Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy találhatnám meg azt ami...

Hogy találhatnám meg azt ami igazán érdekel?

Figyelt kérdés

3 éve munkanélküli vagyok, ez idő alatt volt pár alkalmi munkám de ennyi. Folyamatosan keresek, de közben unatkozom itthon ennyi év után már. Elvégeztem már 3 tanfolyamot is, de egyik se az igazi. Szeretnék valamilyen olyan hobbit, elfoglaltságot találni magamnak, amiből a jövőben hasznom is lehet. Szeretnék tanulni, fejlődni, de nem tudom milyen irányban. Érdekelnek a pénzügyi, jogi, vállalkozási ismeretek, elégé irányító típus vagyok, nehezen viselem, ha mások parancsolnak nekem. Viszont képtelen vagyok leülni és tanulni. A gyakorlati részeket mindig is szerettem, könnyebben megtanultam, megmaradt, de az elméletet mindig is utáltam, nem bírok rá koncentrálni.

Mit tanácsoltok?


2014. okt. 22. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szand ra magad a tanulasra mert anelkul nem fogsz boldogulni. A tudas mindenhova kell. Kiveve a protekcios embereknek. Hany eves vagy es milyen tanfolyamokat vegeztel?
2014. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
25 vagyok, informatikai hálózattelepítő- és üzemeltető, munkavédelmis, bolti eladó
2014. okt. 22. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen akadalya hogy ennyi szakmaval ne talalnal munkat. Sok helyen orulnenek ha egy embernek ennyi kepesitese lenne. Ha helyben nem talalsz tagitsd ki a kort. Keresgelj mas telepuleseken mas megyeben. Az pedig hogy azzal foglalkozz amit szeretnel is... kb 0 az eselye. Sok sikert es kitartast!
2014. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv. a felnőttek klubjában. Tanulj kitartást és alázatot. Miért tekinted parancsolásnak azt, ami a vállalt feladatod? Ezt valóban számon is kérek tőled, nincs olyan hely, ahol ezt ne tennék. A gyakorlat pedig az elmélet nélkül mit sem ér, és ez fordítva is igaz.

És hogy mit csinálok? Dolgozom, mióta befejeztem az iskolát, és azóta is folyamatosan tanulok munka mellett. Választottam, még elég fiatalon, egy szakmát, amiben szeretnék kiteljesedni. Sokszor elbizonytalanodom, hogy valóban erre hivatott vagyok-e, vagy jól választottam-e, de utána rájövök, ha más területen lennék, akkor is megfordulna ez a fejemben. Eddig még nem voltam munkanélküli, szeretek anyagilag független lenni, és a saját lábamon állni. A jelenlegi a második munkahelyem. Az első helyről azért jöttem el, mert szerettem volna a szakmámban fejlődni, mást is kipróbálni. Erről a helyről ezért fogok eljönni, mert nagyon sok dolog nem úgy működik a gyakorlatban, ahogyan az elméletben kellene, és itt ennek súlyos következménye vannak, ami keveseket érdekel. Illetve úgy fogalmaznék mindenkit csak a saját kis boldogulása és a felelősségvállalás megúszása hajt. Sajnos elég makacs természetű vagyok, ebben a légkörbe nem tudok és nem is akarok beilleszkedni. Viszont ezért nem égetek fel magam mögött mindent. Nézelődöm, és ha lesz más, megyek.

2014. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!