Ha kiszámolod, akkor körülbelül 1000000 és 8000000 közötti csillag van az univerzumunkban (bár folyamatosan tágul), ami azt jelenti, hogy minden 1 milliomodikon van élet, akkor is 1000000 és 8000000 közötti ilyen hely van. Viszont nem emberekre gondolok más bolygókon, hiszen az ember (homo sapiens) a Föld nevű bolygón kialakult élőlény, és a homo sapiens történetének 80-100 ezer éve alatt még senki nem került a Holdnál messzebbre, nemhogy egy másik bolygóra az Univerzum egy távoli pontján. Többé-kevésbé intelligens lények (sőt, nálunk sokkal, de sokkal okosabb teremtmények) csaknem 100% bizonyossággal élnek.



2015. jún. 4. 13:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10válsz9ló.

A bőrszinek attol függnek az ősöktöl és hol éltek a FÖLDÖN

2015. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
akkor a japók sokat nézegették az eget, mert a nap kisütötte a szemüket:D amúgy 9. szerinted azokat az idegenek akiket te gondolsz hogy lehet idetelepítettek, azokat ki telepítette oda ahova? :D
2015. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azért azt, hogy minden milliomodik bolygón lehetséges _talán_ élete valamely kedvezőbb szakában valamilyen élet kialakulása, ne tévesszük össze azzal, hogy ki is alakul! A legegyszerűbb működőképes egysejtű is rettentő komplex szerkezet, rengeteg irdatlanul valószínűtlen dolognak kell stimmelnie, mire valahogy összejön valami életképes, és még reprodukcióra is képes tök véletlenül, majd elterjed inkább ahelyett, hogy kihalna a fura körülmények között, és további differenciálódással tök véletlenül számtalan, egyre komplexebb valami jön létre, amik különböző stratégiákkal fennmaradnak, de mégis véges életűek maradnak, és nem nyomja el a teljes élővilágot vagy egy-egy szegmensét nagyon egyik se... Sok, furábbnál furább véletlen áll mögöttünk is. Hajlok arra, hogy ne fogadjam el az evolúciós elméletet, és inkább maradok a nyitva hagyott kérdéseimmel: valami alkotott minket, esetleg az első, tényleges (a mienknél sokkal egyszerűbb és simább) evolúcióval létrejött, leginkább logikus, gépszerű elméjű lények kísérletei vagyunk, ami önműködően keres számukra utat az önfejlesztés járhatóbb irányaiba? Vagy persze az eleinte csak logikus észjárású lények bármelyik későbbi kiadásáé, ami már beépített ezt-azt, mert valljuk be: gyönyörű ez a bolygó, akárhogyan is nézzük.
2015. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
egyértelmüenm van élet már csak a nagy számok törvény miatt is... "az univerzumba"? a mi univerzumunkba (mer ugye nem vsak ez van)
2015. jún. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Leírom úgy, hogy bárki értse: ha van egy bolygód, ahol évmilliárdokig ideális körülmények vannak a létrejöttére, akkor se valószínű, hogy létrejön. Ha van milliárdnyi ilyen bolygód, akkor már lehetséges, hogy kialakul az élet.


Attól, hogy létrejön valami élő, semmi nem történik igazából: képesnek kell lennie reprodukcióra, vagy amint megsemmisül, vége az életnek ugye. És bonyolult kis szerkezetek ezek, ehhez képest is jelentős komplexitás-növekedéssel jár a reprodukciós rendszer megfelelően hibatűrő létrejötte.


Minél tovább kutatja valaki, annál inkább nyilvánvaló lesz előtte, hogy ilyen precíz és összetett szerkezeteket nem fújkál össze a szél. Kevesebb meg egyszerűen nem elég a fennmaradáshoz, a működéshez.


És hódítania kell, aztán rengeteg igen valószínűtlen mutációval kell differenciálódnia. Ha ezt is hozzávesszük az esélylatolgatáshoz, tényleg ott tartunk, hogy kevésbé lepődnénk meg azon, hogy valaki fejlesztette az élővilágunkat, mint azon, hogy újabb és újabb, teljesen valószínűtlen átalakulások mentek végbe. Szép érv az, hogy rengeteg idő volt rá, mégse láttunk sehol az élővilágunkon kívül a sejthez hasonlóan összetett működésű "gépeket" maguktól létrejönni. Értem én, hogy abban a méretben kellene vizsgálódnunk, és nem jutottak a szondáink messzire még, de értitek: a lófej-ködnél bonyolultabbat nem is várhatunk. Itt pedig csak a bőrödön súlyosabb nyüzsgés van, mint bármelyik sci-fiben, és ezeknek a közös őse csak úgy lett, és a változások is csak úgy besikerültek mindig, még akkor is, ha semmi közük az életképességhez. Apropó életképesség: hogy lehet, hogy nem lett hosszabb életű egyik faj sem? Tényleg lehetetlen volna jóval tovább fenntartani ezeket a működéseket? Miért??


Még ebből se nehéz azt gyanítani, hogy épp így lett kitalálva.

2015. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szemben azzal, amit az utolsó állít, a legújabb kutatások szerint az élet létrejötte nem egymástól független rendkívül csekély valószínűségű események láncolata, hanem a megfelelő körülmények együttállása esetén elkerülhetetlen szükségszerűség.


Ez egyelőre csak egy elmélet, ami nem bizonyított, de maximálisan egyetértek azzal, hogy ez az az irány, amerre a választ keresni érdemes.


[link]

2015. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Elég halvány elgondolás, de azért egyértelműen kutatásra érdemes terület.
2015. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!