Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kizárólag a genetikailag...

Ha kizárólag a genetikailag jó adottságokkal bíró embereket engednénk szaporodni, akkor kialakulhatna egy genetikai hibáktól mentes állomány?

Figyelt kérdés
Tudom talán ez egy kissé morbid, etikátlan kérdés, de érdekelne erről mások véleménye. Annyi betegség van, amit átörökítünk. Persze mindenkiben benne van a vágy az utódnemzésre, és ez alapvető jog is, de ha a betegségre hajlamos, vagy túlsúlyos, vagy szimplán alkati problémákkal küzdő embereket nem engednénk szaporodni, hanem csak a jó adottságú és szép arcvonásokkal megáldottakat, akkor kialakulhatna-e idővel egy genetikailag "tökéletes" állomány? Azaz senki nem lenne túlsúlyos, betegségre hajlamos és mindenkinek szép arcvonásai lennének. Mit gondoltok erről?

2015. máj. 27. 12:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10-es! Ismerem a családot, mint azt írtam. Az anya is próbálkozott már mindennel, a 2 gyerek is, nem kocsival járnak, nem zabálnak összevissza, mégis ilyenek.
2015. máj. 27. 12:37
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, mert a hibákért szinte a kezdetekhez vissza lehetne nyúlni. Ha megnézed az állatvilágot, köztük még fel lehet fedezni hibátlanul szaporodó fajokat, főleg olyanoknál, amikbe nem nyúlt bele emberi kéz. Épp ezért a tenyészett kutyákat nem tartom jó példának. Inkább jobb példa a cápa, bálna, vagy az oroszlán. Ha nagy ritkán mégis születik hibás utód, elhagyják. Bár a genetika tudománya egyre magasabb szinten van, mégis gyerek cipőben, mert amíg fogalmuk sincs, hogy miért alakul ki a rákos sejt és miért olyan nehéz elpusztítani, addig felesleges erről ábrándozni. A probléma a civilizáltságunkban rejlik, és részben az érzelmi alapon működő kiválasztásban. Hogy mi a tökéletes, az az ember számára szubjektív is. És itt nagyon fontos megemlítenem a "szép" arcvonást is. Mert szerencsére az emberiség olyan színes és annyira különböző népcsoportoktól függően, hogy mindenkinek más a szép.

Hogy részrehajló legyek: Én pl. magamat genetikailag viszonylag jó tulajdonságokkal megáldottnak érzem.

39 éves vagyok és jók a fogaim, nem őszülök, nem hízok bármennyit ezek, és soha nem kap el az éppen aktuális vírus, ami egyébként végig söpör az egész országon.

Viszont szerintem kicsit nagy az orrom és két nagybátyám is érrendszeri betegség következtében halt meg, de rákos nem volt a családban. Akkor most mi legyen velem? Érdemes szaporodnom? Sok betegség civilizációs betegség, van aki pedig utálja a kicsi orrot. :-)

Az életmódunkból kifolyólag és a gondolkodásunkból kifolyólag soha nem lehet megvalósítani, mert az ember az ember, aki nem csak ösztönből cselekszik. Ez csak akkor lenne lehetséges, ha kizárólag az ösztönökre kezdenénk hagyatkozni, de ez már lehetetlen.

2015. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Genetikailag 3 féle testalkat, illetve ezek változata létezik. Endomorf, mezomorf, ektomorf. Az Endomorf emberek alapból kicsit erősebb testalkatúak és sokkal hajlamosabbak a hízásra mint a többiek.


Az egyik: Adott korokban adott szépségideálok vannak. Ugyanezek a nők amikor a buja Vénuszokat egy szál falevéllel ábrázolták a legszexisebb nők között lehettek volna. Akkor az volt a szép. A szépség fogalma ugyanis változik. Az egyén életében életkoronként, az emberiségében meg pár évtizedenként (illetve a társadalmi berendezkedés alakulása, életmód, stb. szerint).


