Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az összes Izraeli zsidó?

Troxyka kérdése:

Az összes Izraeli zsidó?

Figyelt kérdés
illetve vannak olyan izraeliek, akiknek nincsen vallásuk?

2015. ápr. 4. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2015. ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Izrael lakosai 99 %-ban zsidó. Biztos vannak köztük, akik nem vallásosak.
2015. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

NEM!!


mivel ez a kereszténység bölcsője is, és a muzulmánoknak is szent hely, nagyon sok vallás képviseli magát

meg amúgyis sok az arab, alapvetően ők éltek többségben a térségben, Izrael csak egy mesterséges állam

de wikin olvass utána :D

[link]

2015. ápr. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Izrael lakosai 99 %-ban zsidó."


Izrael lakosainak 20%-a arab. Csak mondom.

2015. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem minden Izraeli zsidó .


Sok arab,drúz,beduin,orosz és amerikábol származó nem zsidó (származásilag) keresztény él ott.

Élnek ott híres keresztény egyház fők is.


Ami a vallást illeti.


Judaizmus (legfőbbként) , Iszlám,Kereszténység,Drúzizmus,Bahá'í és még gondolom vannak buddhisták is meg hinduk.

2015. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok szempontbol lehet nezni:

1. A rabinatus kit fogad el zsidonak (akinek az anyja zsido, vagy betert) = ez a lakossag 81 %-a

2. Azok a zsidok, akik vallasosak (az 1.pont kb.40%-a pontos adat nincs)

3.A hivatalos izraeli allaspont szerint izraeli allampolgar van, akarmi is a vallasa. Ezert vallas, nemzetiseg vagy hasonlo sem a szemelyi igazolvanyban sem az utlevelben nincs benne.

4. Minden vallasnak, azon belul kulonbozo iranyzatoknak vannak templomai Izraelben.

2015. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:


6-os ez azért nem teljesen így van.

A rabbinátus valóban csak azt fogadja el aki anyai ágon zsidó v.zsidó vallású.

A kormány (mivel a kormány is "beleszól") azt fogadj el zsidónak aki legalább a nagy vagy a dédszülőig zsidó.


Pl. Én. Én apai ágon vagyok zsidó és nem vallásos ,sőt nem is vagyok átmetélve ,de zsidónak is tartom magam ,és azért mert zsidó is vagyok.

A dédim "hot" vallásos volt.Értett héberül (és valamenyit jiddisül is, én is értek.)

Az ajtóra mezüzét rakott.

Tartotta a kósert.

És asszem a sábeszt is.


Az apám meg anyai ágon.


Szal engem a kormány (izraeli) elfogadna ,de a rabbinátus (sztem) nem.

2015. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Nem irtam a hazateresi torvenyt, amely azt hataeozza meg, hogy kinek van joga Izraelben allampolgarsagot kapnia. Ugy mind te, mind a hazastarsad jogosultak vagytok.

2015. ápr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!