Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek, hogy nem fog sikerülni...

Félek, hogy nem fog sikerülni az idei érettségi. Nagyon sok múlik rajta. Valami tanács?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 05:37
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Idei???

Miért, ez hanyadik, vagy hányat tervezel?

Tanár vagy, vagy te állítod össze a kérdéseket, hogy pont most az idei nem fog sikerülni?

Nem értem.

2015. jan. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Azt tanácsolom hogy jövőre tanulj rá többet. És most kezdd.
2015. jan. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csak rajtad múlik.

próbanként írj meg néhány régit, időre. utána értékeld ki.

aztán már tudni fogod, most mire vagy képes.

amik nem mennek, pl matekból a kombinatorika, abból kezdj el gyakorolni, készülni.

a matek sajnos ilyen, sok gyakorlás, rutin kell hozzá, annak aki nem született zseni.

töriből nézd meg a részletes érettségi követelményt. nézd át az anyagrészeket, és a megoldókulcsokat, hogy lásd hogyan fogják javítani az esszédet.

magyarból is nézz meg szempontokat, hogyan kell felépíteni majd a fogalmazást stb

nyelvből ha nem vagy jó, akkor azt nehéz lesz rövid idő alatt javítani. de ott is tudsz építeni, ha nagyon gyér a szókincsed, akkor azt fejleszd.. stb

a választott tárgyad meg olyan legyen amit szeretsz, és szívesen tanulod.

a szóbelikre: remélhetőleg már megkaptátok a tétel címeket. kezdd el kidolgozni, és tanuld őket.

könnyebb dolgod lesz, mint ha majd az utolsó 1 hónapban tanulod meg.


én így készülök, bár nekem a matek és a biosz az ami nagyon fontos, hogy sikerüljön.

úgyhogy ezekre gyakorlok a legtöbbet.

ha tovább tanulsz, akkor te is a 2 választott/kötelező tárgyra koncentrálj a legjobban.

19l

és sose késő elkezdeni készülni, ha nem tanultál a 4 év alatt, akkor nehéz lesz, de nem lehetetlen, ha mindennap tanulsz mostantól

2015. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Én nem igazán foglalkoztam anno a tanulással, 4 éven keresztül kettesekkel bukdácsoltam, az írásbeli viszont annyira nevetségesen könnyű volt, hogy simán megoldottam mindenféle tudás nélkül.


Egyedül a szóbelire készültem jobban, de ott is csak a magyar tételeket nyaltam be. A történelmet átolvastam egyszer, az informatikánál csak a címeket tudtam, angolból pedig ott találkoztam először a tételsorral.


A legrosszabb jegyem 60%-os négyes lett pont magyarból, amire nagyon sokat készültem. Most fogok diplomázni ebben a félévben egy mérnöki szakon.


Közben eszembe jutott, hogy matekból viszont jártam külön tanárhoz, heti egyszer. Ez miatt a kettesről feltornásztam a jegyeimet matekból 4-es, 5-ös szintre és az érettségim is nagyon jó lett. Ha neked sem megy a matek úgy, mint ahogy nekem sem ment, akkor járj el külön tanárhoz. Egy félév is elég szerintem, ha nem vagy buta.

2015. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy csak emelt angolra fogok menni. Egyébként köszönöm az értelmes válaszokat!
2015. jan. 11. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem aggódnék a helyedben az érettségi miatt. Az írásbeli könnyű, a szóbeli meg csak formaság, ha hozod a minimumot, általában azt a jegyet kapod, amit éveken keresztül adtak neked.
2015. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!