A másik: Hacsak nincs pajzsmirígy vagy más betegségük bizony a kaján múlik. A 163 cm-emmel jelenleg a testépítős diétát követem. Hidd el, majdnem elsírtam magam amikor rájöttem, hogy egy szem, öklöm nagyságú krumplit ehetek egész nap a husik mellé, valamint egy adag sovány túrót. Igaz, fogytam is.. a terhes kismama kinézetből sikerült lefogynom. Nem könnyű.. sőt mi több nagyon nehéz, de bizony, ha nincs betegség akkor CSAK kaján és testmozgáson múlik még egy endomorfnál is. Természetesen egy endomorf nem lesz csontsovány ami nem is baj, mert az sem egészséges.

2015. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jaj, ez a "mindent mgteszek, mégsem fogyok" mizéria, ezt nagyon jól ismerem. Anyám és két nővérem is ezt szajkózza, szerintem ők maguk is komolyan elhiszik. Nincs olyan, hogy valaki kevesebbet eszik, mint amennyi az alapanyagcseréje és nem fogy, ez képtelenség, akkor előbb halna éhen, mint hogy lefogyjon és ilyen NINCS. Lehet, hogy te.. azaz khm... az általad ismert család nem eszik sokat másokhoz képest és valamennyit még mozognak is, de nyilvánvalóan többet esznek és kevesebbet mozognak a SZÁMUKRA szükségesnél. Az egyik híres, ám igen bunkó személyi edző mondogatja folyton (és az első felháborodás után kénytelen vagy igazat adni neki) hogy a koncentrációs táborokban egyetlen elhízott ember sem volt... durva egy kiszólás, de gondold végig, hogy mire akar ezzel utalni.
2015. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Gattaca - Jó film volt....
2015. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Pont a genetikai sokszínűség a véletlenszerű szaporodás véd meg a kórokozóktól. Egy genetikailag mesterségesen egységesített egyenkinézetű fajt az első mutáns vírus kiírtaná.
2015. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Éppenséggel a túlsúly utal egészséges genetikára, őseink ugyanis kb. 4000 kalória ételt fogyasztottak mindennap (a természeti népek ma is kb. ennyit esznek), és bár a java részét az állandó mozgás révén ennek elégették, minden felesleget azonnal elraktároztak zsír formájában. Csak így volt lehetőségük a túlélésre ugyanis.


Azok a mai emberek, akiknek vagy nincs étvágyuk, és ezért keveset esznek, vagy pedig hiába esznek akármennyit, nem képesek meghízni, valójában silányabbak genetikailag, és kevésbé állnák meg a helyüket a szavannán vagy bármilyen esetleges jövőbeli élelmiszerhiány esetén, mint a zabálásra és hízásra hajlamos átlagember.

2015. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nagyon nehéz meghatározni, mi is számít "jó adottságnak". Például ha valaki bármennyit eszik, mégsem hízik, az a jelenlegi nyugati társadalmakban előnyös, kb a hatvanas évek óta (~ 50 éve) viszont az emberiség utolsó hárommillió évében nagyon hátrányos volt, hiszen sohasem volt pazarolnivaló kajánk, így a hízásra hajlamosabbak, akik ugyanannyi kajából több energiához jutottak voltak előnyben. Ahhoz, hogy egy ilyen tenyészprogram sikerre vezethessen, tudni kellene, mik lesznek az előnyös tulajdonságok háromszáz év múlva? Például az elhízás ilyen, ami hosszú-hosszú ideig előnyös volt, az pár évtizede hátrányosság vált, de egyáltalán nem biztos, hogy mindig ilyen bőségben fogunk élni.


A "szép arcú" ugyanilyen megfoghatatlan, tökéletesen környezetfüggő. Magyarul ha mindenki úgy nézne ki, mint Gobbi Hilda 1986 -ban akkor az egy szem ma csúnyácskának tűnő nő lenne a szépségkirálynő. Ha mindenki úgy nézne ki, mint Scarlett Johannson, akkor labdába sem rúghatna ugyanaz a nő. Szóval a szépség kizárólag a felhozataltól függ, ha kinemesítenéd a manapság elképesztően szép arcúnak számító embereket, csak annyit érnél el, hogy ők lennének az átlagosak és a még náluk is szebbek számítanának szépnek, úgyhogy semmit sem érnél el.

2015. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A szomszéd házaspár mindkét tagja elég csúnyácska, fiatalon sem voltak valami vonzó emberek, a fiú gyerekük örökölte ezt, míg a lányuk nagyon szép. Szóval ennyit a genetikáról.
2015. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!