Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenki képes novellát...

Mindenki képes novellát elemezni vagy két verset összehasonlítani? (Ahogy az érettségihez kell)

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Az értelmes emberek képesek rá. Aki nem, az meg megbukuik.
2015. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
2est már arra megadják, ha ráírod a nevedet a paíppra.
2015. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Mivel ezekhez (jóformán) csak írni kell tudni ezért a normálisabbja képes rá.
2015. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy átlagos képességű diák képes rá (a legtöbb gyerek). Az más kérdés, hogy mennyire tanultál, mennyire figyeltél az órákon. A képesség és a tudás nem ugyanaz, hiába lennél valamire képes, de ha nem tanultad meg, nem fogod tudni megcsinálni (vagy rosszul csinálod meg).


De igaz az is, amit az előttem szólók írtak, igazából ha telerizsázod a papírokat, megbukni biztos nem fogsz.

2015. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van novella és vers elemző táblázatod? Ha kell írj rám és holnap küldöm
2015. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami a legtöbbet segít benne, ha megvan, egyfajta (irodalmi)látásmód, meg egyébként, hiába mondják azt, hogy az iskolában csak bemagoltatnak veled egy szöveget, és saját gondolataid nem lehetnek, van ilyen, de szerintem az érettségin nem árt ha kicsit el tudsz vonatkoztatni, mert általában ismert szerzőktől kevésbé ismert művek vannak, amivel nem biztos, hogy találkoztál előtte. Egyébként tényleg vannak ilyen táblázatok, amik például a szempontokat megadják, azt nem nehéz elsajátítani viszont nagyon hasznos megfogadni :) Ja és én érettségi előtt egyszer sem írtam összehasonlító elemzést, mert azt sosem gyakoroltuk, mégis azt választottam és nagyon jó sikerült. Sok sikert! :)
2015. ápr. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!