Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kézműveskedéssel szeretnék...

Ha kézműveskedéssel szeretnék egy kis bevételt gyűjteni, akkor miben érdemes gondolkoznom? Mire van kereslet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy havi szinten jól jönne még pár ezer forint, ezért szívesen készítenék itthon dolgokat.

De miket? Csináljak ékszereket, varrjak ruhát, vagy bármi mást, stb.?


2015. ápr. 22. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A kézműves szappanok szépek és egyediek én szoktam ezeket keresni. :)

A gyöngyékszerek is gyönyörűek.

Ha van varrógép a közeledben patchworkkel is próbálkozhatsz, anyunak is kiegészíti a fizetését a sok szőnyeg, táska és egyébb varrott holmik. :)

2015. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja meg nekem akkor szokott kedvem támadni és tömeggyártani ilyen DIY tárgyakat, amikor betérek egy hobbiboltba:) Lehet ott kapni gyűrű alapot amihez van ilyen kis üveg lap a tetejének vagy esetleg ilyen medáok is vannak. Az üveg alá beragasztasz valamilyen képet és kész is. :)
2015. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 klopusz ***** válasza:

A patchwork jó ötlet, rengeteg dolgot lehet ezzel a technikával készíteni.

Meg lehetne próbálni - már, ha a géped bírja - a fermer-varrást. Fantasztikus, miket lehet csinálni már nem használt nadrágokból.

2015. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak pár ezer forint kellene havonta, akkor inkább vállalj feketén takarítást. Ezeket a kézműves holmikat aztán el is kell adni, ami nagyon macerás.
2015. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A patchwork tényleg klassz, de ahhoz rengeteg alapanyagra van szükség, ami anyagi befektetést igényel és nagyon precíz munka kell ahhoz, hogy igazán szép legyen, ez pedig időigényes. Sajnos ezek után sem tudsz annyi pénzt elkérni a dolgokért, amennyi időt, energiát és alapanyagot befektettél. Inkább kisebb, kevés anyagi befektetést igénylő projektekben gondolkozz.
2015. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából szeretek kézműveskedni, ha van valamilyen alkalom, akkor általában saját készítésű ajándékkal lepem meg az illetőt.

Ezért jutott eszembe, hogy ezzel lehet havi szinten egy kis plusz bevételem.

Most elég stresszes a munkám, otthon jó kicsit belemerülni az alkotásba. A takarítás is jó ötlet, és volt mikor félállásban takarítóként dolgoztam, de most kimondottan ilyen kreatív tevékenységben gondolkozom.


Köszönöm a válaszokat, ötleteket! :)

2015. ápr. 22. 21:35
 7/7 moninika válasza:

Szia! Én már 3 éve készítek kézműves ékszereket eladásra, ezért is gondoltam neked írni. Szerintem próbálj ki pár technikát, eltérőket egymástól. Pl gyöngyből virágok készítése, dekupázsolás, különböző meghívók készítése, gyurmázás stb. Ha kipróbálsz pár technikát azokon kívűl amiket tudsz, biztos lesz egy valami ami jobban megfog, szívesebben foglalkozol vele ,mint a a többivel. :) Abban az irányban kell elindulnod. Általában a kézműves termékeken érződik, az ha szerettettel készíted. Ha pedig szereted csinálni, akkor bizony lesz benne sok sok szeretet! :)Mivel nincs sok időd munka melett, illetve nen tudsz sok pénzt belefektetni, szerintem a kiválasztáskor erre is gondolj. pl ha varrni szeretnél, vegyük azt hogy imádod, de nincs hozzá semmilyen eszközöd, akkor ez lehet nem a legjobb választás, hiszen nagyon sokba kerül egy varrógép plusz az anyagok.) Amit még én tennék, az az hogy nézegetnék honlapokat, magnézném milyen kézműves oldalakat lájkolnak az ismerőseim facebookon, google-be keresnék. Pl van ez a nagyon jó oldal www.pinterest.com lehet már hallottál róla, írd be a keresőbe mondjuk azt, hogy handmade, több ezer alkotó ötlete van fent, láthatod mi a menő, kinek mi tetzsik a legjobban.

Én még úgy keresnék rá arra, hogy mi a kereslet, hogy kézműves blogok után kutatnék, illetve facebookon is van nagyon sok kézműves illetve hobby oldal/blog, ahol megosztják éppen azt ami nekik tettszik. Talán a lájkok számából láthatod, hogy mennyire lenne kellendő.

Csatlakozz csoportokhoz, szintén a facebookon, ahol kézműves vannak, ott is sok mindent megtudhatsz arról, hogy kinek mi tettszik.

Figyeld az ismerőseidet milyen termékeket vesznek. Illetve meg is kérdezheted őket, hogy milyen kézműves termékeket vásárolnának. (bár legtöbbször maga a vásárló se tudja megmondani, hogy mi az amit szeretne.)

Még ami eszembe jutott, hogy érdemes az árulást is meska.hu-n elkezdeni, mivel nem túl időigényes (már egy meglévő közösségnek árulod a termékeidet) illetve 1000 Ft-ból (ez a minimum amit be kell fizetni) már elég sok terméket fel tudsz tölteni (1 db termék feltöltési ára 30 Ft, eladás utáni jutalék a meskának 4 %). Illetve facebookon oldalt készíteni, vagy csak az ismerőseidnek mutogatni (ezek mind ingyen vannak) :) Tudom a kérdés csak arra vonatkozott, hogy mit készíts, de szerettem volna segíteni, mert az elindulás mindig nehézkes. :) Remélem megtalálod álmaid technikáját, sok sikert kívánok neked!

Remélem tudtam segíteni. :)

2015. júl. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!